Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szamár, ló alá jó ha szárított...

Szamár, ló alá jó ha szárított füvet, gazt teszek?

Figyelt kérdés

Lenyírtuk a füvet,és arra gondoltunk,h azt tennénk be a csacsi óljába. A szalmát megeszi,pedig nem is a legjobb minőségű,és úgy tudom h attól bekólikázhat. Hallottam még a forgácsról, nekünk az van itthon, mert apum asztalos, de nem tudom, h ez a forgács jó-e?! Van egyáltalán különbség?

Betehetjük szalma helyett azt a füvet,gazt amit lenyírtunk fűnyíróval pár napja? Még zöld, de elég száraz. Attól nem lesz baja,ha megeszi,ugye?:D köszi előre is


2013. máj. 18. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem,nem lesz baja.De sz tem ne tegyél alá mert milyen már hogy amin fekszik megeszi? :)
2013. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát ha szalmát teszek alá, azt is megeszi, tehát akkor már inkább "gazt",mert attól nem lesz baja. :D

Köszi a választ

2013. máj. 18. 22:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Füvet és gazt azért ne, mert lehet közte mérgező növény, és na attól meg főleg jön a kólika...

Fűrészpor mehet alá.


Amúgy normál esetben minimum (!) 5 kg széna és 1 kg takarmányszalma, amit megeszik egy ló/nap, az abrak a munka mennyiségétől függ, a szamárnak tán adható önadagolóban is...

Nyilván az nem jó azért, ha az egész almot megeszik, de az normális, hogy bóklászik benne, és eszik belőle.

2013. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Dehát ezt a füvet és gazt ugyanúgy megeszi miközben legel... :S Vagy olyan legelőt kéne neki biztosítanom,ahol csak normális réti fű van,vagy mi? Bocsi,még kezdő gazda vagyok,örülök ha új dolgokat tanulok.
2013. máj. 18. 22:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem csak rétifű lehet, bármi lehet, a lényeg, hogy át kell nézni, ki kell szűrni azt, amit nem ehet meg, mert minden kertben, legelőn előfordul(hat!)nak mérgező növények, amelyeket ha megeszik, súlyos gondokat okozhat. Nyilván nem a lóherétől kell pl. óvni :)

A másik aggályom a fűnyírós fűvel, ez most ugrott be, hogy elég apróra kapja szét a fűnyíró, az apró és vékony szálak (elvileg) a tüdőbe kerülhetnek.


A forgács vagy fűrészpor alom jó, kisebb az esélye a nyírrothadásnak is, bár valamivel nagyobb eséllyel vesz fel a ló rossz szokásokat vele, mert nem tud benne turkálni, keresgélni-rágcsálni, így mással foglalja le magát, űzi unalmát. Nyilván a megfelelően lemozgatott ló esetén ez általában nem igen játszik.

2013. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fűnyíróval levágott fű túl apró ezért nem rágja meg rendesen, nem keveredik össze nyállal és kólika lehet belőle. A fűrészpor jó ha kezeletlen fából van. Arra tehetsz egy kis szalmát amit tud kurkászni. Én is szoktam mert a lovunk is felzabálja a szalmát. Ha épp nincs fűrészpor akkor éppen annyit teszek alá hogy ne a földön álljon, legyen ami felszívja a vizet. Nekünk annyiban jó hogy döngölt föld van a bokszban tehát ha felzabálja akkor se a kemény betonon fekszik. Jó lehet még ha raksz neki be vizet vagy ha van önitatója. Én felakaszthatós etetőbe adok neki éjszakára vizet. Így kisebb az esélye a kólikának mert a sok szárazra tud vizet inni.
2013. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi nem szalma helyett adjuk nekik, hanem nasiként etetések közt, nagyon szeretik. Nyilván a tuját nem aprítjuk bele, arra vigyázz, hogy mérgező ne kerüljön bele, meg minél nagyobb szemű annál jobb, de szeretik. Forgács mehet alá, esetleg keverheted a szalmával ha nagy szemű, akkor is lassabban eszi. Ha fűrészpor, vagy apró szemű, akkor ne keverd mert csak bekajálja a szalmával és köhög.
2013. máj. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!