Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyen helyzetben mit kell tenni?

Ilyen helyzetben mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetben mit kell tenni ha a ló "ledobja" lovasát és a ló tovább vágtázik?!Hogyan kell megállítani a lovat?Persze hogy biztonságos legyen...

Pl: http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=a0-RuGS5wMk


2013. máj. 6. 15:15
 1/7 Bozsikrisz ***** válasza:
Az a ló nem akart kiesni a versenyből :D
2013. máj. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha leesik valaki,akkor a próbálja meg nem elengedni a lovat,de ha mégis elengedi,akkor egy másik lovas utána megy,és mellé érve megfogja a szárat,és szép lassan visszavesz a tempóból.itt ahogy látom a lóra nem nagyon figyelt senki sem..
2013. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen de én nem konkrétan erre a versenyre gondoltam...hanem általánosan.Ha pl íg yvágtáznék és leesnék vagy a ló ledobna és elvágtázna és pl haverjaim utána mennének akkor mit kellene tenniük?Áljanak a ló elé?Akkor szerintem kikerüli őket...Szaladjanak felé?Sz tem akkor megijed...vagy mit kell tenni?
2013. máj. 6. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:
A ló általában "haza" megy. Ha nem kergetik akkor nem fog kiszaladni a világból, hanem meg fog állni legelészni.Ez biztos. Akkor szépen óvatosan oda kell menni, beszélni hozzá és megfogni.Nekem egyszer szaladt így el a lovam, de szerecsére az úton jött egy csávó, és látta hogy a ló lovas nélkül van, leszállt a bicajról, szedett zöldet, és mutatta a lónak, így szépen megállt, megfogta míg odaértem.
2013. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ebben a paciban benne volt a versenyszellem, azért futott a többi lóval. ha nem lett volna ott senki, akkor egy idő után megállt volna nézelődni...
2013. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A ló csordaállat, vagyis hacsak nincs a hazafelé vezető úton valami komolyabb veszélyes rész (mondjuk nem kell átkelni főúton vagy hasonló) akkor érdemes megkockáztatni, hogy senki sem megy a ló után. Az esetek nagy többségében a ló meg fog állni és vissza fog jönni a többiekhez. Ha közel van az otthonhoz, akkor előfordul, hogy inkább hazamegy, ilyenkor ha nem veszélyes az út, hagyni kell hazamenni, otthon majd megáll.

A lehető legrosszabb utánamenni a lónak, mert sok lóban ott lesz a versenyszellem és még inkább szalad, hiszen megy a többi is. Ha muszáj utánamenni, akkor gyorsabb lóval érdemes megpróbálni utólérni, mellékerülni és szép lassan visszafogni a két lovat együtt.

2013. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A jól idomított ló nem megy el, a szárat pedig mindenképp engedjük el, ha esünk, mert egyrészt magunkra ránthatjuk a lovat, ami nekünk fog fájni, ugyebár... Másrészt a ló a nyakán áthúzott kantárszárba beleléphet, eleshet, vagy elszakíthatja a kantárt, mindkettőtől még jobban megrémülve, harmadrészt pedig ha a földön heverve még mindig kapaszkodunk a szárba, a ló a földön cibálva minket, szalad elfele, "jó" esetben ettől a helyzettől még jobban megrettenve, és még inkább rohanva...


No, tehát a jól idomított ló megáll, megvár, vagy odamegy valakihez (lóhoz, emberhez, ezt lova válogatja), aki megfogja, esetleg hazamegy... Ekkor ha valaki el tudja kapni, megteheti, de van, amikor nem szerencsés a ló útjába állni inkább.

2013. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!