Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a legfontosabb lovagláshoz...

Mi a legfontosabb lovagláshoz (öltözet)?

Figyelt kérdés

egy héten egyszer járnék lovagolni

mi a legfontosabb?(pl.:lovaglócipő6csizma,lovaglónadrág stb)

előre is köszönöm az értelmes válaszokat



2013. máj. 10. 19:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
védő felszerelés sisak..stb
2013. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sztem ami a legfontosabb:lovaglonaci és kobak.De ha olyan lovaglo nacit veszel/tek hogy az anyag nem "erosebb" a vadlidnal akkor chaps labszár vedo is kell.
2013. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tudtam hogy kifelejtem hogy gerincvedo is fontos!
2013. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

kobakot szerintem tudnak adni abban a lovardában, ahova járnék

egyébként most mennék elősször

2013. máj. 10. 19:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Kobak, lovaglócsizma, és lovaglónadrág, főleg kobak, anélkül nem engednek lóra, de adnak is általában lovardákban...

Ha már nem futószárazol, akkor lótól függően pálca (pl.: méret, fontosság [kell-e pálca a gyorsításhoz, és/vagy a fegyelmezéshez?])

2013. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

kedves utolsó válaszoló

ott van az előbb, hogy még most mennék először és hogy kobakot szerintem tudnak adni

és gondolom első alkalommal nem engednek ki egyből terepre...

2013. máj. 10. 20:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Én mikor először mentem melegítőben mentem, tornacipőben, minden védőfelszerelést biztosítottak.

Megkérdeztem az edzőt, hogy mit kéne venni, mi a legfontosabb, mert nem tudok egyből teljes lovas cuccot beszerezni, és azt mondta, hogy a legfontosabb a nadrág. Hogy kényelmesen ülj a nyeregben, ne csúszkálj. Cipő igazából hobbira mindegy, nekem most már van lovaglócipőm, mégis tornacipőben lovagolok, mert kényelmesebb nekem.

Még majd egy lábszárvédő jól jöhet, hogy a vádlidat ne csinálja ki a kengyelszíj, de első körben egy lovas nadrág bőven elég.

Mivel azt mondtad, hogy védőfelszerelést adnak.

2013. máj. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 x) ***** válasza:
Lovaglónaci, lábszárvédő. Meg jó ha a cipődnek van egy kis sarka, hogy ne csússzon előre a lábad a kengyelben, de nem muszáj feltétlenül lovaglócipő. A többi nélkül bőven el lehet lovagolgatni heti egyszer. (Persze ha védőfelszerelést adnak ugye.)
2013. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Legelső alkalommal én közel semmit sem vennék meg előre, mert lehet, hogy felülsz, és mire leszállsz, azt mondod, hogy soha többet.

Kobakot adnak, terepre elsőre nem visznek ki, ha mégis, akkor fel se szállj, keress másik lovardát (sajna van, ahol így működik...), szóval kobakot adnak. Nadrágból testhez álló, nem csúszó nadrágot válassz, aminek lehetőleg a szára is illeszkedik, és egy olyan cipőt, amely fogja a bokádat, ez nagyon fontos viszont. Sem a cipő, sem a nadrág belső oldalán ne legyen semmi, ami bökheti, kikezdheti a ló oldalát, vagy beakadhat a kengyelbe.


Később, ha megtetszik, kobakra lesz szükséged elsőként (mert szerintem jobb az, ha senki más nem izzad bele a tiedbe...), egy jó lovaglónadrág, cipő és lábszárvédő. Pálcára jóideig nem lesz szükséged, sarkantyú pedig ritka esetben indokolt, az mégúgysem fog kelleni.

2013. máj. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. máj. 11. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!