Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a felső súlyhatár lovaglásn...

Mi a felső súlyhatár lovaglásnál? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés
Egy egészséges felnőtt-idősebb lóra (kb 170 cm, 15-17 éves) felülhet egy 100 kg ember, aki nem tud lovagolni? Gondolom sétában elbírja, de ügetésnél biztos nem tesz jót a hátának, ha 100 kg pattog rajta. A zselés alátét segíthet valamit, vagy egyáltalán ne ügessen?
2013. máj. 7. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 82 kg körül vagyok, és ugyan már nem kezdő, de a magyar félvér lovainknak nincs gondja azzal, hogy elbírjanak. Persze a te súlyoddal nem árt, ha nem pattogsz, így azt ajánlom, egy olyan helyre menj, ahol ügyes oktatók vannak és hamar bele tudsz jönni. Sok helyen már vannak erősebb lovak is a nehezebb súlyú lovasoknak. :)
2013. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ismerek a környéken olyan helyet, ahol van akkora ló, hogy tanítsanak 100kg súlyú embert lovagolni. Egy ismerősömről van szó, a saját lovamra ültetném fel pár alkalommal, de semmiképp nem szeretném tönkretenni a lovat.
2013. máj. 7. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Határeset. Nekem is van egy ekkora ismerősöm, akit egyszer felültettem a normál termetű lovamra, csak sétálni, szőrén. Ha mindenképp szeretnéd ügettetni is, ültesd votizshevederben, abban kevésbé pattog, mint nyeregben. De ha úgysem tud lovagolni, szerintem örülni fog annak is, ha pár kört sétáltatod szőrén.
2013. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én akármennyire is szeretném az ismerősöm,barátom de 100 kilósan nem ültetném fel a lovamra.

Esetleg érdeklődnék hogy merre fele vannak a közelben sodrottak az még talán...

2013. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!