Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pánikkarabíner nem jött be,...

Pánikkarabíner nem jött be, mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éves, temperamentumos kancám van. Pár héttel ezelőtt vezettem a legelőre, de megijedt egy traktortól és felágaskodott, a pánikkarabíner eloldódott és a ló elrohant. Utána néhány alkalommal még volt, hogy ilyesmi módon elszabadult, és mostanában már biztos vagyok benne, hogy tudatosan hirtelen megrántja a fejét/félreugrik/mellettem való ügetés közben hirtelen megáll és leszegi a fejét stb., mindent megtesz hogy szabad legyen (elég találékony!) Hogyan szoktassam le erről? Másik karabínert nem merek a vezetőszárra csatolni, mert már volt olyan, hogy kikötve (legelni volt) úgy belegabalyodott a kötélbe, hogy le kellett vágni róla. Kérlek segítsetek! Mit tegyek? Bocsi a hosszú leírásért.

#ló #kitörés #pánikkarabíner
2013. máj. 22. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem közvetlenül a csatot fogod, akkor az elviekben nem old ki magától, tehát akármitől ijed meg, nem kell hagyni, hogy elfusson, amíg nem vészhelyzetről van szó. Ha rángatja magát, csapj a nyakára, vagy léptesd hátra azonnal (!), esetleg csípd össze a bőrt az orrán.
2013. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 FannaL ***** válasza:
Na igen kikötve legeltetéssel ilyen gondok lehetnek. A pánikkarabíner ha nem elég erős akkor egy kis rántásra is kioldódik, de általában nem. De ha az erősebb sem jönne be, akkor tényleg nem jó a pánikkarabíner nála. Kapcsolat építés, az ilyen rugdosás meg verés nem jó. Ha a traktorra felágaskodott akkor valószínű a nyakra veréstől is fel fog. Ilyenkor általában nem bántani kell a lovat, mert attól még jobban el akar majd menekülni az embertől(hisz ez a probléma forrása is). Rendszeresen van mozgatva? Nem az a baja, hogy nem tudja hol kiadni az energiáját?
2013. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A pánikkarabíner nagy rántásnál eloldódhat. (lehet nem lenne funkciója olyankor is eloldódni de én is tapasztaltam már) Ha csak vezeted ki szerintem nyugodta viheted másikkal. Nem kell mindig attól félni ami egyszer megtörtén csak jobban oda kell rá akkor figyelni. Legelőn gondolom úgyis szabadon engeded, akkor nem tudja magára tekerni.
2013. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem akkor kell büntetni, rácsapni, ha megijed, nem azt írtam, hogy ha megijed, akkor verje véresre, akkor nyugtassa meg, és vezesse tovább, mint, ha mi sem történt volna, esetleg előtte simizze meg. De mikor már merő szemétségből rángatja magát, és el akar rohanni, szabadulni, vezetés közben szánt szándékkal kioldani a karabínert és elhúzni a fenébe, azt igenis büntetni kell.


Vagy tudom, simogassuk meg akkor is, engedjük el, ha menni akar, mert az a természetes. Legrosszabb esetben is max elcsapják.

2013. máj. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sima karabiner nélküli madzagot vezess át a kötőféken/kantáron, ha megijed, elengeded a madzag egyik végét, és az kicsúszik, de ha megránt, tartod mindkét végét, és nem csúszik ki. Hosszú madzag is megoldás vezetésnél, ha megijed, engedsz. Kikötéskor jó, ha erős rántásra enged, lehet pánikkarabíneres. Viszont, ha már csak hiszti, tegyél rá csomózott kötőféket, és sima madzagot, és vagy tartsd a végét, vagy könnyen oldódó csomóval kösd oda, ha felkapja a fejét, érezze, hogy nem enged, hiába a hiszti, ha viszont tényleg gáz van, el tudod engedni a kötelet, vagy egy húzással kioldod a csomót.
2013. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Tényleg tele van energiával, de sokat mozog :). Szerintem megpróbálom a csomózott kötőféket, köszönöm az ötletet.
2013. máj. 23. 16:05
 7/9 anonim ***** válasza:
5. vagyok, szabadulóművész lovamhoz használtam én is csomózottat, de nem volt tökéletes az illeszkedés, és a pici fülein megtanulta, hogy szedje le magáról, úgyhogy szerintem jobban megéri csináltatni, mint venni (Sibu Granadára keress rá, ő nagyon olcsón csinál, végül nekünk is tőle van). Fontos tudni, hogy tényleg nem szakad, úgyhogy ha egyedül hagyod a lovat, mindig vedd le róla.
2013. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utólsó! Mindenképp rákeresek és köszi a tanácsot!! :))
2013. máj. 23. 16:54
 9/9 FannaL ***** válasza:
Csomózott kötőféket? Én olyat használok. Remélem tudod, hogy az nem legelőre való. ugyan is NINCS SZAKADÁSI PONTJA!!. Ráadásul az semmit sem ér ha nem tudják használni, ha nem tudják használni csúnya sebesedés is lehet a vége. folyton ott fogja kikezdeni az orrát ahol a csomó van.
2013. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!