Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A félfelvételt úgy értelmezi...

A félfelvételt úgy értelmezi a ló, hogy magasabb jármódot akarok tőle. Miért lehet ez? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém ezt régebben csinálta, mindig be akart ugrani vágtába, pedig azon kivül hogy belső állítást csináltam, semmi más jelzést nem adtam neki. Mostmár szerencsére nem csinálja. Én azzal hoztam összefüggésbe, hogy vágta előtt is mindig csináltam belső állítást.
2013. máj. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A belső állítás mondjuk nem egyenlő sem a vágtával, sem a félfelvétellel, de ettől tekintsünk most el...


Jármódváltás, de általánosságban a legtöbb feladat előtt félfelvétellel jelzünk a lónak, hogy figyeljen, mert feladat jön. Ha rendszeresen akkor kap ilyen segítséget, hogy azt rögtön magasabb jármódba váltás követi, akkor azt tévesen ezzel azonosíthatja.

Állítsd meg egyből, és léptesd hátra, véletlenül se menjen azért, mert ő épp úgy gondolja.

2013. máj. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves második!

Nem azt írtam hogy a félfelvétel=belső állítás=vágta.

Pont azt írtam én is, hogy mivel a vágta előtt mindig belső állítást adtam, és ezért kötötte össze a kettőt.

(ja, és úgy mellesleg. Belső állítást hogy is érjük el?)

2013. máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Belső és külső állítást is szoktam csinálni, illetve vállat ki-be gyakorlatokat is amúgy is, ezért mondjuk ilyen jellegű gondom nekem még nem volt.

Belső állításnál a ló nyaka hajlik meg befele, a teste, gerince többi része egyenes marad, a vállát a belső csizma ott tartja a patanyomon, a külső szár és csizma meggátolja, hogy a ló kifelé sodródjon a vállán. Természetesen nem kell túlállítani, a belső szemboltot azonban látni kell. Akkor jó, ha a ló a külső szárba támaszkodik. Én általában ezzel előzöm meg a kiskör vagy átváltás sarokból gyakorlatokat is.

2013. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!