Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha ágaskodik?

Mit csináljak ha ágaskodik?

Figyelt kérdés
Westernlovagolok, és a kedvenc lovam egy alig 4 éves qh kanca. Szépen halad, már stopol, spinel meg minden, de egyszerűen folyamatosan szórakoztatja magát, és szerinte erre a legjobb módszer az ágaskodás... Nem vagyok kezdő, sok bakolós-elrohanós lóval volt dolgom de ő tényleg egy elszánt jellem. Máskor meg épp fencingeltünk (amikor vágtából megállunk a falnál) és ő egyszer csak felugrik a levegőbe és kilő.. Fordítottam kiskörre, zablaátmozgatás, erre bestoppol és ágaskodik. És az a baj hogy nagyon kemény a szája (de persze ilyen fiatalon nem feszítővel lovagolom) és például nem zavartatja magát akkor sem ha már eleve úgy indulok el hogy uralom a helyzetet, szépen támaszkodva is sprintel.. :') Amúgy az egészet csak bolondozásképp csinálja, karámban aranyos, mindenhova követ, bár nagyon labilis az idegrendszere.

2013. máj. 14. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem segítene, ha sokat futószáraznátok vele? Esetleg lovaglások előtt, hogy lenyugodjon, vagy esetleg az edzésébe is beletehetnétek... Esetleg futószárazás után megkérnél valakit, hogy futószárazza tovább, te pedig felülnél rá, és úgy gyakorolnátok kicsit... Szerintem jót tenne neki, de nem vagyok benne teljesen biztos. :)
2013. máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha ágaskodni készül, hozzá kell hajtani, illetőleg ügyelj, sokan ösztönnel belerántanak a szárba, ezzel magadra ránthatod.

Az ágaskodás amúgy gyakran a feladat elől való kitérés, annak megtagadása, az én lovam rendszeresen jobbra történő oldaljárásnál csinálta, balra semmi baja nem volt, tehát azt is érdemes lehet megnézni, hogy van-e valami jellemző feladat, aminél mindig csinálja?


A másik, én viszonylag rövid száron kezdenék vele minden edzést, átmozgatnám, áthajlítgatnám a nyakát, gerincét, hogy szépen ellazuljon, és fokozatosan engedném egyre hosszabbra a szárat, egyidejűleg rátérnék a "westernesebb" feladatokra. A futószár az edzés elején ugyanúgy jó lehet, kitombolhatja magát rajta, ha akarja, egyúttal el is lazul idővel.

2013. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi csak hát oktatóval lovagolok és szerinte nincs szükség futószárazásra (amúgy nagyon jó oktató, nem kell ez alapján elítélni! :)) Nem, nincs jellemző feladat, amikor kedve tartja. Például volt opyan hogy sliding stop után. Ja és az a gondo vele hogy a többi lóval ellentétben őt egyszerűen olyankor nem lehet előrehajtani :// Mert akkor azonnal, szinte reflexszerűen elkezd hátrafelé menni, vagyis ugrálni. Oo Amúgy a rendes előrehajtásnál semmi gondja.
2013. máj. 17. 09:32
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Van nálad pálca? Ha farolni kezd utána, az végképp a feladat megtagadása, kicsit meg kéne csípni a seggét, valószínűleg egy-két alkalommal eljátssza veled a dolgot, utána a pálca maga is felesleges lesz.

Az én lovam ugyanez, 8 évesen került hozzám, állítólag 4 évesen lovagolta be előző gazdája, na most a ló az úgy ment, hogy alárúgtál elindult, megrántottad, megállt. Én szépen elkezdtem vele komolyabban dolgozni, kiigazítani a hibás belovaglását, nagyon hamar az lett a reakció, hogy felültem, és elkezdett tolatni, és ő semmi mást és nem és kész, rúghattam kedvemre. Na akkor kapott hármat a seggére (addig egyáltalán nem volt nálam pálca), megoldódott a kérdés, azt hiszem két vagy három alkalommal fordult elő a dolog, bő egy hétig még pálcával szálltam fel, azóta megint nincs nálam soha, mert felesleges.

Ágaskodni egyszer kezdett, akkor olyan feladatokat csináltam vele utána, amik kicsit érzékenyítik az oldalát (mondjuk én angol lovaglást űzök, ott pl. eleje körüli fordulatokat csináltam), majd amint újra jött volna a hiszti, erősen előrehajtottam, vette a lapot, azóta ilyen jellegű gondom sem adódott vele.


Nem tudom, segítettem-e.

A futószárhoz annyit, hogy meg lehet azért próbálni, de arra tényleg nem kell rászoktatni, hogy akkor most minden alkalom előtt ő körözget jobbra-balra, azonban az érdekes tapasztalat lehet, hogy ha ott ellazul, akkor utána van-e vele gond nyereg alatt.

2013. máj. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)) Csak ugye westernben nem használunk pálcát soha, csak sarkantyú van. Azon a futószáras dolgon majd.még gondolkozom :) (lesz időm, szegény beütötte a lábát a boxba egyik este.... Most lesz alkalma még jobban összegyűjtenie az energiáját xdd Olyan okos <3 :DD)
2013. máj. 18. 19:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, én sem lovagolok pálcával, átmeneti megoldás volt :) Azt nem tudom, nála hat-e majd.


Az enyém is rúgja a bokszot kajálásnál, léptetni ki kéne hozni minden nap, ne dolgozzon mást, de lépjen, utána hideg vízzel most le a lábait, a kérdéses lábát pedig hűtőgéllel be lehet kenni, jót fog tenni. :)

2013. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bocs, nagyon el vagyok kalandozva, szóval

"Azt nem tudom, nála hat-e majd." - azt nem tudom, nála hatna-e, majd kiderül esetleg, ha gondolod.


Azt nem tudom, sarkantyút használsz-e hozzá mondjuk, bár én semmilyet se szoktam, de el tudom képzelni azt is, hogy pl. annak a hatására tiltakozik (?), esetleg fáj a háta, ha nem jó rá a nyereg (emiatt általában bakolni szoktak mondjuk), vagy a foga és a zablával van gond.

2013. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi fájdalma nincsen, a lovardában ebben a tekintetben (is) nagyon odafigyelnek a lovakra. :) A lábát ápolgatjuk, köszi!
2013. máj. 18. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!