Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek melyik...

Mi a véleményetek melyik nyereg jobb a szintetikus vagy a bőr nyereg?

Figyelt kérdés
Mindenféle szemszögből érdekelne(lónak milyen lovasnak milyen takarítás stb.)

2013. máj. 7. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Szintetikus könnyebb, egyszerűbb ápolni, vízállóbb, de sok szintetikus nyereg nem tartós, pl a Daslö hamar tönkremegy. De Wintec jó, nekem 250-es van, én jobban szeretem a bőrnél, a ló is a súlya miatt, a marvasa cserélhető, úgyhogy szinte biztosan jó rá, én szintetikus-párti vagyok, de egy 100 kg-s lovas alatt biztos tartósabb a bőr.
2013. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a szintetikussal az a baj, hogy nem lehet úgy javítani, mint a bőrt (pl. varrni, ragasztani, stb). de ugyanez a kérdés szó szerint volt már nem is olyan rég.
2013. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. máj. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Abszolút bőr nyereg, mert sokkal könnyebb és egyszerűbb javítani, azt meg csak kibírom, hogy 1-4 hetente áttöröljem kicsit bőrápolóval.
2013. máj. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En a bornyerget javaslom. Sokkat tartosabb :)
2013. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Úgy vagyok vele, hogy a négyéves lovamnak vettem a Wincet nyerget, legjobb becslés szerint is 20 évig használom. Lehet, hogy ez idő alatt egyszer ki kell cserélni a szintetikust, de amúgy is valószínűleg lenne egy váltás, hogy mondjuk megunom az uiverzálist, mert díjugrató leszek, és akkor ugrónyerget veszek, vagy a tereplovaglás tetszik meg, és akkor túranyerget. 100 évre meg fölösleges nyereg, mert én se élek annyit, nem hogy a ló, pláne, hogy vagy újonnan veszem horribilis áron, vagy olcsón használtan, de akkor már az elején is tömetni, javíttatni kell, én szeretem magamnak kiülni a nyerget, stb. Ráadásul a következő lovamra sem biztos, hogy jó lesz ez a nyereg, hiszen simán lehet, hogy másmilyen kell, és nem a nyereghez fogok lovat venni, hanem fordítva. :)
2013. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :D
2013. máj. 7. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!