Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fel-le rázza a fejét a ló....

Fel-le rázza a fejét a ló. Valószínűleg nagyon fogom a száját, de ha lazábbra fogom, akkor elrohan. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Edző nem mond erre semmit, szerinte egy rossz szokás. 1 hónap múlva keresek új edzőt, de addig valaki adna tanácsot?
2013. máj. 12. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Futószárazd le lovaglás előtt. Finoman kezdj félfelvételeket csinálni és addig erősítsd míg nem reagál rá. A én lovam is szeret rohanni, főleg, ha tele van, de ezzel szépen lelehet nyugtatni. Lovagoltam olyan lovat, melyet ha túl erősen fogtam, szinte kifejelt a nyeregből, viszont ha lazítottam a száron egyből nyugodtabb lett.
2013. máj. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lovam is ilyen,a rossz szokásról annyit ,hogy ezek a lovaknak nagyon érzékeny a szája és szerintem jobb mint egy lovardai beton szájú ló.Néha amikor ismerőseim ülnek a lovamon akik nem ismerik,vagy nincs megfelelő lovas tudásuk és esetleg kapaszkodnak a szájába,vagy jobban húzzák a szárat,akkor szokta elkezdeni rázni a fejét,és annyira benne marad ,hogy ha másnap ráülök,kell neki egy 5 perc mire eszébe jut,hogy velem nem kell ezt csinálni.Egyébként a félfelvétel a megoldás a problémádra.Az edződnek meg kéne erre javasolnia valamit,mert gondolom nem szeretné,ha egyszer annyira bele lendülne a lovad a fejrázásba ,hogy lefejel.
2013. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindig érezz pár dekát a kezedben, amint kezd elrohhanni, állítsd meg, léptesd hátra. Ne fogj az indokoltnál több szárat, ne kapaszkodj a szájába, a segítségeid pedig legyenek fokozatosak: szinte észrevehetetlenül kezdj, és egyre erősödjön, amint a ló enged, engedj te is: ne dobd a szárat a nyakába nyilván, de érezhetően engedj. Ez nagyon fontos, mert egy idő után a ló elkezd az apróbb segítségekre is reagálni, mert tudja, hogy ha nem teszi, akkor erősebbé válik a segítség, amit el akar kerülni, azonban ha nem engedsz, akkor megtanulja, hogy neki sem kell, mert édes mindegy, úgyis tépik a száját, akármit csinál, ezért megtanulja figyelmen kívül hagyni a szárat.


Ezen kívül lovaglásnál nagyon sok állítást és hajlítást csinálj, mert ez egyrészt lefoglalja, el is lazítja, nincs annyira sok kedve rohanni, és legyen nagyon sok kézváltás, lovaglás elején széles, nagy ívekkel, majd egyre szűkebbekkel, és legyen egyre több feladat az óra előrehaladtával.


A rohanás szinte mindig a feladat elől való kitérést jelenti, ugyanez lehet az is, ha alig-alig tötyög. Tehetsz rá az elején martingált amúgy, hogy legalább ne vágjon orrba.

2013. máj. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor is így csinál a ló, ha lovaglás közben a háta fáj. Érdemes erre is odafigyelni.
2013. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, ha az edződ erre nem talál megoldást akkor mégis melyik búcsúban lőtte a papírját? Nem halogatnám 1 hónapig a váltást.
2013. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te mi nem egy lovardába járunk?:D Ugyanez a helyzet, kicsi, szürke, arab, herélt mindig menne én meg soha nem hagyom neki, már egy tényleg iszonyat finom szár segítségre azonnal elkezd bólogatni. Tudom hogy érzékeny a szája ezért nagyon oda figyelek a kezemre, de még így is állandóan. Edző meg látja hogy ott szenvedek, de tesz rá magasról, menjél vágtázz, nem számít ha lefejel a ló csak megy azt csinálj amit akarsz. Imádom. Vérbeli profi, a legjobb lovas edző a föld kerekségen.:D Igaz már kb. 1 hete leléptem erről a helyről, de ami nekem segített azt a neten, azt hiszem pont itt gyakorin találtam. Az volt hogy amikor a ló leteszi a fejét hogy na ő most akkor hú de nagyot fog bólintani, akkor a szárakra így felváltva nyomást gyakorolsz vagyis pl. belsővel kicsit rá tartasz a külső kezed teljesen üres, aztán külsővel is rátartasz most a belső kezed üres, utána azonnal engedsz mind két szárral pár pillanatra. Így meg tudod akadályozni hogy feldobja a fejét, de ez csak egy kényszer megoldás, nekem végül is bevált. Remélem érthetően magyaráztam. Privibe azért megírhatnád hova jársz, kíváncsi lettem.:D Ha nem gond persze.
2013. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!