Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen "figurákat" kell...

Milyen "figurákat" kell megtanulni vágta előtt?

Figyelt kérdés
Azt mondta az oktatóm hogy eljutottam arra a szintre hogy már a figurák következnek, aztán jöhet a vágta...figurák alatt mit érthetett?:) Pl. a könnyített ülést, vagy van más is?..

2013. máj. 22. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, erre én is kíváncsi vagyok. Az én oktatóm ilyenekre nem pazarolta az időt, ő úgy gondolta, gyakorlattal jön meg a tapasztalat. Első órán mentünk egy darabig lépésben, aztán ügetés, a végére meg vágta. Két esés után már tényleg ráéreztem magamtól is a helyes mozgásra és az egyensúlyra :D
2013. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Patanyom-figurák. Keress rá, lovardai alakzatoknak is hívják őket, ilyen például az átlóváltás, körök, féllovarda, kézváltások, kígyóvonalak.
2013. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy engedheti el valaki úgy a lovasát, hogy még nem találkozott a vágtával futószáron. Aki azt mondja, hogy futószáron nem célszerű vágtázni, az magyarázza meg nekem a voltizsálókat.
2013. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Első órán aki vágtáztat, az mondjuk nem edző, és eleve meg akar ölni...


A lovas futószáron elsajátítja a megfelelő ülést lépésben és ügetésben (tan és könnyű), majd megtanulja a helyes szárkezelést (addig nincs szár a kezében!), az alapvető irányítást, és a tolódásokat (kör kicsinyítés és tágítás), megtanulja megfelelően kiülni, végrehajtani az átmeneteket, megtanulja a lovat hátraléptetni.

Eztán szabadszáron néhány patanyomfigurát is megtanul, illetve ezek helyes kivitelezését, mert ezzel sajátítja el ténylegesen a ló megfelelő mértékű irányítását, ekkor van kellő uralma a ló felett. Ezzel a résszel felcserélhető az, hogy még mindig futószáron, ha már ténylegesen stabilan ül tanügetésben, és független a keze, megtanul vágtázni, és csak eztán jönnek patanyomfigurák.

Ha már minden jármódban stabilan ül, és magabiztosan irányítja, uralja a lovát, akkor lehet tereplovaglásban gondolkodni.

2013. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A voltizsálók amúgy ténylegesen nem kímélik épp a lovat, amelyik mindig egy kézre, körön,vágtában, egy ütemben megy körbe-körbe órákon át, és minden létező pontja tökéletesen érzéketlen, mert csak egy dolgot kell csinálnia, de azt megbízhatóan. Ez megterheli az ízületeket, eleve nem egészséges, és pont ezért találnak sokszor nehezen lovat, mert olyan kell, ami mire rendesen kiképzik, nem megy máris tönkre, van idegzete, mindig képes pontosan ugyanabban a tempóban menni, stb-stb...


A vágtát amúgy nagykörön, futószáron célszerű tanulni.

2013. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eddig csak egyszer engedett szabadon, senki nem mondta hogy nem futószáron fogok megtanulni vágtázni:)


Köszönöm a válaszokat!!:))

2013. máj. 23. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!