Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyiket válasszam? Lovas...

Melyiket válasszam? Lovas iskola vagy magán személy lova?

Figyelt kérdés

Szóval...

Lovas iskola, ahova már kb. fél éve járok. Edzővel, iskola lovakon, minden edzésen más ló, osztály lovaglásban. 2500Ft/óra


Magán személy, ahol eddig összesen 3x voltam lovagolni. Edző nélkül, mindig ugyanazon a lovon, aki nem iskola ló. Egyedül egy nem túl nagy, de használható inkább karámban mint pályán. 2000Ft/óra


Szívem szerint egyszerre járnák a két helyre, de sajnos a pénztárcám nem engedi meg. Tudom hogy mind kettőnek meg van az előnye és a hátránya is, de egyszerűen nem tudok választani.

Ti mit gondoltok? Melyiket választanátok?



2013. máj. 17. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Lovasiskola. Hidd el, az az egyik legjobb dolog, ha több lovon tanulhatsz meg lovagolni. (Ha jók a lovak.) Erre én is sokára jöttem rá. Volt egy kedvenc lovam, mindig rajta akartam lovagolni. Az edzőm ráerőltetett egy másikra. Ő volt az egyik lépcsőfok. A "kedvenc" lovam nem lenne alkalmas olyan dolgokra, amit most csinálok. Ha egy lovon lovagolsz, lehet, hogy rajta már vérprofinak nézel ki, de egy másik idegesebb/hisztisebb/ijedősebb packó már levágna a hátáról.

Esetleg járhatsz úgy is, hogyha pl. egyszer jársz egy héten lovagolni, akkor egyszer ide, egyszer oda.

2013. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Illetőleg a másik jó dolog még, ha nem osztályban lovagolsz, hanem egyénileg, de van edző, méghozzá JÓ edző, aki figyel rád (merre laksz amúgy?). Az is jó dolog, ha több lovat is kipróbálhatsz, mert minden ló más a maga módján.
2013. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha csak egy választás van akkor edző! Felénk rengeteg magán lótulajdonos keresi a lovasokat a lovára ingyen mert nem érnek rá a lovukra. Akár még falunapi versenyre is el lehet vinni a lovakat. Szerintem válaszd az edzőt, olyan helyet meg biztosan találsz ahol ingyen is lovagolhatsz.
2013. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lovas iskola: 2

Magán személy: 0

Hmm...

Komárom-Esztergom megyében lakok.

2013. máj. 18. 15:06
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és utolsó, helyileg hol vannak az ilyen ló tartok?
2013. máj. 18. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajna Komárom fele nem tudok jó edzőt, de én még mindig azt mondom, hogy ne olyan lovasiskolában gondolkozz, ahol halál fásult iskolalovakon 6-8 ember zötyög egymás után és réved ki a fejéből, de az oktatás lehetőségét se dobd ki, mert valójában egyik sem vezetne előrébb tudásilag, és ez sajna tény; mondom mindezt tapasztalatból.

Ha jó edződ van, az eleve egyéni edzéseket tart, vagy max két főnek egyszerre, és ténylegesen megtanít lovagolni, lóval bánni. Én 1,5 év alatt tanultam így annyit, amennyit lovasiskolában 6 év alatt sem, illetve amit 1 év alatt egyedül meg főleg nem...

2013. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pedig ebben a lovas suliban bizony van hogy egyszerre 10-en vagyunk a pályán és szó szerint nyomorgunk. Az edző behív nagy körre egy(vagy kettő) lovast és neki(k) magyaráz egész órán keresztül, mi meg teljes lovardán, egymás seggében utazunk a lovak hátán. Néha meg oda ordít h átlóváltás vagy lépés azt ennyi. Mondjuk ez mostanában van inkább így, itt a jó idő rengetegen akarnak lovagolni jönni. Kicsit téliesebb időben van hogy összesen 3an vagyunk és ott tényleg mindenkivel tud foglalkozni.(Igaz volt, nem is egyszer hogy én voltam a nagy körös szerencsés és velem foglalkozott a legtöbbet, de nagyon ritka az ilyen.) De nagyon jó edző amúgy, csak hát lássuk be egyszerre nem tud 10 emberre figyelni, az megoldás lenne ha nem ennyien lennénk, de hát neki is meg kell élnie valamiből meg úgyebár a lovakat is el kell tartani, szóval teljesen meg lehet érteni. A lovak nagy része MÉG nincs befásulva, viszont az összes totál automata... Mind ezek ellenére mégis úgy érzem h az alatt a fél év alatt amióta ott vagyok, annyit fejlődtem mint más 3 év alatt sem.

Ezért is olyan nehéz a választás. Hagyjam ott a biztost, egy bizonytalanért?:|

2013. máj. 18. 19:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajna az ilyen zötyögéstől csak gy bizonyos szintre lehet eljutni, a felé nem. Mikor én váltottam, akkor az új lovardában megláttak, és visszavágtak futószárra, mert olyan hibáim voltak, amit ott mindenki letojt...

Aztán átkerültem másik helyre (egyetem), lett saját lovam, akkor egy évet egyedül tötyögtem vele, be kell ismerni, nem fejlődtem igazából, megtanultam egyes váratlan helyzeteket jobban lereagálni, képen csapni a lovat, ha megpróbál a fejemre nőni, gyűjtöttem pár kilométert, de mióta van edzőm, leírhatatlan mértékben fejlődtem, és ez kellett is nagyon, utólag belegondolva sírok a röhögéstől kb., hogy az első lovardámban ugrattak velem akadályt, holott most jutottam el arra a szintre végre, normális oktatással, hogy ugorhatok, azt sem tudom, addig hogy volt merszem terepre menni...

2013. máj. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!