Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen tanácsokat adnátok?...

Milyen tanácsokat adnátok? (ló tartásának átvállalása)

Figyelt kérdés

Több, mint 10 éve lovagolok és vagyok lovak közelébe, szóval vannak tapasztalataim, még is úgy érzem néha, hogy tapasztalatlan vagyok, pedig általában mindent meg tudok oldani. Most lesz az első saját lovam.


Szóval a barátnőm külföldre megy nyárra, utána pedig egyetemre, és eladja a lovát. Ezért egyenlőre csak nyáron de elvállalom a lova tartását. Nyár után lehet, hogy meg is veszem.

A ló jól ismer engem, minden nap kijárok hozzá, foglalkozok vele. Másfél éve ismerjük egymást, bízunk egymásban.


Milyen tanácsokat adnátok nekem, mire figyeljek oda nagyon? Pl.: etetés, mozgatás, edzés stb... bármi a fontos lehet.


A másik pedig, tudnátok olyan gyakorlatokat mondani, amivel növeljük a bizalmat, még jobban összehangolódhatunk? (pl. hátra séta, nyak nyújtása két oldalra stb.)


Van még kb. egy hónapunk, hogy közösen tartjuk.


Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok!



2013. máj. 9. 21:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Edzéseken pedig, milyen gyakorlatokkal tudom javítani az ülésemet? Egyenlőre nem találtam még másik edzőt, tehát a magam ura leszek egy ideig, amíg nem találok edzőt.
2013. máj. 9. 21:56
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha megmondod merre laksz, talán tudunk edzőt ajánlani.


A legjobb ülésjavító a futószáras munka, ezen kívül amit csinálhatsz, hogy ügtésnél időnként leülsz 3-5-7 ütemre, ekkor a ló ütemessége, tempója, stb. nem változhat, csak leülsz, majd utána mész tovább, mintha mi sem történt volna.


Mozgatásnál nyilván mindig bemelegítéssel kezdünk, ami annak függvényében alakul, hogy milyen edzést tervezel aznapra, de mindenképp fontos, hogy a ló ellazuljon, feladja a hátát, a zablához nyúljon. A kiképzési skálán végig kéne menni minden egyes edzés alkalmával, mondhatni, no.


Etetés... Ezt már korábban írták (Nagyló átlagos napi munka mellett fogyaszt:

minimum 5 kg széna, 1 kg takarmányszalma, 0,5-1 kg abraktakarmány / 100 testtömegkilogramm, ezutóbbit 3-5 adagban kell etetni, különben gyomorfalrepedésben elpusztulhat.

E mellé napi 40-70 liter víz.)


Pár hónap közös munka és összehangolódtok a nélkül is, hogy külön erre nyomulnál, szerintem ezt nem kell erőltetni vagy siettetni :)

2013. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából össze vagyunk hangolódva, figyel is rám mindig, meg amióta gyakrabban (minden nap) kijárok hozzá érzem rajta, hogy szeret.


Abban tudnál segíteni, hogy hogyan építsek fel egy-egy edzést? Díjlovaglás és díjugratás a fő. Inkább az ugrásos edzéshez kérnék segítséget, mert a díjlovaglásban elég jártas vagyok, ugrani viszont nem rég kezdtem.. Egyébként egy magyar félvér kanca, elég magas 180 cm kb.

2013. máj. 9. 22:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy edző nélkül ugrást ne. Gyakorljátok inkább az alapokat, amik oda vezetnek majd, mert az ugrás nagyon veszélyes lehet, ha nem szakértő ember tanítja meg - ha már biztosan megy, akkor nyilván más dolog lehet.

Tehát: oldaljárások, tolódások, fordulatok, sok-sok cavaletti munka, vágta ugráshossz rövidítése és nyújtása (minél precízebben, mert kell majd, hogy ideálisan kerüljetek oda az akadály elé), ugrásváltás (akár sorozat ugrásváltás minden 3.-ra, pl), mert később akár akadály felett is szükség lehet a lábsorrend cseréjére, gyakorolj könnyű és könnyített ülésben is sokat, mindkettőben maradjon független a kezed teljesen.

Gyakorolj sok felvételt és félfelvételt, majd beugratásokat, fokozásokat, ezeknek a segítségeknek mindig gyorsan és precízen kell majd átmenniük a lovon.

2013. máj. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Egyébként a ló már régóta ugrik azt hiszem 110 cm, én eddig max. 80-akat ugrattam vele.
2013. máj. 10. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!