Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó ötlet lenne a saját ló,...

Jó ötlet lenne a saját ló, vagy feles tartás ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mindhárom jármódban biztonsággal közlekedek, de ennlé többet nem igazán tudok. Nem vagyok jó díjlovas, ugró se. Egy idős, jól képzett lovat keresnék sajátnak, vagy felesben tartani, hogy tanuljak a lótól. Edző max heti egyszer tudna járni hozzám, van, mikor csak kéthetente. De mindenképp jobbnak érzem, mint hogy a zombi iskolalovakon totyogjak körbe, akiknek én vagyok a 8. lovas aznap, nem érzem emberségesnek hajtani őket. Viszont nem tudom, jó lenne-e ez így, hogy ritkán jár edző, de a ló tapasztalt.
2013. máj. 17. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Hiába tapasztalt a ló, egy nem megfelelő lovas el tudja butítani, rontani, ezért az oktatás lenne előbb még fontos - szerintem, de nem tudom, mennyire engedheted meg magadnak anyagilag, illetve milyen is az a bizonyos edző.

Feles tartás szerintem elsőre jobban megérné, mert megtapasztalhatod, milyen a lótartás, mit hogyan kell csinálni, stb., ha a tulaj rendes, akkor néha ő is tud rátok figyelni esetleg, illetőleg ha hozzáértőbb, akkor korrigálja is a lovat rendszeresen, így nem tudod igazán elrontani sem...

2013. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is a feleset ajánlom,az még jobb,ha az a másik ember tapasztalt,és hajlandó neked segíteni, tanítgatni. Így te is tovább tudsz v fejlődni. :)
2013. máj. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felestartast ajanlanam es ha jo felestartot fogsz ki meg o is segithet neked.

Sok tapasztalatszerzesre van megszukseged egy sajat lohoz.

2013. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Feles tartásra szavaznék. ha megkéred a ló gazdáját, heti 3-4 alkalommal biztos, hogy tart neked egy órát - hiszen neki is érdeke, hogy ne rontsd el a lovát. Ugyan a bértartás felénél többet kell így fizetned, de csak egy kicsit, és maximálisan megéri, sokat fogsz tanulni így, hogy rendszeresen lovagolsz és egyedi órát tartanak neked.

Én is így tanultam meg lovagolni, és most az egyik lovam ugyanígy ki van adva feles bértartásba egy kezdő lovasnak, és én tanítom heti 3, esetleg 4 alkalommal. Sokat fejlődik, és szereti is, hiszen olyan, mintha az ő lova lenne, én ritkán ülök rajta, a ló szerszámozását is most tanulta meg, mert az eddigi lovasiskolába, ahova járt, ott csak felültették a lóra és hagyták, hogy menjen...

2013. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!