Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akiknek nincs saját lova!...

Akiknek nincs saját lova! Veletek ilyen nem szokott lenni?

Figyelt kérdés

Van a lovardában egy ló akit ugyan sokan lovagolnak de nem szeretik legtöbben mert irtó makacs, néha veszélyes! És én nagyon megszerettem. Mert elején én is nagyon utáltam azt a lovat de utána mindig őt kaptam, lovagoltam és nagyon megszerettem. Viszont most jött egy új csaj aki szintén megszerette. És én tiszta féltékeny vagyok most meg irtó dühös hogy 1 évbe telt mire teljesen elnyertem annak a lónak a bizalmát! Pontosabban én szelídítettem meg (egyedül én is mertem ráülni). És most a másik csaj ahogy imádja puszilgatja, lovagolja nekem irtó rosszul esik. Én már arra a lóra úgy tekintek mintha a sajátom lenne és az a lány teljesen kisajátította magának.


Ti veletek nem volt ilyen? Hogy a kedvenc lovatok másik lovaglójára féltékenyek letettek?


15/F



2013. máj. 23. 14:18
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Jobban járnál, ha féltékenység helyett, megosztanád a tapasztalataidat és segítenéd a társadat. Közös élmények, közös ló, barátság és már múlté is a féltékenység.Nem ez volna a járható út?
2013. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Csak hogy a másik sose áll velem szóba. Köszönök neki visszaköszön de ennyi. Megkérdeztem hogy szereti-e Luszit (ez a ló neve) és elkezdett áradozni: imádom a kedvencem nála jobb ló nincs, örökké csak rajta akarok ülni..stb.

Ráadásul a lovász nem engedi hogy lovaglás után én nyergeljem le Luszit, ápolni is csak a másik csajnak engedi! Ez nekem rosszul esik.

Saját lóról egyenlőre még nem lehet szó!

2013. máj. 23. 14:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

de deee... borzalmas érzém, velem is ugyanez történt, vad volt, mindenkit ledobott magáról, felnyergelni sem hagyta magát, több ember alatt le is feküdt stbstb én az eleje óta imádtam, éppen azért, mert ilyen vad volt. nem tudom miért, de engem kedvelt, pedig 10 éves voltam csak, akkor kezdtem a lovaglást is, velem soha nem csinált semmi ilyesmit, néha azért megküzdöttünk, de velem aranyos volt. borzalmasan összenőttünk, egymás gondolatát kitaláltuk, pedig nem igen értettem a lovakhoz, így telt el 5 év.

aztán jött egy lány, kitulajdonította, és bizonyos mértékig el is rontotta a lovat, mert elkényesztette és hagyta, h a fejére nőjjön. amikor pedig pár hónapig betegség miatt még csak a lovardába sem tudtam kimenni, az idő alatt ismét egy vadállat lett a lóból, borzalmasan kikészült, a boxát teljesen szétverte, mindig kiszökött és többször kellett az állatvédők és az erdészek segítségét kérni, h visszaterelhessék a lovardába. persze mikor látta a lány, h milyen gonosz az "ő kicsike kis lovacskája", megsértődött és elment egy másik loviba. a lovardavezető a ló viselkedése miatt elkezdte verni, néha indokolatlanul. persze minezt én csak utólag tudtam meg, én úgy feküdtem a kórházban h mit sem tudtam minderről. amikor újra lovagolhattam, első dolgom volt, h az összegyűjtött zsebpénzemből és abból a pénzből, amit mindenféle diákmunkával szereztem, megvettem a lovat, elvittük másik lovardába és most úgy van, h anyu fizeti a bértartás felét, a másik felét meg én.

ez az egész egy tündérmesének hangzik, és tulajdonképpen az is, borzalmasan szerencsés vagyok, a paci pont hnap ünnepli a 13. évét, én pedig a világ legboldogabb embere vagyok:D

am ez kicsit nem volt válasz a kérdésre, ne haragudj, a lényeg az, h igen, én is voltam már féltékeny, mert igen is én dolgoztam meg azért, h olyan legyen a ló, amilyen, ő meg azt képzeli, h csak egy kis csillámpóni, akit csak puszilgatni és tutujgatni és etetni lehet, na meg persze loagolni, de ha vmi mást csinál, mint amit mond neki, akk már rögtön a ló a gonosz és a csúnya és a neveltlen. rem megoldódik vhogy a gond, és hasonló sorsotok lesz, mint a mienk:)

16/L

2013. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak hogy ez a lány (valószínűleg) kezdő! Bár nem tudom annyira nem ismerem. De rossz nézni hogy a szinte saját lovam már másé (is).

