Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni a vágóhidak...

Mit lehet tenni a vágóhidak ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném tudni,mert nekem már nagyon elegem van belőlük! :(

Ez a videó is remélem felnyitja pár ember szemét!!


http://www.youtube.com/watch?v=8V8gYcXY5s0


2013. máj. 7. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:

A világ lakosai, kutyái macskái... mind egy szálig térjenek át a vegetáriánus életmódra és így nem kellenek majd a hústermékek ami a vágóhidak csődjét jelenti.

Kb. ennyit lehet tenni. A megosztott videód túl érzelem dús, a készítője is csak a szavakkal dobálódzik sajnos. Ne hogy azt hidd, nem a vágóhidak mellett vagyok de ellene sem, mivel a vágóhíd nem egy olyan dolog, hogy na én bezáratom. A körülményeken és a bekerült állatok kíméletes kivégzésén lehet és kell is napról napra változtatni. Csak ennyit kérhetünk, nem pedig önkényesen a szavakkal dobálódzva a vágóhidak betiltását kérni. Ilyen mód vegetáriánusok se legyen, ne fogyasszunk növényi eredetű táplálékot sem, mert a traktorok a betakarítás során vagy a kaszálás alkalmával nyulak, fácánok, őzek ... ezreit mészárolják le.

A sort és a példákat sorolhatnám nap hosszat. Ott lett elb..va, amikor az ember kialakult és tudatára ébredt...

2013. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

semmit.



a mellékelt videó egy abszolút nem mindennapos sőt szerintem nem is igazán reális esetetet mutat be. aki a videóban említett lányhoz hasonlóan szereti a lovát az SOHA de SOHA nem küldené vágóhídra. sőt aki ilyen szinten imádja a lovát az nem választ másik utat, az az ember nem un rá az állatára és a végsőkig kitart mellette.

szemléletes példa: imádom a hörcsögöm akit becsületes nevén Szörpinek hívnak. a kis mellpociján daganata van. a héten jön az állatorvos megnézni. négy éves a hörcsögöm. de ha műthető és vállalja a műtétet az orvosunk akkor meg lesz műtve a hörcsögöm és egyáltalán nem érdekel mennyibe kerül. sokak szerint ez csak egy hörcsög és ők egy fillért nem költenének arra, hogy meg legyen műtve sőt még állatorvost se hívnának hanem megvárnák amíg elpusztul...de szerintem Ő a Szörpi és minden pénzt megér az ha akár csak pár héttel tovább lehet velem!



viszont vissza a vágóhíd témához: szerintem biztosan vannak/lehetnek helyzetek, amikor a vágóhíd megváltást jelent/jelenthet az adott állat számára (és itt nem csak lovakra gondolok). félreértés ne essék, én egyáltalán nem védem az ilyen jellegű intézményeket DE amíg ember van a bolygón addig ezek az intézmények létezni és működni fognak...

2013. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Semmit, nem kötelezhetsz mindenkit arra, hogy ha húst is akar lenni, akkor tartson otthon állatot, és vágja maga, előtte hívja ki a tisztiállatorvost persze, és oldja meg valahogy a hús tárolását is majd, stb-stb... Vagy legyen mindenki vegetáriánus, vashiányos, meg amit akarsz.

Ez nem így megy, nem a vágóhíddal van gond, ha én lovat, marhát ,csirkét, akármit akarok enni, akkor had tehessem már meg, és ne azért legyen betiltva úgy ahogy van a dolog, mert szegény csirke. Irtsuk ki a ragadozókat is, vagy győzzük meg őket, hogy egyenek zöldségeket, a növényevők túlszaporodása meg úgysem lesz akkora gond, hogy azzal foglalkoznunk kelljen, az majd 50 év múlva lesz gond, egy másik nemzedéknek.

2013. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Semmit.. és nem is kell..

(Imádom a lovam velem van 14éve.. és nem fog vágóba kerülni)

de van ló aminek megváltás.. nem fáj neki.. csak egy nyomás a fején és vége.. nincs megrémülve.. nem tudja mi lesz vele.. (amúgy amik a youtubeos videókban vannak képek.. na az mind erős túlzás.. az amerikában volt.. és azóta sokkal szigorúbbak az állatvédelmi törvények ma már nem engedik ezt.)

2013. máj. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Ahha, méghogy csak egy nyomás a fején... Láttam egy videót (bocsánat, nem is egyet), ahol a lovat szarul lőtték fejbe, és visítva nyerített erre a "kivégzője" azt mondta: "I love you too"... Meg egy versenylovat 3x lőttek fejbe hogy végre tényleg elpusztuljon a szerencsétlen...
2013. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Az utolsó meg megint egyes, ritka esetekről beszél, és nyilvánvalóan vegetáriánus (ha nem az, akkor nincs is miről beszélni), másfelől az igazi vágóhidakat gyakran ellenőrzik, másfelől halom szabályozás van, ami már messze nem olyan, mint mondjuk 20-50 évvel ez előtt... Amikor tényleg tök8 volt, csak a végén az állat (mindegy, milyen faj) "dögöljön meg".
2013. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagyok vegetáriánus, nem is általánosítottam, de tény, hogy ez elszomorított... Félre értés ne essék, a versenylovat a pályán próbálták lelőni, mert a lába eltört.
2013. máj. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előzőről a Nemzeti "giccs" vágta jutott az eszembe, ahol a nagy körültekintésnek hála a ló kibelezte magát (nem önszántából).
2013. máj. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10000 videót lehet találni a neten arról, hogy még ma is billiónyi visszaálás történik az állatokkal a tartásuk, vágásuk közben, ennyit arról, amit egyesek irnak, hogy ma már ilyen nincs. De mivel nincs rálátásod a világ összes állattartó telepére és vágóhidjára, ezért sem értem, miért irtad le tényként, hogy már nincs manapság ilyen. De, van. Őket láthatod a drónvideókban, beépitett emberekkel készült videókban, tényfeltáró dokumentumfilmekben, amikból az elmúlt években is ezret adtak ki. Akkor őket miért nem tartják jól , vágják le kiméletesen ?
2020. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!