Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a kancát futószárazom, az...

Ha a kancát futószárazom, az 1 hónapos csikójával együtt, a csikó attól nem "romlik el"?

Figyelt kérdés

2013. máj. 7. 18:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hogy érted hogy nem romlik el?Én külömben nem értem hogy hogy gondolod hogy eggyüt futószárazod őket?...a csikót egyedül miért nem vagy hogy gondoltad?Az anya mellé kötni?
2013. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
mivelhogy a csikó 1 hónapos,hogy futószáraznám külön? és úgy,hogy az anyja mellett fut,szabadon..., én így hallottam,hogy akkor el lehet rontani egy lovat..ez igaz?
2013. máj. 7. 18:20
 3/14 anonim ***** válasza:
Az anyjával külön foglalkozz, a csikót addig vagy csukd be, vagy kösd ki.Ha lovagolni akarsz menni akkor úgyis meg kell tanulnia hogy vagy otthon hagyod, vagy a lovad mellé kötöd.De futószárazásnál ne legyen ott a csikó.
2013. máj. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jajj bocsi! 2. válaszoló vagy!Bocsi nem néztem meg mégegyszer és én 1 éves csikóra gondoltam...
2013. máj. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ettől nem lesz semmi gond, annyi, hogy a kancát karámban futószárazd, a csikónak válassz le egy részt a karámon belül és zár oda, így nem fog belétek gabalyodni, viszont az anyját is látja.
2013. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A csikó nem fog körbe-körbe futni az anyja mellett, de való igaz, hogy az tönkretenné az ízületeit. Hagyd szabadon a karámban, lehet, hogy bemászkál a futószáras körbe, akkor ostorral zavard arrébb. Ez igaz a pályán való munkára is, a csikó legyen a közelben, akár a pályán is, lássa az anyját, de ne kösd mellé semmi esetre sem. Terepre viheted magaddal, akár szabadon is, ha nincs nagy autóforgalom, nem fog elmenni az anyja mellől féléves koráig, körülöttetek fog nyargalászni.
2013. máj. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1 hónapos csikót nem futószárazunk, valsz amúgy sem fog az anyja mellett menni, de amíg az anya dolgozik, érdemes a csikót külön kikötni vagy bezárni, mert különben az anya is vele fog foglalkozni.
2013. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Engedd szabadon még az anyja dolgozik.. rohangál meg ugrál majd.. de semmi baja nem lesz..
2013. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 x) ***** válasza:
Igazából én inkább be szoktam zárni a csikókat, mert eddigi tapasztalataim szerint nagyon irritáló, ha ugrabugrál körülötted egy csikó és nem hagyja az anyját dolgozni. Meg egyébként nagyon bennük marad, hogy ugrálhatnak ha futószárazás van, és később nehezebb dolgod lesz a csikóval ha karámban akarsz vele dolgozni.
2013. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
1 hónaposan szerintem még túl fiatal. Nálunk bőven voltak már fél évesek mikor azért beengedtük a karámba mert az anyján lovagoltunk. Nálunk nem okozott gondot, jött utánunk.
2013. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!