Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Muszáj tépnem a száját, de...

Muszáj tépnem a száját, de nem áll meg. Miért?

Figyelt kérdés

Terepen vágtázok a lovammal. ( Tudom hogy terepen jobban megy a ló, de akkor is ) Alig bírom megállítani, fel sem tűnik neki hogy megfeszítem a derekam meg stb. hogy így állítsam meg. Muszáj húznom a száját de igyis nehezen áll meg!


És ha kikönnyítek vágtánál és úgy akarom megállítani, úgy hogyan lehet?


2013. máj. 12. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is amíg nem tudod megállítani stabilan terepen is, addig ne vágtázz kint vele. Konkrétan a lóból nagyon sok idomítóedzés hiányzik, és akkor majd fejlődik szép lassan idővel. Terepen is állj meg vele nyugodtan, szemmel mérj fel egy négyszögnyi területet, és iskolázz vele. Meg fog lepődni, de nagyon hasznos dolog. Egy jó díjlovas edző sokat segíthet.


Vadászvágtánál is leülsz, és úgy veszed fel a lovat, nem maradsz kikönnyítve... Máskülönben az egész átmenet értékelhetetlen, lovas ember meglátja, és inkább magát lövi le, csak felejtse el a dolgot.

2013. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oktatóval megyek terepre. :)

De ezt az idomítós dolgot megpróbálom :)

2013. máj. 12. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy az én pacim is ilyen volt, épp csak konkrétan nála már négyszögben, ügetésben fennállt a gond (ügető, pályáról jött), beugrattam ügetésbe, kész, ment amerre látott, sok minden nem izgatta onnantól, neki most kell pályacsúcsot állítania...

Jó egy éve van nálam, nagyjából heti 4-5× idomítóedzés (de van, hogy előtte 20 percre kisétálok, és akkor ellazul kint), 2-3× tisztán terep, de van, hogy a kettő vegyítve, mikor hogy a program, egyfelől megtanult vágtázni (nem igen tudott), másfelől terepen is pöccre megáll, mert megtanulta stabilan, hogy rám kell figyeljen, arra, amit én kérek tőle, és akkor mind a kettőnknek jó lesz.

Igazából két célom van, az egyik, hogy szép lassan az arányt el tudjam tolni a tereplovaglás irányába, bár nyilván ott is megállok, iskolázok vele néha, a másik, hogy egyszer díjlovas versenyre tudjak menni vele, ami egyelőre merész, mert nem tudom, van-e bátorságom ügető lóval odaállítani, az egy dolog, hogy élből kiröhögnek, de, hogy ez után tudunk-e majd valaha is olyat letenni az asztalra, hogy "na, de mi igenis tudunk", azt nem látom még előre.


Sok sikert nektek, menni fog az!

2013. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan idomithatsz vele bármennyit, én dijlovas vagyok,és S-kategóriás lovamat is ugyan úgy vért izzadva állitom meg, ha elengedem vágtában.

Részben azért mert ilyen sebességnél le se tudsz úgy ülni a nyeregben, hogy a derekeddal vedd fel a lovat.

Csak fokozatosan a vadász vágtából, hátrébb dölök, probálom minnél jobban kiülni vágtákját és nem kapaszkodok a szájába, hanem időt hagyva neki, megmozgatom a szárat, hogy lassitson. A ló nem fog tudni, egy komolyabb segességből hiretelen megállni, neki is kell féktávolság.

A legfontosabb meg az, hogy ne legyen balesetveszélyes a dolog, az eslő vágátá (amikor tudom, hogy nagyon fog menni a ló) akkor azt olyan helyen engedem el, ahol van helye menni és magától meg fog állni, mert elfárad. Meg persze, ha a ló idegbeteg lesz terepen, akkor sokat kell vele sétálni, nyugratni kint, nem vágátkkal felhúzni.

2013. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem rég nekem is volt ilyen problémám, pályán egy nagyon menős arab loval. Az edzőm erre azt mondta hogy már legelső vágta ugrásnál készenlétben kell lenni és meg szabni az iramot, megállítást meg mindig egy nagy körre fordítás előzze meg(terepen ez nem tudom mennyire kivitelezhető). A ló amit elkezd sietni és úgy érzed nem tudod már uralni azonnal meg kell próbálni lehozni körre mert ott sokkal jobban tudod kontroll alatt tartani. Egyébként meg pályán csinálj vele nagyon sok át menetet (pl.: lépés-ügetés-lépés-állj-hátra, lépés-ügetés-vágta-ügetés-vágta-lépés-vágta-ügetés-lépés stb...) meg hogy mondjuk 5 vágta ugrás után ügetés, 10 ügetés után vágta és így tovább, a végén már egyre kisebb számokkal. Lovagolj alakzatokat, hajlítsd és állíts a lovat mind két irányba, vágtában meg idővel meg lehet próbálni az iram fokozásokat is. A szár túlzott húzásával meg óvatosan ha nem akarod h a lovad kemény szájú legyen!
2013. máj. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kapkodós, sietős ügetésből már az átmenet is nehezen értékelhető, és a vágta is sietős lesz. Ha rohan, akkor nem elengedem, és had húzza fel magát, hanem felveszem, csinálok egy kiskört, esetleg hátraléptetem, beugratom újra, vágta közben is kicsit elhajlítgatom, figyeljen rám, és terepen is iskolázok vele néha.

Ha nem figyel rám terepen, akkor kukába tehetem, hogy négyszögben képzett, esetleg eltűnődnék rajta, hogy valamit nagyon elronthattam.

2013. máj. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!