Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Még csak tervezgetem. Melyik...

Még csak tervezgetem. Melyik a legjobb fa?

Figyelt kérdés

12 vagyok és tervezgetjük/tem a lóvásárlást.Itthon lenne nem bértartásban mert azt nem szeretem.Egyedül tartanám de minden nap kivinném ló/lovak közé.Kiskertemben lenne tartva amit tatámtól kaptam.1000 nm-es a kert és azt szeretném tudni hogy mekkora hely kell egy beállónak ami kb. hasonlóan nézne ki [link]

Nem akarok "puccosat". Hanem mi apukámmal és családdal építenénk fel.Fából terveztem csak azt nem tudom pontosan hány nm kell hogy a ló le tudjon ülni,feküdni és megtudjon fordulni.+Hogy milyen fa lenne a legalkalmasabb?

+mik kellenek még az építéséhez?Ahoz amekkora kell ahoz engedély kell már vagy még nem?


2013. máj. 15. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemigen kéne egyedül tartani, mert társas állat.

Legelőre fél hektárt kell minimum számolni per ló, kell neki egy két oldalról (uralkodó széliránynak megfelelően) és felülről fedett beálló, ide kaphatja majd az ételt, a másik sarokba a vizet egy kádba, vagy akármibe. Ne egymás mellett legyenek, hogy muszáj legyen sétálnia a kettő között, tehát mindenképp mozogjon.

E mellé legyen egy 5×5 méteres boksz, mert így ha szeretnéd, estére be tudod vinni, vagy ha valamitől lesérül, akkor lehetséges boksznyugalom.

Betontároló kell a trágyának, amit időnként el kell szállíttatni, illetve a hígtrágyát külön kell tartani. Télen a takarmányárak az egekben vannak, és nem is mindig jó minőségű, így jó előre megvenni ezeket, amit fedett helyen kell tartani, és egerektől elzárni/védeni. Az abrakot törve vagy roppantva érdemes adni, 3-5 adagban/nap, különben gyomorfalrepedésben a ló elpusztulhat. Szálastakarmánynál figyelembe kellene venni, hogy legel is.

E mellett érdemes egy nyergest létrehozni, és egy helyet, ahova kikötheted míg ápolod, szereled - ez egyen masszív, mert máskülönben simán kitépi a földből, ha megijed, és csúnyán megsérülhet.

2013. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Külön engedély amúgy nem kell, de ha nem felelsz meg az állatjólléti elvárásoknak, akkor csúnyán megbüntetnek. Újépítésű istállóban állás nem lehet.
2013. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
akármekkorát építesz neki, tuti nem fog leülni! :D
2013. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!