Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell az ilyesmire felkész...

Hogy kell az ilyesmire felkészülni?

Figyelt kérdés

Vizsgázni fogok, hogy mehetek-e osztályba. Eddig jó lovakat és pónikat kaptam, csak az a baj, hogy most az egyik legnehezebb esetet kapom meg: Ugrál, bakol, levágja a kanyarokat, kirúg, minden...

Nehéz eset. Viszont én szeretnék bekerülni, és erre felkészülni, nem akkor izgulni. Hogy lehet az ilyesmire felkészülni? (addig nem lesz lovaglóórám)



2013. máj. 11. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet azért kaptad most ezt a lovat mert kíváncsiak hogyan oldod meg ezt a szituációt.egy iskolalónak nem szabadna ilyet csinálnia egyébként!!!

hát változtatni nem tudsz ezeken a rossz szokásokon nem fog elmúlni a vizsgára.esetleg ha vizsgáig foglalkozol vele,elnyerheted valamennyire a bizalmát.itt nem a nasi elárasztásra gondolok mert akkor követelőző lesz.menj ki hozzá és ha nem ül senki rajta legyél vele,hogy ne legyél idegen neki,vidd el sétálni, legelészni,csak pucolgasd és beszélj hozzá....

2013. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Légy vele nagyon határozott. Ne érezze hogy be vagy tojva a vizsga miatt, mert akkor még jobban igyekszik átvenni az irányítást. Nem értem miért adnak egy kezdő lovas alá egy problémás lovat.
2013. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én se :(
2013. máj. 11. 17:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk az nem iskolaló, amelyik bakol, ugál... Mondjuk hogy a kanyart levágja-e, az csak lovastudás kérdése, és jó lovas alatt lehet, hogy nem bakol pl. Igazából ennél az az igazi, ha van előtte időd, hogy az adott lóval együtt gyakorolj 2-3 alkalommal, majd utána a vizsga előtt is bemelegítesz, stb., mert így van időd tisztázni a lóval is, hogy ki a főnök, ki ül éppen rajta, illetve már előre érezheted így, mikor készül esetleg valami disznóságra, és lehet módod megelőzni, vagy legalábbis kísérletet tenni az elkerülésére.
2013. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Légy vele határozott, és ne tégy hirtelen mozdulatokat pl.megrántod a szárat, vagy ilyesmi.Legyenek egyértelmű utasításaid.Ha az oktató úgy érzi,jól tudod irányítani, betesz osztályba.

Remélem segítettem!

2015. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!