2013. máj. 23. 14:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelj egy nagyot és bizonyíts! Láttam már olyat, hogy jól belovagolt lovat tönkretett egy olyan valaki aki állítólag odáig meg vissza van érte. Munka közben verte, rángatta a száját stb. Közösségi oldalon meg így lovacskám, úgy gyönyörűm meg ilyenek. Féltékenység? Hm...lépj túl az érzésen és ha tényleg te nyugtattad meg és ugyanannyit fizetsz a lovazásért mint a kiscsajszi akkor ugyanannyi jogod van leszerelni lovaglás után és ápolni. Ezt szerintem tudatosítsd az edződben, mert ha tényleg így van akkor ez igen kellemetlen lehet. Én minden esetre szorítok neked, ezzel a nyálcsajjal meg ne foglalkozz, fölöslegesen húzod fel magad. Nyugi :)
2013. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Én is így voltam!Igaz nem lovardában hanem tanyán.Nagyon tetszett az egyik ló.Magas,pej,herélt gyönyörű!A lényeg nagyon makacs,pörgős,és a lovasait állandóan le akarta magáról rázni.Nekem nagyon tetszett/tetszik a paci.Nem mertek felültetni rá mert ugye kezdő voltam,ezért egy szófogadó,néha lusta pacit kaptam.Nagyon nem élveztem a lovaglást!Egyszer mikor én is meg a tulaj is észrevette hogy ügyesebb lettem megkértem hogy lovagolhatnék e másikon,mire ő furcsán nézett rám és azt mondta hogy elsőbb nyerd el bizalmát majd utána.Pár edzés előtt mindig sokat törődtem vele sokat és el keztem kapcsolatot teremteni vele.Mondta hogy 6 ra mennyek ki de én már negyed 5 kor kimentem habár tudtam hogy még akkor nem őt fogom lovagolni.Pár edzés után végre én nyergelhettem,és ez még nem minden!Végre felülhettem a pacira.Akkor is nagyon féltett.Előszőr futószáron lépésben mentünk majd egy kis ügetés.A tulajnak le esett az álla mert látta hogy engem elfogad mint lovasa.Szóra dolgozott,egyszer se bakkolt!Minden símán ment!Később mehettem szabadon,ott jobban kellett irányítanom mert már mint írtam pörgős paci.Egyszer megyek ki megbeszél időpontra de ugye szokásom hamarabb menni.Látom Reményt(a ló neve)hogy egy másik csaj lovagol rajta.Tiszta kezdő volt,de nagyon szeretett volna lovagolni rajta és azt mondta tud lovagolni.Nézem mit hogy csinál..láttam hogy Reménynek nem tetszett amit vele csinál a csaj ezért mindig hozzám akart ügetni de mikor elkezdett ügetni úgy hogy csaj nem szólt neki akkor pálcával akkorát rácsapott és úgy megrántotta a zablát hogy....huhh szval nagyon megilyedtem és még közölte velem a csaj hogy menjek onnan mert ingerlem a lovat.Egész lovaglás alatt sunyított,mikor bakkolni készült akkorát rugott bele hogy az csak na.Lenézően kezelt engem.Mikor leszált a paciról megérkezett a tulaj is mert dolga volt.Megvártam míg elmegy a csaj és elmondtam mi történt,mondtam hogy másikon lovagoltassa vagy oktassa vagy vmi!Kimentem hogy lovagoljak de a paci már kivolt idegileg ezért csak leszeretem hozzám jött megnyalt és bement a boxába.Megetettem a pacikat,majd elmentem.Máskor mikor megyek végre látom hogy oktatja a tulaj a másik pacin.Nagyon megkönnyebbültem.Mondta hogy mutassam meg neki hogy kell a lóval bánni.Megmutattam és bocsánatot kért tőlem amultkoriért és azt mondta hogy azt hitte hogy én egy okoskodó kis kezdő vagyok,holott már 3 éve oda jártam.Akkor nagyon zavart.Manapság már csak párszor jár ki akkor is mikor hol melyik lovon lovagol.A paci őt is elfogadta de csak akkor nyerít mikor engem meglát. :) (Ha felvágos akarsz lenni akkor vigyél a pacinak almát és az orra előtt etesd meg a pacival és mond a pacinak szeretlek...stb.Majd kérd meg hogy hagy te csutakold és te nyergeld fel.)
2013. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

de, velem is volt. igaz, én nem lovardába járok, hanem egy ismerősömnek van 2 lova. el voltak hanyagolva, és kezdtem őket megint dolgoztatni, lovagolni. az egyik egy nagyon makacs ló, először rúgott csípett harapott. mostanra olyan lett, hogy majdnem mindent csinálhatsz vele. mikor elkezdtem lovagolgatni, tesóm is ki akarta próbálni, felült rá.. nekem is rosszul esett, főleg az, hogy én dolgoztam vele, ő meg csak felül, és azt hiszi mindent tud. mondjuk annyiban más nekem, hogy tesóm nem lovagol, szóval csak felült rá, de akkor is, már féltékeny vagyok, mi lesz ha megtetszik neki, akkor le se lehet majd vakarni róla.. már belegondolni is rossz.


