Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasnak mi a jobb?...

AM33 kérdése:

Kezdő lovasnak mi a jobb? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Kisléptékű, lassú mozgású ló? Nagyobb léptékű? Lengő hátú? Élénkebb mozgású?

Mitől függ a lépték mértéke?

Azért kérdeztem ennyi félét, mert nem mindig érzem magam biztonságban lovaglás közben. Köszönöm a válaszokat!



#lovas #lassú mozgás #kis lépték #nagy llépték #élénkebb mozgás #lengő hát
2013. máj. 9. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Kezdo lovasnak egy tapasztalt lo kell aki megtanit teged majd mindenre ami a helyes uleshez es minden mashoz kell.nem lehet azt monfani hohy ulj hosszu labu egyenes hatu lora.akkor fejlodsz a legtobbet ha mas lovakon is lovagolsz nem csak egyen.minden lo mas es mas es ez a mozgasukra a segitsegadas erzekelesere is igaz.

Minden lovat meg kell tanulni helyesen lovagolni csak ugy lesz biztos a lovaglotudasod.



Az hogy nem erzed biztonsagban magad a nyeregben lovaglas kozben sok mindentol lehet.nem ulsz helyesen a nyeregben(szekules),nem alakult ki meg az egyensuly erzeked a lovon, nem jo a tartasod.

Ne a loban keresd a hibat.annak aki tanit teged lovagolni eszre kellett volna vennie ezeket a hibakat.

Mindezt csak sok gyakorlassal,tapasztalatszerzessel tudod javitani.az alapok elsajatitasahoz hogy mindjarom jarmodban biztosan lovagolj szukseges egy edzo aki segit neked mindenben

2013. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mielőtt bárki félreértené!!! Egyáltalán nem a lóban keresem a hibát, csupán tanácsot akartam kérni.

Eddig semmi problémám nem volt a biztonságérzetemmel. Most lovagolhatok egy olyan lovat, akihez már komolyabb tudás kell, mert menősebb és érzékeny a csizmára. Oktatóim mondják, a tudásom már megvan a félsz meg majd elmúlik.

Engem az apró lépésű, vagy nagy léptékű lovak mozgása foglalkoztat-- szerintetek melyik jobb egy kezdő számára? A Google nem adott ki semmi érdemlegeset, valamilyen linket tudtok ajánlani? Melyek azok a fajták, melyeknek kényelmes, lassú a mozgásuk? Köszönöm!

2013. máj. 9. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Csak olyan lovon lovagolunk, amelyik képes ellazulni, feladni a hátát és ezáltal lengetni is azt. Amelyik ezt nem teszi meg, az vagy elrontott, vagy súlyos hátproblémái vannak, amit nyilván nem kezdő lovas fog orvosolni, maximum tovább rontani...

Tehát. Mindenféle lovas alá könnyen ellazítható ló való, amely számára a munka nem az a dolog, amitől most kell rögtön befeszítenie magát, rágörcsölni, és szenvedni tőle évek múltán...

Mellékesen szerintem egy olyan lovon kell tanulni, ami lendületesen halad, mert amelyik épp csak ,hogy tötyög, az egy biztonsági lovaglásra tanít, és sokszor átverés, mert ezeknél a lovaknál repül a lovas jó nagyot, ha a ló tesz egy váratlan, fura mozdulatot, stb. Egy lendületes, de nem rohanó (!), stabil középtempóban közlekedő lóra van szükség, amely lengeti a hátát, mert ezt az érzést kell megszokni és elraktározni, később minden lónál keresni, nem pedig megszokni a beejtett hátú csigát vagy "gyorsasági rekordert", aztán meglepődni, hogy rendes lovon nem megy, maradjon inkább akkor ez...

2013. máj. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Nem is lo amit keresel , hanem teve!

Az lassu is meg kenyelmes....

2013. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Nagyléptű ló sokkal kényelmesebb. Én egy 150cmes sodrit lovagolok, nyújt mint állat, de így is varrógép effektus áll fenn (mikor úgy jársz fel-le könnyű ügetésnél, mint varrógépben a tű).
2013. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendszeresen lovagolhattam egy olyan lovon, akiről azt mondták, úgy megy, mintha szűk szoknyában járna. Többen mondták, remekül mutattunk együtt, s álom volt vele a könnyű ügetés. Nagyléptékű lovakon is lovagoltam már, elképzelhető, hogy az iramot kell megszoknom, mert még ilyenkor nem érzem az összhangot!

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. máj. 10. 07:38
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
A kisebb mozgású lónak könnyebb kiülni a mozgását, így amíg nagyon kezdő vagy, az alapokat könnyebb egy ilyenen elsajátítanod. Aztán amikor egy ilyen után átülsz egy térnyerő mozgású, lengő hátú, 'akciósabb mozgású' lóra, nézel nagyokat. Ilyenen is meg kell tanulni lovagolni, de nem akkor, amikor teljesen kezdő az ember.
2013. máj. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!