Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jól érzékelem, hogy a fiatalok...

Jól érzékelem, hogy a fiatalok körében inkább az ugratás nyer teret és nem a díjlovaglás?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ha így van akkor miért inkább az ugratás? Ha a díjlovaglás a gyengéd meg tudnád indokolni miért?

2013. máj. 23. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Arra még nem gondoltál, hogy lényegesen több gyakorlat és tapasztalat kell ahhoz, hogy egy lovat rávegyél a piruettezésre és egyéb nyalánkságokra, mint ahhoz, hogy vágta közben átugorjon alattad néhány akadályt?
2013. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Eleve az természetes mozgás egy lónak, hogy átugorja az előtte lévő akadályokat. Arra viszont jóval nehezebb rávenni, hogy egy helyben ügessen, forogjon stb...
2013. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jól értem, hogy ezzel azt akarod mondani, hogy lusták "megdolgozni" egy szépen kivitelezett programért? Ne haragudj az értetlenségemért, csupán kíváncsi fajta vagyok.
2013. máj. 23. 14:59
 4/13 FannaL ***** válasza:
Igen, csak a színvonalas lovardákban vannak díjlovak. Az ilyen "mezei" kis lovardákban nincsenek. Egy akadályt bárhol összerakok egy jó lóval(persze az edző is megvan), de díjlovaglást hogy csináljak úgy, hogy nincs meg a megfelelő ló hozzá?
2013. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül lustaság. Egyrészt a lónak is tehetségesnek kell lennie, nyilván jóval többe kerül egy díjlovaglásra alkalmas paci, mint amelyik elugrándozik. Másrészt azért a fiatalok többsége hobbiból lovagol, suli mellett ki tudnak menni a lovardába hetente néhány alkalommal. Díjlovagolni inkább azok szoktak, akik aztán foglalkozásnak is a lovaglást, vagy azzal kapcsolatos pályát választanak. Ez olyan, mintha minden internetező fiatalon számonkérnéd, hogy miért nem ír programokat is. Minden tudásnak vannak szintjei, mindenki maga dönti el, hogy neki mennyire van szüksége.
2013. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Így érthető, de egy ugró lónak elméletileg tudnia kéne az alap díjlovas feladatokat is nem?
2013. máj. 23. 15:07
 7/13 A kérdező kommentje:
Én konkrétan nem vágtapiruettekre gondoltam :) De hangsúlyt kéne fektetni az alap díjlovas feladatokra is. Nem vitát akarok indítani, csupán érdekel.
2013. máj. 23. 15:09
 8/13 anonim ***** válasza:
A dijlovaglás az ugrás alapja. Sőt jóformán az egész lovaglás és belovaglás alapja.
2013. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez oké, de sok helyen láttam már, hogy elügetget meg épphogy nem esik le vágta közben a lovas és már ugrat...vagy mit csinál, mert azt mondjuk személy szerint nem nevezem ugratásnak...
2013. máj. 23. 15:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert a díjlovaglást nemigen érzik valaminek. Az olyan van és jónapot, nem látványos, MO-n nincs szakavatott közönség, aki kijönne és megnézné, értené, hogy mi történik a pályán. Sok ugró, akit ismerek, vagy egyáltalán nem idomít, hanem az oktatója néha felül a lóra kijavítani azt (...grat), vagy idomítgat valamit, de azt igazi edző látná, inkább visszaadná a papírját, ha nem helyben megenné.

Ellenben az ugrás látványos, a szabályai egyértelműek a hozzá nem értőek számára is (átugrotta, leverte-e vagy sem? időben van, vagy nem?).


Én a klasszikus idomító lovaglás híve vagyok mondjuk, mert az mindennek az alapja, és egyszerre mindennek a teteje is, ami szerintem bámulatos. DE ez nem zárja ki az ugrást vagy a tereplovaglást, igaz, csak díjlovira van REV-em. Másra nem is lesz...

2013. máj. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!