Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Itt milyen zablát használnak?...

Itt milyen zablát használnak? (kép)

Figyelt kérdés

Pálcás (vagy mi is a neve..)? Miért ilyet használ, miben segít? Vannak rossz hatásai is?


[link]


2013. máj. 18. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egy egyszerű pálcás zabla. Nehezen irányítható, kanyarban vállazós, kézre rádőlős lovakon használják. A zabla azon az elven működik, hogy a ló a nyomás hatására ellenkező irányba mozdul el. Tehát teszem azt egy jobb kanyarban a külső szárat megtartva a zabla "pálcája" nekifeszül a ló pofájának a bal oldalon, így a ló nem fog majd rátartani/rádőlni a külső szárra, és normálisan el fog kanyarodni.

Nem tudok semmiféle rossz hatásáról, abszolút lóbarát eszköz.

2013. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ha ilyet használtak eddig rajta, később pedig egyszerű mondjuk egyszer tört csikózablával szeretném lovagolni, nehezebben lesz kezelhető?
2013. máj. 18. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Pálcás zabla. Eredetileg azért találták ki (fejlesztették továbba csikó és olíva zablából), hogy ne csússzon át a zablakarika a ló száján. A fordítást könnyíti meg, mert ugye a pálca húzás hatására nyomást fejt ki, ezt jobban érzékeli a ló, és így könnyebben/gyorsabban reagál a kemény szájú ló is.

Tudomásom szerint nincsenek különösen rossz hatásai, hasonlít a csikózablához és az olíva zablához, csak stabilabb és ugye mint írtam már, könnyebb vele az irányítás is.

2013. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Miután elküldtem a választ, azután láttam, hogy már megváalszolták a kérdést, bocsi:) Amit kérdeztél, hogy ha ezután egy csikó zablát ahsználsz, akkor nehezebb-e az irányítása a lónak, azt sajnos nem tudom...
2013. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, érdemes kipróbálni olivval, hogy mennyire nehézkes vele a fordítás, és ha nagyon küzdős akkor vegyél neki egy pálcás zablát. Nyilván nehezebb dolgod lesz vele ha sima oliv zablát használsz hozzá, plusz nem látszik a képen, hogy vékony-e a pálcás zabla, vagy nem - ált. vékony szokott lenni - mert ha vékony akkor nyilván kicsit rohanósabb a ló, és az is indikálja a vékony pálcás használatát.

Próbáld ki olivval, az a legtisztább. Vagy kérdezd meg hogy miért épp pálcás zablával lovagolják, de vétel előtt gondolom úgyis ráülsz kipróbálni akkor meg úgyis látni fogod, hogy mi indikálja a pálcás zabla használatát.

2013. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen minden válaszolónak! Persze vétel előtt kipróbálnám, csak azért voltam kíváncsi mert sokak szerint lovuk hibátlan, stb. Gondoltam ezt is figyelembe veszem:-)

Köszönöm szépen!!

2013. máj. 18. 14:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Átmenet a pálcás és az olív/csikó között lehet a D zabla, én azzal próbálnám meg, sima egyszer tört, de nem túl vékony változattal. :)
2013. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:-)
2013. máj. 18. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!