Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az normális, hogy az első...

Az normális, hogy az első alkalommal amikor lovagoltam, hogy egy kicsit, pár lépésben gyakoroltuk a tan ügetést?

Figyelt kérdés

úgy csináltuk , hogy lépés (kb.:2-3 kör és egy fél kör ügetés)

persze közben monda az oktató, hogy mit hogy csináljak és nagyon jól tanítja, amint látta hogy kiesek az egyensúlyomból egyből vissza fogta a lovat (persze szerintem ez természetes)

de nagyon jó hely és a végefelé, már nagyon belejöttem (amikor bent kell maradni a nyeregben és nem kiállni, azt gyakoroltuk egy kicsit, de nagyon jó volt)



2013. máj. 11. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy gyakoroltátok, vagy hogy pár lépésben?
2013. máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha korba is megvagy gondolom azér nem 6-8 éves vagy :) Már az első lovaglásnál én is ügettem szinte az természetes, hogy nem is végig csak séta van. Meg gondolom látta az oktató hogy jól megy és ezért is :))
2013. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen 12 éves vagyok és élveztem is csak elősször ijedtem megamikor ügetésbe át mentünk,pedig monda hogy figyeljek, mert ügetés jön,de akkor elősször elvesztettem az egynsúlyom, de a vée felé egész belejöttem :)
2013. máj. 11. 17:40
 4/7 A kérdező kommentje:

csak azért kérdeztem meg, mert már olvastam olyat hogyha egyből ez meg ez akkor inkább válts lovardát , de nagyon szimpatikus a hely és jó az oktató is (kedves, egyből figyelmeztet türelmes, szelíd hangon stb)

és meg akartam győződni arról, hogy nem kell emiatt ott hagyni a lovardát, de így megnyugodtam :)

2013. máj. 11. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Az nem lenne normális, ha a kezedbe adná a szárat, meg a lovaglópálcát, hogy nesze galoppozz végig a mezőn. 12 évesen az első órán ügetni természetes. (Én is oktatok, 7 éves gyerekek már ügetnek első alkalommal) Amit elmondtál, hogy tanügetést tanultatok, az szuper (Sok helyen egyből azt tanítják, hogy állj ki a nyeregben, sőt, lovagolj végig kiállva, ha meginogsz kapaszkodj a szárba, és 3 futószáras alkalom után menj terepre) ha figyel rád, és megállítja a lovat mikor elveszted az egyensúlyod, meg eleve, ha nem telefonál és szendvicset eszik, miközben a nyolcéves kislánya hajtja körbe a lovat, biztató. Ha tetszik a hely, maradj ott nyugodtan! Arra kell csak figyelni, hogy ha túl sokat kér tőled, túl nehezen kezelhető lóra ültet, és félni kezdesz, akkor keress más helyet, de nem gondolom, hogy ez előfordul egy ilyen helyen, az elmondásod alapján tényleg jónak tűnik. Ha van weboldaluk, és elküldöd, lehet, hogy ismerem személyesen a helyet, tudok tapasztalatot mondani.
2013. máj. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 évesen kezdtem ott üget minden 12 már vágta is .D De vannak olyan ook sokna aki 10 év alatt már vágtázott normálisan :)
2013. máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem tudom, hogy van-e honlapjuk, de azt én is szívesen megnézném

egyébként (miskolc mellett) Görömbölyön van a 4-es busz végállomásánál (NEM a bükkaljai lovarda,annak tudom, hogy van honlapja)

2013. máj. 13. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!