Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem veszi be a zablat. Mit...

Nem veszi be a zablat. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Egy 5 eves friz csodorrol van szo ha szamit valamit a problema megoldasaban.az a baj hogy nem veszi be a zablat.ezelott rendes csikoszablaja volt de vettunk neki gyumolcsoset.ugyancsak csikos.addig minden rendben van amik felrakjuk a kantart a fejere es a zablat feloldalt lecsatoljuk.de miutan a kantar rajta van nem veszi be a zablat.felemeli a fejet es nem veszi be.mindig fel orat kell eltoltsek a kantarozassal.ugy h a zabla ala egy darab reat rakok ugy nagynehezen beveszi.de ez igy nem megoldas.nem normalis dolog fel orat szarakodni a kantarozassal.amugy lovaglasnal egyaltalan nem kell huzni a szajat ,apro mozdulatokbol is megerti h mit szeretnek.semmi baj vele.mit tanacsoltok?hogy tanitsam meg h konnyen bevegye?
2013. máj. 14. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Én eleve elfelejteném a gyümölcsöset, feleslegesen beindítja a nyáltermelését, és az emésztését, holott valójában meg nem kap semmit, és félrevezeti a lovast is, hogy a ló el van-e lazulva, mert nem amiatt nyálzik, mert tarkóból enged...


A másik, simán nyúlj be a szájába, és told be a zablát, elölről, nem kell féloldalt lecsatolni, meg trükközni jobbra-balra, már ötéves nagyfiú. Csak az orrszíjat és a pofaszíjat kell kicsatolni, és első dolog közt szerepel, hogy a zablát kapja be. Megharapni nem fog, ott nincs foga. Ha bevette, simogasd meg a sörényélét, nyakát, kösse össze a jó élménnyel.

2013. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
JO en probalnam igy de felkapja a fejet az egekbe.tudom en is h ha belerakod az ujjad oldalt a szajaba akk kinyitja kicsit.de a feje az egben van
2013. máj. 14. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Én jobb kezemben akkor a kantár többi része, összefogva, és megfogom a ló orrhátát, ballal betolom a szájába a zablát.
2013. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkoris felemeli ha fogom.engem is felemel
2013. máj. 14. 17:54
 5/8 FannaL ***** válasza:
Igen, egy fríz lónak a fejét lefogni nem egyszerű, simán emel a fejével 100kg-ot is :D Én ugy csinálom hogy ugye leveszem féloldalról a zablát és ahol nincs foga ott szépen keresztbe csúsztatom a szájába egyok oldalt be és másik oldalt ki. Nekem a foga miatt utálja, ngyon nem szereti, ha hozzáér, de így semmi baja nincs vele. Esetleg egy kis cukorral is bekenheted, de csak egy nagyon kicsit, bár ezt annyira nem ajánlanám csak végső esetbe
2013. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézesd meg a fogait, hogy egészségesek-e, nem fáj-e neki valamelyik valamiért, mert az is lehet a tiltakozás oka.

A másik, néha menj be hozzá, és kantározd fel csak úgy, hagy rajta öt percig, majd vedd le - nem következik mindig munka, "rossz" ez után. Esetleg ha bokszban van este, akkor vidd ki karámba kantárral reggel, ne kötőfékkel, és ott engedd el, nyilván.

A másik én rádobom a kantárszárat a nyakára, elkapom fél kézzel az orrhátát, és nem engedem, hogy felkapja, olyan nincs, hogy felemel. Háttal neki határozott mozdulattal megfogni az orrát és lehúzni, ne hagyd, hogy verhesse a feszkót, az orra ugyanis nagyon érzékeny rész, sokkal könnyebb lent tartani a fejét így, mint simán az orrhátát fogva, ha az ne lenne elég. Egy pofon a nyakára bőven belefér, nem porcelán kisbaba ez, hanem több mázsás jószág, Te vagy a vezér, nem ő!

2013. máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem most van 2 csikóm. Simán beveszik, mert olyan zablám van aminek van íze, és azt tudja rágcsálni mert finom. Amikor vettem akkor én is megkóstoltam, és azon én is elélnék.:D
2013. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én anno úgy csináltam egy agyilag eltévedt kancánál hogy jobb kezemben a kantárfej, hozzá fogtam még az üstökét így sikerült lent tartanom a fejét ( na nem kell azt hinni, hogy széttéptem a frizuráját! ), a ballal pedig: benyúltam a foghíjas részbe, kinyitotta a száját, bele a zabla, és hopp már rajta is volt minden. Aztán ezt az üstök fogást el lehetett felejteni :)
2013. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!