15/l

2013. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt, egyedül nyertem el a ló bizalmát, aztán elkerült egy lovasiskolába (előtte a közelben tartották) mentem vele, ott ha trágyáztam, lovagolhattam rajta. Megtűrtek ott, mert csak én tudtam nyugton tartani körmölésnél, sőt, fürdetni is csak én tudtam. Végig kellett néznem, hogy "ügyes" lovasok pálcával-sarkantyúval gyalázzák, hogy ugorjon be vágtába, holott velem sose volt ilyen gondja, szóra indult. Kerek 30 napot volt a lovasiskolában, amikor is leesett róla egy kölyök, a ló megijedt, kiugrott a kerítésen, de beakadt a lába, és lesántult, de sebaj, sántán is küldték tovább. Szerencsés voltam, mert akkor már régóta terveztem saját lovat venni, pénz volt rá, csak nem őt akartam, hanem egy idősebb, képzettebb sportlovat, akivel versenyezhetek, de aznap úgy mentem haza, hogy kész, megvesszük. A tulaj nem ellenkezett, mivel a ló nehezen kezelhető volt, kiugrott az istállóból, a gyerekek nem szerették, és még sánta is volt, így a paci 200 000 forintért az enyém lett, és visszavittem a régi helyére, a többi lótartó a faluban segített nekem megtanulni, mivel is jár a saját ló. Ez egy éve történt, azóta díjlovas, díjugró versenyeken szerepelek vele eredményesen, kora és kisló mivolta ellenére, és mit ad isten találtam egy idős, tapasztalt sportfélvért a közelben, aki feles tartót keres, vele is tudok fejlődni. Viszont így nem tudnám fizetni a kisló tartását, úgyhogy lovaglóórákat tartok rajta, figyelemmel, szeretettel, nem hajszolom agyon, de semmi baja nincs attól, hogy kétnaponta lovagol rajta pár gyerek futószáron. Azért írtam ezt le, hogy ne add fel a reményt, jöhet még szerencse az életedben, de attól, hogy más lovagolja, nem kell kétségbe esni, nem fogja tönkretenni, ha figyel rájuk edző :)
2013. máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszaitokat! Igyekezni fogok hogy ne rontsák el még egyszer Luszit!
2013. máj. 25. 11:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Én majdnem így maradtam le egy jó barátról.

Mindig is nagyon tetszettek a lovas filmek/kömyvek ahol ló és lovasa imádják egymást. Amikor elkezdtem lovagolni, rögtön "beleszerettem" az elsô lóba amin lovagoltam. Aztán pár nappal késôbb derült ki hogy az a ló nagyon ragaszkodik az egyik lányhoz. Hát mondanom se kell, hetekig hozzá se szóltam a lányhoz, tiszta ellenséges voltam. Aztán amikor jobb

lovas lettem, érettebben gondolkoztam és elkezdtem barátkozni azzal a lánnyal. Irtó hülye voltam, kiderült hogy nagyon jó fej, kedves a csaj. Most az egyik legjobb barátnôm. A lóról pedig lemondtam. Úgyse szeretetett volna meg úgy, ahogyan azt a lányt. Pár hónapja kiderült hogy eladják az 'új' kedvenc lovamat. Ô tényleg nagyon sokat jelent nekem, nem azért szeretem mert imponálnak a lovas könyvek. anyámék megvették nekem. És milyen érdekes, bízik bennem és láthatólag szeret. Ez kicsit ilyen tündérmesének hangzik, de tényleg, ez a ló a legjobb dolog ami valaha is történt velem. Igaz ez már nem tartozik a kérdésedhez. Annyit tanácsolnék hogy próbáld meg jobban megismerni azt a lányt. Ki tudja, lehet tök jóba lennétek. Mondjuk az is lehet hogy full hülye. A ló meg nem a sajátja szóval neked is ugyanannyi jogod van azzal a lóval foglalkozni. Most látom, már régi kérdés, megoldódott azóta a helyzet?:)

2013. dec. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!