Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit bír el kényelmesen...

Mennyit bír el kényelmesen egy welsh cob póni?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi lettem, - nem, NEM akarok lovat venni - mert olvasgattam erről a fajtáról és ő már elég "nagylovasnak" tűnik, semmint póninak. Felmerült bennem, hogy mennyit bírhat el a cob típusú welsh anélkül, hogy a rendszeres lovaglás kárt tenne benne?

2013. máj. 6. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan finomabb csontozatú, filigránabb welsh kancánk van itthon, fiatal kanca, csak terepen haszánljuk, de agyon jó kondiban van, neki 50 kg körül van a felső határ, de ezzel a súllyal lehet lovagolni tartósan is, 2 órás terepen megizzad, de bírja simán. Welsh cob ha egészséges, és jó kondiban van, valószínűleg ennél többet is bírhat, de ilyennel sosem találkoztam még.
2013. máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A welsh A és B abszolút póni, a C és D változat viszont már kislónak számít, a teherbírása is ennek megfelelő, 60-70 kg-t még elvisznek, de függ attól is, mit esznek, milyen kondiban vannak, milyen edzéseket csinálnak velük és milyen gyakran, hány éves a ló, stb.
2013. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pivekla ***** válasza:
Egy megfelelő kondícióban lévő, egészséges, erős Welsh C vígan elnyargal 60-65 kilóval is.
2013. máj. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval 60-70 kiló, de inkább 60? Csak, mert eljátszottam a gondolattal, hogy talán egyszer nagyon a jövőben.... olyan kis édesek ezek a lovak és nem is túl magasak. Jelenleg vagyok 66 kiló (épp fogyok), ezért érdeklődtem meg a dolgot, hogy ha leadtam a feleslegem, akkor a jövőben, mikor az anyagi háttér is megfelelő lesz hozzá, szóba jöhetne-e egy ilyen ló.
2013. máj. 7. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a welsh cobhoz továbbra sem értek, úgyhogy sem ellene, sem mellette nem szólok, de 66 kilóval egy zömökebb haflingin, fjordon simán lovagolhatsz, és ők is gyönyörűek, mégsem magasak. A hucul is bír ekkora súlyt, bár az ügetésük meglehetősen kényelmetlen, de akár 90 kilót is elvisznek, nem botlanak, biztos léptű lovacskák, és itthon könnyű is venni. Én 60-62 kilóval egy nagyobb hafit lovagolok, hozzám ő tökéletes. Welsh A vagy B a kancánk, ezt nem tudom sajnos, de tényleg filigrán, pónitermetű, rá nem ülök fel, a húgom lovagolja. Párszor ültem rajta kis ideig, a belovaglás elején, mikor hisztizett a kicsi lánnyal, de többször nem, mert neki nehéz vagyok, és amúgy is 4 éves még csak.
2013. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Angliába költözünk a nagyon közeli jövőben, oda tervezem a lovazást is :) Hafin is gondolkodtam, de 70 kilósan túl nehéznek ítéltem magam neki :) Viszont most más a helyzet és persze, tetszenek a nagy lovak is, de egy kisebb pacc gondolata sima hobbira beette magam a szívembe :) Meg olyan fajta kellene majd, ami Angliában is könnyen beszerezhető - a hucul így pont kiesik, meg a magyar fajták. Shagya arabot is néztem (totál random nézem a lovakat egyelőre, mert nem most van tervben a dolog), illetve kisbérit, de a szigeten őket csak horror áron lehet kapni :( Pedig jó lenne magyar lovat tartani :) De alkalmazkodnom kell: shetit nyilván nem lovagolnék, angol telivért semigen szeretnék, de ez a welsh, hát megzabáltam :D De szerintem hafi is simán elérhető a briteknél. Igaz, 170 centi vagyok, de ez a hafi/welsh marmagasság nagyon szimpatikus.
2013. máj. 7. 15:37
 7/9 anonim ***** válasza:
180cm/72kg ismerősömnek haflingije van. Igaz, nem tiszta hafi, hanem félvér, majdnem 160 cm és nagyon zömök, vastag lábú, de bírja. Viszont Angliában valóban egyszerűbb a welsh :)
2013. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor végül is egy kisló elbír 60-70 kilóval rendszeres lovaglás mellett úgy, hogy nem lesz baja a ló hátának? Mert nyilván nem tönkretenni szeretnék egy lovat. De jó, most örül a lelkem :D Köszönöm a sok segítséget :) További válaszokat is szívesen olvasok még, ha jönnek :))
2013. máj. 7. 16:07
 9/9 anonim ***** válasza:
A haflingi kisló, de elég széles, tömeges ló, erős csontozattal, nem véletlenl használják felnőttek esetében is terápiás célra - elvisz 80 kg-t is, a lényeg, hogy ne pattogj a hátába, mert akkor 30 kg-vel is szétviszed.
2013. máj. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!