Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tűri csikóm a nyerget, mi...

Bogyesz92 kérdése:

Nem tűri csikóm a nyerget, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Négy éves csikómat próbálom nyereg alá szoktatni, a probléma sokszor a felnyergelésnél kezdődik nem nagyon tetszik neki(van hogy nagyon agresszív) mindent úgy csinálok ahogy az meg van írva, nagyon türelmes és készséges vagyok vele.Ha sikerült felnyergelni próbálok felhúzódzkodni,ráülni de legtöbbször nemtetszését nyilvánítja bakol,hátrál. Volt, hogy már köröket ügettünk de napokon belül egyszer csak megint megmakacsolta magát és minden kezdődik előröl, úgy vettem észre hogy nagyon izgulós és félénk!Közel 11 éve lovagolok rengeteg embernek lovagoltam már be a csikóját de ilyen lóval még nem találkoztam amelyik ennyire passzív lett volna.A sors fintora,hogy most saját lovamról van szó akivel rengeteget törődtem és ennek ennek ellenére nem akar a dolog összejönni.Teljes mértékben tanácstalan vagyok!:(

Ötletek???



2013. máj. 19. 17:59
 1/9 anonim válasza:
61%
Nekem egyik rokonom is rengeteg csikót lovagolt már be. Mindig úgy szokta csinálni,hogy először csak a nyeregalátétet szoktatja meg vele. Ha elviseli,akkor ráteszi a nyerget.Ezt többször csinálja meg,amíg azt is elviseli.Ekkor szokta egy-két hétig futószárazni,és amikor jól megy nyereg alatt,akkor ül csak fel rá.Persze minden ló máshogy reagál erre a belovaglásra,nemtudom hogy az általad említett ló mit fog szólni.Remélem tudtam segíteni :)
2013. máj. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben ugyan így zajlott le a folyamat,de valamiért ha ránehezedek elkezd pattogni, de mostanában ennél tovább el sem jutunk!(amúgy köszönöm válaszod)

Annyira bestresszel,ideges lesz!

2013. máj. 19. 18:08
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Azért, mert túl nagy váltás van két lépés között. Eljutottál odáig, hogy rajta van a nyereg, és hopp, már pattannál is fel rá. Ez nem így megy, nem rakhatsz rá hirtelen ennyi súlyt. Megijed attól, hogy egy embert vigyen a hátán, és tudja, hogy a nyergelés után ez következik. Kezdd előröl az egészet, lassan, fokozatosan haladva. Amikor már nem fél a nyergeléstől, és megtűri a hátán, akkor elkezdheted futószárazni, és fokozatosan súllyal terhelni a hátát.
2013. máj. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Az elején felülés előtt egy kicsit fáraszd le futószáron. Ne követelj tőle mindig mindent. Néha csak úgy nyergeld fel aztán vezetgesd egy kört. Vagy vidd legelni nyereggel 10 percet. Ne csak a munkát jelentse a nyereg. A felülésnél is csinálhatod hogy felülsz aztán leszállsz róla. Írtad hogy már ügettetek is aztán hirtelen megváltozott. Nem lehet hogy a nyereg nem passzol rá és valahol megnyomja a hátát ami a következő alkalommal fáj neki? Vagy nem elég erős a háta és izomláza van.
2013. máj. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is a nyereggel lehet a baj, esetleg hátfájás és a hevederre is tennék valami szőrt. Addig ne is ülj rá, mígnem fogadja el a nyerget, esetleg lépjetek vissza az előző kiképzési fokra. Egy jobb állatorvos véleményét is kikérném.
2013. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Próbálok belőlük meríteni!:)
2013. máj. 20. 09:51
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Először csak a nyeregalátétet tedd rá, és simogasd meg vele a hátát, hogy jó élménye legyen, és ne is háborgasd nyereggel.

Aztán pár alkalom után majd jöhet a nyereg, először tedd ki elé a rúdra, hogy megszagolhassa, lássa, majd óvatosan tedd rá, utána simogasd meg a nyakát, a sörényélét. Hevedert ne húzd meg, épp csak csatold be, ezt nagyon fokozatosan kell csinálni.

Felhúzódzkodni se kell a nyeregbe, amit helyette csinálj, hogy néha menj be a bokszába, ott ápold, és hajolj fölé, stb.


Előbb úgyis futószáron kell majd megtanulnia közlekedni mindhárom jármódban mindkét kézre szóra, és csak utána jöhet a felkapaszkodás, majd ez után (!) a felülés, tehát azzal felesleges már akkor terhelni, amikor még a nyereg sincs rajta teljesen...

2013. máj. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
E. Klimke - A fiatal hátasló alapkiképzése c. könyv nagy segítség lesz, alapmű, a nélkül bele se vágj inkább, mert elrontod, valószínűleg a többinél is legfeljebb szerencséd volt ez alapján. Amit még ajánlok, az egy szakértő belovagló segítsége.
2013. máj. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ott figyel a polcomon a könyvecske, persze arra egyik könyv se tér ki, mi van ha nem megy gördülékenyen a dolog.Szerencse vagy sem, nem tudom itt nem a szakértelemmel lesz a gond, lovak között nőttem fel lovas, lovas emberek vesznek vettek körül, minden ló egyéniség,ilyen kis különccel még nem volt dolgom.Persze ettől lesz szép és izgalmas. Köszönöm mindenkinek a segítséget sokat lehet tanulni más emberek tapasztalataiból!
2013. máj. 22. 02:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!