Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én vagyok ilyen? Csak én...

Csak én vagyok ilyen? Csak én érzem ezt?

Figyelt kérdés

1 hónapja vettem egy lovat.:) Imádom őt, imádom lovagolni :D

De néha úgy érzem hogy púp a hátamon. Sajnos csak minden másnap lovagolom, és nem minden nap. És ilyenkor úgy érzem mintha nem kellene, mert inkább pihenni akarok meg ilyenek.

Magamban gondolkoztam hogy mi lenne ha eladnám, de elkap a sírás.

Csak én vagyok ilyen depis?

De nagyon tudom szeretni a lovam.

Csak az elején lesz így? Remélem majd ha jobban kötődünk egymáshoz, nem lesz így !


2013. máj. 12. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez fontos kérdés, hogy hány éves vagy. Ha fiatalabb, vagy akár felnőtt, de még nem elég érett a személyiséged/gondolkodásod, akkor előfordulhat az ilyesmi. Ennek az az oka, hogy magad sem tudod mit akarsz igazán, minden csak belekapsz, és fellángolások vezérelnek, nem tudsz megállapodni. (Tudom, az utolsó rész úgy hangzott, mintha párkapcsolatról lenne szó, de ez is ilyen.)


Várj még egy kicsit, mert gondlom nem ok nélkül sírsz, amikor az eladására gondolsz. Ha pár hónap alatt sem változik, amit érzel, akkor ha fáj is, add el. Hosszútávon egyszerűbb lesz mindkettőtöknek. Esetleg megpróbálhatod olyannak eladni, akinél utána lovagolhatsz rajta, így alapvetően nem neked kell vele törődnöd, mégsem hagyod el teljesen. Amikor akarsz lovagolhatsz rajta, de ha nincs hozzá kedved nem lesz belőle probléma, mert foglalkoznak vele és jó élete lesz.

2013. máj. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

-20 fokban, orkán erejű szeleknél, vagy igazán nagy viharoknál én is átgondolom, mi az istenért kell ez nekem, +40 fokban meg már akkor meghalok, mikor egyáltalán elindulok hozzá, ez sajna ilyen, de ettől még szeretek vele foglalkozni, semmi pénzért nem adnám el, nem is gondolok mondjuk ténylegesen arra, hogy eladom. Ha csak lehet, minden nap megyek is ki hozzá, ha mégse (betegség, hazautazás, bármi), akkor az oktatóm foglalkozik vele addig is, szóval nincs magára hagyva.

Az biztos, hogy így nehéz pihenni is egyszerre, de ha belegondolok, abban az időben nem lefeküdnék aludni, tehát a lovaglásokat alakítom úgy, hogy nekem az jó legyen, aktív kikapcsolódás. Az idomítóedzéseim is próbálom feldobni, nem egyhangúvá tenni, és a terepeket is - illetőleg mindig örülök, ha van módom társaságban kimenni.

2013. máj. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
El kéne menni pszichológushoz, mertbár nem egyedi, egyáltalán nem normális. Tehát odiág szokványos a dolog, hogy az embernek néha teher, mert éppen fáradt sietne stb. Ez eddig ok, de emiatt sírni az már baj, lelki gondokra utal, ami valszeg csak súlyosbodni fog, ha nem kezdesz vele valamit. Legalább odáig kéne eljutni, hogy a problémát feltárod, mert az viszonylag jól látszik, hogy a lovat valamilyen pótléknak (is) használod. Ilyen miatt nem sír egy kiegyensúlyozott ember...
2013. máj. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok, és 10 éve lovagolok rendszeressen.

De nem ugy sírok mint egy nem tudom mi. Csak ugy majdnem.:D

2013. máj. 13. 14:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nézd, szerintem azzal semmi baj nincs, ha nem mész ki hozzá minden áldott nap. Nyilván az életedet is kell élni. A családodra, barátaidra is kell időt fordítani. A minden másnap az szerintem teljesen jó. Mert mondjuk, ha minden nap kint vagy, akkor megeshet, hogy egy rutin szerű dolog lesz, amiben nem leled annyira örömöd, inkább csak azért mész ki, mert megszoktad...És az már nem jó. Szerintem addig nincs baj, amíg jól érzed magad, ha vele vagy. De ez majd szerintem idővel kialakul. Mindenesetre, ismerek olyat is, aki csak heti 1-2x tud kimenni a lovához, munka miatt, és imádják egymást, és remekül elvannak. Szóval szerintem nem az együtt töltött idő mennyisége, hanem a minősége számít :) De hogyha a későbbiekben nem jut rá annyi időd, amennyit szeretnél,akkor sem feltétlenül kell eladnod, hanem kereshetsz rá felestársat. :)
2013. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. máj. 13. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!