Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek van tapasztalata lovaglá...

Kinek van tapasztalata lovaglásról?

Figyelt kérdés
Hogyan edzhetnék a lovaglásra? Mert egyszer próbáltam a lovaglást, és leestem a lóról, mert nem bírtam magam tartani (korbe korbe mentunk) és az sem ment, hogy ugetéskor fel le mozogjak a nyeregben. Egyszeruen nem volt hozzá elég erom. Ti edzetek vmi "erosítot" vagy ilyesmi, lovasok? Mert szeretnék lovagolni, csak az az igazság, hogy nem vagyok hozzá elég eros, a lábizmom. Nyáron újra megpróbálkozom a lovaglással és addigra szeretnék erosodni. HOgyan?

2013. máj. 15. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyszer próbáltad?

Ha akkor még nem ment ne csodálkozz!

Ez nem egy olyan dolog amit 1 hét 1 hónap vagy akár 1 év alatt meg lehet tanulni.

Lehet, hogy hallottad, kis ovisoktól, hogy ők "tudnak" lovagolni, mert 5-szőr életükben bután vigyorogtak egy vidámparki kis póni hátán.

DE NEM EZT nevezik lovaglásnak!

Ne keseredj el MINDENKI így kezdi, aki nem az hazudik.

Sok gyakorlás és izomláz után már egyre biztosabb leszel.

Ne görcsölj, hanem legyél laza. Az ügetéskor a fel-le mozgás nem bonyolult hamar rá fogsz érezni a ritmusára.

A belső combra csinálhatsz otthoni gyakorlatokat.

Kitartást, és sok sikert!

2013. máj. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ágicaaaaa válasza:
Gyakrabban járj lovagolni,úgy belejössz idővel,amit az első valaszadó írt az igaz,ezt nem lehet megtanuni pár hónap alatt...legfeljebb azt tudom javasolni hogy a lábfjed könnyebben álljon:állj rá a lépcsőre úgy hogy a sarkad lelógjon,fordítsd befelé egy kicsit és rugozz le-föl,így a lábad jól lesz a kengyelben
2013. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

A lovas sport a kitartásra és a türelemre épül! Egy jó lovas legfontosabb tulajdonsága a türelem!

Mindenki más ütemben tanul, és fontos kiemelni hogy a lovaglás egy olyan sport amit élete végéig tanul az ember.

Az hogy első alakalommal nem ment, nem jelent semmit. Menni kell,csinálni,tanulni,akarni,utána olvasni és nem azon parázni hogy úristen most gyenge a lábizmom jajj mi lesz! Menj el futni, csinálj guggolásokat a szobádban mindegy csak csináld, küzdj és akard és ne félj, ne futamodj meg semmitől, lehetetlen nem létezik.

Ha valamire megtanított a lovassport, az az hogy soha de soha nem szabad feladni,legyen szó bármiről is a végsőkig ki kell tartani és küzdeni, nem siránkozni!

2013. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én izomlázra használom azt, hogy egy nagyobb labdát teszek a két térdem közé, és összenyomom-elengedem-összenyomom. Ez a comb belső izmait mozgatja, ha kipukkasztod a labdát, elég erős vagy :) A sarkadat kell tudni lenyomni, ezt úgy gyakorolhatod, hogy lépcsőre állsz arccal felfelé, a sarkad lelógatod, és nyomod le-nyomod le-nyomod le. Az egész lovaglásra nehéz erősíteni, mert minden izom kell hozzá, de hátizom erősítő gyakorlat jól jöhet (hasra fekszel, kezed a tarkódon, felsőtestet emelgeted) felülések, hasprések. A lovon meg szorítsd a térdeddel a nyerget, és kapaszkodj nagyon, akkor nem esel le. Hidd el, menni fog, ötéves gyerekeket tanítok ügetni, és ők is fennmaradnak, csak eleinte nagyon kapaszkodnak, aztán kevésbé.:)
2013. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Otthon amit csinálhatsz, az a lazítás és nyújtás, főleg lábra, mert az jól fog jönni, sok mással nem tudsz készülni.


Igazából először nyilván csak futószáron lépegetsz körbe-körbe, óra végén esetleg kicsit ügettek (ekkor még nem könnyű ügetésről beszélünk, hanem tanügetésről, azaz lent kellene, hogy maradj a nyeregben, és kapaszkodhatsz az elülső kápában, vagy nyakszíjban, ha van a lovon)!

Az izomzat lassan fog idomulni az egészhez, kezdetben ez ilyen. Ha leesel, az a legjobb, ha egyből visszaszállsz, bár ahol első alkalommal könnyűügetést kérnek, ott nem biztos, hogy érdemes, de ez egy másik történet.

2013. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyszer lovagoltál és a tanügetést próbálták neked tanítani, nyeregben? Nos, ne csodálkozz semmin. Nem veled van a baj. Olyan lovardát keress, ahol futószáron, voltizshevederrel lovagolsz mindaddig, amíg nem leszel képes elengedett kézzel mindhárom jármódban magabiztosan a lovon ülni.
2013. máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Azért nem bìrtad tartani magad mert még nem azokat az izmaidat használtad, amikre szükség van a lovaglásban, mellesleg szerintem térdel se szorìtottál úgy igazán :) Az első alakalomnál csak megismerkedsz a ló mozgával, a nyereggel, a szárral, és a kenygyellel, illetve a helyes testtartással. Senki se tudja elsőre eltalálni a helyes lábra ülést az ügetésnél. Hosszú idő kell mire az ember megtanul lovagolni, de hidd el, hogy megéri a sok munkát. :)
2013. máj. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gabka77, a magyar lovardák döntő többségében nyeregben tanulnak lovagolni, elvétve 1-1 voltizs alkalommal, nem biztos, hogy van a környékén voltizsos hely. A legtöbb helyen az első órán már könnyűügetnek.
2013. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én is egyszer voltam lovagolni (nem sokára megyek másodjára) én először a tanügetést gyakoroltam (amikor bent maradsz a nyeregben és nem szabad patttogni) nagyon nehezen ment és izgultam, hogy lefogok esni, majdnem meg is történ, de szerencsére lassított a ló és így vissza tudtam nyerni az egyen súlyomat, ez nem azt jelenti, hjogy soha nem fogok, leesni, de ez egy velejárója a lovaglásnak (szerintem)

én is azt tudom csak javasolni, hogy nyomd lejjebb a sarkad (úgy jobban benne tudsz maradni a nyeregben (amikor oda figyeltem erre nme pattogtam annyira)még nekem is nagyon hozzá kell szoknom, hogy a lábbammal kapaszkodjak (főképp a térdemmel ) és ne a nyeregbe, a kezemmel

otthoni gyakorlatnak, pdig csinálj gugolásokat,felüléseket, homorításokat (hason fekszel és a felső testrészed emelgeted) és amit a többiek javasoltak :)


ne add fel ! :)

2013. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszokat, de néhányan félreértettek :) az a helyzet, hogy egy ideig jártam lovagolni, és végig azt éreztem, hogy gyenge vagyok, nem megy ugetésnél a fel-le mozgás, és nem bírom magam tartani a nyeregben. akkor feladtam, igaz, rossz dontés volt, utólag már látom. de nyáron újra lesz lehetoségem lovagolni, és szeretnék addigra erosodni, hogy legalább a nyeregben tarthassam magamat :D
2013. máj. 21. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!