Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartás vagy inkább maradjon...

Bértartás vagy inkább maradjon itthon a lovam?

Figyelt kérdés

Itthon: van neki karám, és ki szoktam vinni az udvarra legeltetni, minden másnap ráülök és kimegyek terepre, vágázok vele meg minden. De lehet túl nagy felelősség ez nekem? Oktatóval megyek ki mindig terepre.

DE, itthon ganéznom kell, kaszálni, venni neki a takarmányt, meg stb.



Bértartásba nem szívesen adnám,mert ki tudja ki lovagol rajta, de ott van nagy legelő, több ló, stb.

Olcsóbb, vagy drágább a bértartás?

Ki tud olcsón bértartást Fejér megye közelében?:)


A lovat nem rég vettem.


2013. máj. 13. 18:49
 1/5 A kérdező kommentje:

*vágtázok.


Eladni nem szeretném.

Még csak most vettem a lovat, és most szokunk össze.

2013. máj. 13. 18:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jó helyen van, akkor a lovarda nem nyúl a lovadhoz, hacsak külön meg nem kéred, vagy meg nem engeded ezt nekik, ahol a tudtod nélkül kihozzák, onnan gyorsan el kell jönni, és lehetőleg már a szerződésbe belefoglalni, hogy nincs joguk hozzá.


A lovat amúgy nem jó egyedül tartani, mert a ló társa ló, sosem érzi igazán jól magát egymaga, igénye van a társas kapcsolatokra. Ha tudsz venni mellé egy shetland pónit, vagy bármit, remekül meglesznek kettesben is. Az ár változó, volt olyan hely, ahol havi 30 ezerből tartották a pacim, kapott rendesen enni-inni, ha kértem, akkor plusz költség nélkül emelték a szénát vagy az abrakot, mikor keményebben dolgozott, karámban volt este és etetésnél (ha eszik, akkor rúg), napközben legelőn a többi lóval, ott volt a legkiegyensúlyozottabb és legboldogabb eddig.

Nekem ráadásul nem kellett foglalkoznom külön az etetéssel, almozással, nem volt gond, ha nem tudtam kimenni minden nap (ha itthon lenne, akkor azért nem mondhatom neki, hogy ma nem eszel, mert nem érek rá, vagy a saját trágyádban fogsz tapicskolni), ahol most tartom (suli miatt máshol, de nyáron megyek vissza az előző helyre), bokszban van tartva, tehát minden nap mozgatnom kell, bár még mindig lát más lovakat, tudok több más emberrel menni terepre, stb., ellenben majdnem kétszer annyit fizetek érte, és napi egy órát, ha karámban van, meg amennyit én dolgozok vele négyszögben, vagy terepen, vagy ahol akarok...

2013. máj. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább maradjon nálad!Sokan akik írni fognak azt mondják hogy küld bértartásba.Igaz hogy neked annyi a dolgod hogy látogatod,lovaglód,"gondoskodsz róla" mikor kimész hozzá.

Ami jó a bértartásban:Hogy lovadat etetik,gondoskodnak róla és lovak között lehet,neked csak"fizetni kell"."Nagyon jó" élete lenne ott.

Amiért én nem szeretem:Mert ki tudja mikor nem vagy ott kit lovagoltatnak rajta,ha messzebb van a lovarda akkor buszoznod kell(ami ugye pénzbe kerül).

Amiért jó hogy otthon tartod:Mert bármikor szabadidődben kimehetsz a "kertedbe" lovazni.Meg ha itthon felejtenéd a nasiját(alma,répa...)akkor vissza tudsz menni érte.Többet lehetsz vele így mintha bértartásban lenne és te eteted,itatod,kondoskodsz róla és így majd jobban fogtok kötődni...

Amiért nem jobb:Hogy ha te nem termesz neki takarmányt akkor persze drágább megvenni.Meg ha elmész nyaralni és nincs senki megbízható a közeledben akkor nem tudnál mit csinálni hacsak egy lovarda be nem fogadná.Hirtelen ennyi jutott eszembe.Szerintem sokkal jobb otthon tartani de praktikusabb lovardában.

2013. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lovam eddig két lovardát járt meg, mióta nálam van, soha senki nem ült rajta a tudtom és beleegyezésem nélkül. Edzőm mozgatja, ha én nem érek rá, közös megegyezés szerint, de a lovarda maga, a tulaj és a másik lovardai edző soha, sem az ő tanítványaik, a lovászok kedvesek vele, stb-stb.

Bár ismerek én is olyan helyet, ahol tetvesre hajtják a bérlovakat, hogy azok gebedjenek meg futószáron, én ezt lefektetem szerződésbe, hogy rendben, amennyiben bizonyítani tudom, hogy ez megesik, X összeget kártérítésként köteles megfizetni nekem... Eszébe sem jut egyiknek se.

2013. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

attól függ mennyi idős vagy és mennyi időd van! ha a ló bértartásban van, akkor a szabadidődet tisztán vele tudod tölteni. ha otthon van, akkor a szabadidőd javát azzal töltöd, hogy almozol, hordót mosol, villanypásztort javítgatsz, trágyát szedsz a karámból, villázol, takarmányért rohangálsz, stb.


egy lónál az ára hasonló szerintem, mivel egyedül semmilyen kajából nem tudsz nagy mennyiséget tárolni, így valószínűleg drágábban veszel mindent, mint bértartásban.


neked is lesz lovas társaságod, és a lovadnak biztos jobb lesz, hogy nem lesz egyedül.


ráadásul nem kell szervezkedni, ha megbetegednél, vagy elutazol.


az, hogy a lovadat használják, szerintem azért ritkán fordul elő és talán inkább olyanoknál, akik beadják a lovat bértartásba, majd csak 2 havonta látogatják. annak egészen egyértelmű jelei vannak, ha egy lovat használtak. normális helyen az ilyen fel sem merül.


(pl. viheted olyan helyre is, ahol nincs is lovas oktatás, csak bértartás van, vagy akár magán helyre, ott nem fog felmerülni, hogy használják!)


amiket írtam, azt saját tapasztalatból írom, voltak bértartásban a lovaim, aztán otthon, majd visszavittem bértartásba, mert a heti 4-5 lovaglásból lett heti 1, mert a többi szabad délutánomon a lovakról gondoskodtam.

és miután visszavittem bértartásba rohadt jó érzés volt egy esős novemberi szombaton hátradőlni, hogy na jó ma nem megyek ki, mindezt úgy, hogy tudtam, hogy a ló jó helyen van!

2013. máj. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!