Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tanácsoltok? (Bevisz a...

Mit tanácsoltok? (Bevisz a vállán)

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy a lovam néha elvisz, általában befelé visz a vállán. Mindig igyekszem a külső szárral tartani a belsővel pedig hajlítani (félfelvételekkel), közben meg tolom kifelé a belső lábammal. Csípővel is próbálok úgy helyezkedni, de olyan nehezen sikerül mindig... Ez csak sok gyakorlással fog menni? Jól csinálom?(próbálom, úgy ahogy az edzőm mondja de nem sikerül..) Mit tanácsoltok?
2013. máj. 12. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod.

Én azt szoktam csinálni, ha nagyon nem reagál rá a lovam (pedig tudja, hogy mit akarok, mert máskor csinálja), akkor "eltúlzott" mozdulatokkal csinálom. Kétszer kitolom úgy, hogy a kezem átmegy a marja felett, hogy csúnyán ülök, de utána pöccre csinálja. Néha van ilyenje, de legtöbbször simán tudja.

Ha neked sosem megy, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne, ha az edződ felülne rá, és megmutatná neki, hogy mit szeretnétek tőle.

2013. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A belső csizma tol kifelé, és a külső szár megtart, abba támaszkodik bele, de egyúttal vezetheti is a lovat; a belső csak akkor hajlít, ha íven mentek, egyenesen nem kell, ha nem az a feladat (nem írtad, hogy mikor visz el, van, amelyik egyenesen is befelé vonul).

Csinálhatsz sok eleje körüli fordulatot, az jó, mert érzékenyíti az oldalát, figyelmesebb lesz a csizmasegítségre, ami kifelé hat. Legyen a kezedben pálca (mindig a belső kézben!), nem kell vele fenyíteni, vagy bántani, elég sokszor már a tudata, hogy nálad van, ha ennek ellenére befele ellenkezik, akkor csizmahelyen vagy vállánál megcsípheted vele (nem kell szétverni, nem bünteted, hanem figyelmezteted, segítséget adsz), a farát hagyd békén vele, azt fokozásnak veszi.

2013. máj. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Általában, amikor nagy körön vagyok, tök jól megy, vágtázunk egy kicsit(vagy azt sem kell) és egyszer csak elkezd befelé vinni. Ha nagyon nem megy csinálok egy kis kört és utána jó általában. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy mit csinálhatnék másképp. Mert mindent (legalábbis én úgy érzem) úgy csinálok, ahogy mondja az edzőm. Hátha ti is tudtok tanácsolni valamit. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. máj. 12. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!