Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Adjam el, vagy tartsam meg a...

Adjam el, vagy tartsam meg a lovamat?

Figyelt kérdés
Két éve az enyém, 8 éves arab félvér herélt. Mindennél jobban szeretem, de ő többre hivatott, mint amit én csinálok. Én heti 1-2 alkalommal lovagolom csak, terepen, nyáron 3-4 alkalommal, de csak hobbi szinten, néha díjlovaglással próbálkozok, néha ugratok vele. Bámulatosan tehetséges, magától csinál ugrásváltást, passage-t, croupade-ot, szabadonugróban úgy ugrik, mintha szárnya lenne, a mozgásigénye is óriási, ha nem futózom lovaglás előtt 20-30 percet, teljesen bolond, pedig napközben szinte végig karámban van (egy pónikancával). Viszont mostanában új lovak jöttek, többet kellett bokszban lennie (csak délelőttönként volt kint) és sokszor nem bírok vele, múlt héten le is estem, mert megindult, én meg pont kengyelt a kengyelt állítgattam, kőre estem, eléggé fájt, pedig volt rajtam kobak. Arra jutottam, hogy kezd veszélyes lenni a helyzet, de sajnos itt nincs edző, senki aki segíthetne, nekem kell megoldanom. Neki az kéne, hogy egy tapasztalt lovas rendesen kiképezze, remek díjló, ugróló, távló lehetne, militaryban is eredményes lenne. Megfordult a fejemben, hogy eladom, és veszek egy könnyebben kezelhető, nyugodtabb lovat, akinek elég az, hogy heti 1-2 alkalommal elballag velem egy órát, de nem szeretném, hogy úgy tűnjön, lecserélem a lovamat, mert szaladós. Így is, egy másik lovassal beszéltem erről, és azt mondta, hogy ez elég aljas, hogy kicserélem egy jobbra, mert a ló nem autó, hogy így lehet adni-venni. Nagyon szeretem őt, de nem tudom, mi lenne a jó megoldás...
2013. máj. 17. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát a döntés csak a tied. Nem lehetne valahova kitenni legelőre nappal? Ha lenne helye, lehet ellegelne, szaladgálna.
2013. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy néznék utána a többi lovas szemébe a lovardában, hogy lecseréltem a lovamat két és fél év után? De a mozgásigényével nem lehet mit csinálni, így is negyed fándli zabot kap, azt is csak 2-3 alkalommal hetente, hogy a szőrváltásnál ne soványodjon le.
2013. máj. 17. 17:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Fél napot legelőn van most, sok a ló, úgyhogy többet nem tud. Kérdezgettem más lótartókat is a környéken, de ott semmi istálló nincs, és ő nem az a ló, akit teljesen ridegen lehetne tartani...:/
2013. máj. 17. 17:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincs azzal, ha veszel egy nyugodtabb lovat. Ez így veszélyes neked is, a lovad is lesérülhet. Meg azért ne törd össze magad mert a többiek mit mondanának. Képes lennél csak azért szenvedni vele minden alkalommal nehogy egy hétig csúnyán nézzenek rád?
2013. máj. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem autó, és nem lehet adni-venni, az egy dolog, de aki azt mondta, aljas vagy, az gondolja át mégegyszer. Alapelvként megfogalmazott, hogy mindig a ló érdeke az elsődleges, ami azt jelenti, hogy azt nézzük, neki mire van szüksége - és neki több mozgásra van igénye, amit te nem tudsz megadni. A lóval teszel jót, ha olyannak adod, aki ki tudja elégíteni a LÓ igényeit, és olyan lovat veszel, melynek elég az, amit biztosítani tudsz számára. Ezzel semmi gond, sőt, szerintem ez az alap, ami elvárható is valahol - ha nem tudok megfelelni a lónak, mert képességeim és időm nem engedi, akkor nem erőszakolom meg őt, hogy engem márpedig nem érdekel, alkalmazkodjon ő...


Nyilván a döntés csak a Tied, de ne ezért érezd rosszul magad, az meg igazából egy beszűkült látókörű egyén lehet, aki szerint egy lovat csak megtartani és élete végéig babusgatni lehet - az élet néha hoz olyan fordulatot, ami elől nem tudsz számára elfogadhatóan dönteni. Ne XY-nak akarj megfelelni, hanem magadnak, ha lelkileg ezért rosszul érzed magad (jelenlegi állapot), és ennyit gondolkozol rajta, akkor nincs kérdés - ehhez a lóhoz úgy értem, amúgy is tapasztalt edző (is) kéne.

2013. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem alsassag ha a lovadnak jobb eletet akarsz biztositani.jobb lovast jobb lehetoseget a lovaglas szempontjabol.versenyzesi lehetoseget.

Mondhatni en is ebben a cipoben jarok.hetente egyszer tudok kimenni hozza.mert hetbol ot napot dolgozok hogy jo legyen neki a lovardaban.egesz nap legelon van,de szerintem os tobbre hivatott mint hogy ram varjon es csak alldigaljon.

en nem nezlek vagy szanlak emiatt.a lovad erdekeit nezed es ez fontos.

2013. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben nem rég. Nehéz a döntés, tudom, de a laírtak alapján szerintem add el. Mindenképpek nézz utána, hogy kinek és milyen helyre adod el, hogy jó élete legyen a lovadnak és hogy fejlődjön, esetleg versenyezzen. Ha igazán szereted a lovat és előbbre helyezed az érdekeit, mint a saját önzésedet, akkor ezt válaszd (ezt nem bántásból mondom, mint írtam már, én is ilyen helyzetben voltam, én majdnem önző voltam és magam mellett akartam tudni,de végül jól dontöttem, nem bántam meg).

Az, hogy a többiek mit mondanak vagy gondolna, nagy ívről sz*rd le! Ez a dolog a lovadra és rád tartozik, a többieknek egyszerűen nincs beleszólási joguk. Amúgy szerintem azt fogják gondolni, hogy helyesen cslekedtél, és önzetlenül viselkedtél, ilyen helyzetben ez borzalmasan nehéz és rossz. Ezt ők is tudják.


Most kicsit próbállak rábeszélni az eladásra, de amúgy ez a te döntésed, én csak tanácsot adtam és a véleméynemet, tapasztalatomat írtam le, hátha segít ez neked.

2013. máj. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!