Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ajánlja mindenki?

Miért ajánlja mindenki?

Figyelt kérdés

Miért ajánlja mindenki a herét vagy a kanca pacit?

Tudom hogy nyugodtabbak,azt értem de ha nekem megtetszik egy mén,minden ideál csak a neme nem akkor miért nem lehet miután elhoztuk kiheréltetni?Most erre ne úgy gondoljatok hogy azonnal az elhozatal után hanem pl pár nap vagy 1-2 hét.Nem nézek pacit csak kiváncsiságból érdekelne mert barátaim mondták hogy mént az ég adta világon soha ne vegyek!


2013. máj. 23. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem csak a kezelhetősége miatt..egy kancával meg egy herélttel még csak el bánik az ember, de én pl. egy ménnel tutira nem tudnék...(mondjuk még nincs is akkora gyakorlatom.)Ha tapasztalt vagy és magabiztos, akkor egy ménnel is épp úgy elbánsz...:)
2013. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Mert a mén mindig kiszámíthatatlan, ráadásul ha mén, és nem csődör, akkor a fajtafenntartásban szerepe van, tehát nem éri meg kiheréltetni (ami nyilván kockázat és pénz is, ráadásul a ló aztán egy jóideig nem lovagolható...), lovas alatt pedig ki tudja, mikor és meddig megy szépen. Láttam már "nem csődörös, soha semmit nem csinál" lovat, ami elviekben évek óta egy ossz mozdulat nélkül ment kezdők alatt is, amelyik úgy vágta le a lovast, hogy nem igaz, aztán megugrotta a kerítést, mert épp látott azon túl egy sárló kancát... "hát de eddig nem csinálta".


Nyilván egy idősebb korban kiherélt ló megtarthat bizonyos csődörös tulajdonságokat, főleg, ha már fedezett korábban, legelőn pl. simán beakaszthat az összes kancának, ha azok épp sárlanak...


A másik, a csődöröket, ha nem tiszta származásúak, és biztosan nem fognak fedezni, szerintem érdemes már fiatalon kiherélni mondjuk...


Herélni amúgy heréltetheted, ha veszel egyszer egyet, egyből, amint nálad a kérdéses ló, ugyanúgy fogja megélni, mintha vársz vele fél évet...

2013. máj. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én inkább csak azért nem ajánlnám, mert veszélyes lehet. Pl olyan lovardában lovagolni a pályán, ahol vannak még rajtad kívül 10-en éppen edzésen.

De egyébként szerintem jó. Kicsit macerásak, mikor felhúzzák magukat, de én olyan csődörön ültem pl, akivel pályán is lehetett dolgozni, csak messzebb kicsit a többiektől. Terepre is mentem vele, meg barátnőm jött egy kancával, és tök jól elvoltak, csak mikor mások jöttek szembe, kicsit megkattant. De semmi vészes.

Én csődört is vennék, ha az tetszik meg. Csak az igaz, hogy mondjuk 10-13 évesen kiherélni... az annyira nem jó.

2013. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nehezebb kezelni, a herélés is pénz, a lábadozási idő is hosszú, nehéz. De én így vettem lovat, és nem bántam meg! Egy kancát mentem megnézni, de rögtön beleszerettem a ménbe, mondták hogy eladó, de tudtam, hogy mén, úgyhogy esélytelen, mert más lovakhoz viszem. Mégis kipróbáltam, minden passzolt, elvittem, 3 napig volt külön istállóban, aztán kiheréltettem, utána nehéz volt míg meggyógyult, de a mai napig imádom, szuper paci, nem bántam meg, hogy külön gond volt a heréléssel.
2013. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én lovam egy mén(volt)amíg ki nem heréltettük.

Két kancám már volt, kifejezetten mént szerettünk volna. Küllemre teljesen más és temperamentumosabb, szóval a ménünk egy igazi kis ördögfióka csipkelődős csődörös egy igazi egyéniség,de tudtuk kezelni.

Akkor döntöttünk úgy hogy kiheréltetjük mikor annyira hisztizett a boxban a kancák miatt hogy a valahogy fölakadhatott és lesántult.

Lassan egy éve annak hogy kiheréltettük, nagyon megváltozott már nem csődörös, de eltűnt belőle a tűz, alkatilag sem olyan "formás".

A herélés megviselte, utána nagyon lefogyott pedig evett rendesen. Az meg hogy "hosszú ideig nem lovagolható" az egy nagy hülyeség!! Az állatorvos kifejezetten kérte hogy mozgassuk, hisz a műtét utáni ödéma mindennapi mozgatástól hamarabb lelohad.Sőt a herélés után két héttel már rendesen dolgozott.

Egy biztos 20 éves tapasztalattal a hátam mögött kezdőknek semmiféle képen nem javaslok mént, bár tény hogy vannak kifejezetten szelíd mének, de azt nem tudod kiszámítani hogy mikor válnak csődörössé.

2013. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
"A herélés megviselte, utána nagyon lefogyott pedig evett rendesen. Az meg hogy "hosszú ideig nem lovagolható" az egy nagy hülyeség!! Az állatorvos kifejezetten kérte hogy mozgassuk, hisz a műtét utáni ödéma mindennapi mozgatástól hamarabb lelohad.Sőt a herélés után két héttel már rendesen dolgozott." - mondjuk nem mindegy, hogy minden nap lép, kézen vagy futószáron, hogy a genny kiürüljön, és belülről kifelé gyógyuljon a seb, nem pedig fordítva, vagy felülsz és egy komplett programot lovagolsz vele, másnap meg mehet a 160-as ugrópálya...
2013. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Herélés után mennyi idővel lehet lovagolni és mikorra lesz lenyugodott, könnyen kezelhető a ló?
2013. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5/7-es vagyok

A herélés után Kb. két hétig ügetgettünk, sétálgattunk nyereg alatt-kocsiba-jártatógépen igazán mindegy...aztán fokozatosan ahogy kedve volt. Mutatta ő hogy ha húzódott fájt neki,minden nap megvizslattuk, kimostuk, fertőtlenítettük a sebét,napról napra jobb lett.

A gyógyulás is lótól függ az idősebbeket általában jobban megviseli. Amikor műtőtték,rajta kívűl még 3-at csináltak köztük 2 db 3 évest...ők szinte föl sem vették.

Már nem emlékszem pontosan úgy 2-3 hónap volt a teljes gyógyulás.

Nem vagyok egy állatorvos,de ha jól emlékszem kétféle képen herélnek állva és fekve...a miénket fekve herélték altatásban...igaz ez drágább de mivel varrnak így szinte alig van vér és gyorsabban gyógyul.

A visítást kb. 1 hónap alatt teljesen elhagyta,ló mellet is simán lehetett vezetgetni...szóval viszonylag hamar.De azért még sokáig kötözködött a szomszédjával,ezt úgy 5-6 hónap alatt hagyta el.

2013. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A teljes gyógyulás pár hónap, attól függ, hogy altatásban, vagy csak bódítással csinálják, a hormonok 2-3 hónap alatt már láthatóan kezdenek ürülni, de fél-háromnegyed év is lehet, mire teljesen kiürül belőle.
2013. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nyugodtan lehet azonnal heréltetni, az enyém 2 napig volt csődör nálam. utána herélés. az árba bele kell kalkulálni, nem olcsó mulatság.


van némi kockázata is ugyebár, illetve akkor kímélni kell, de sokat mozgatni, tehát 2 hétig lovagolni nem igen lehet, de folyton foglalkozni kell vele.


a legnagyobb baj szerintem az, hogy a legtöbb csődör csípkelődős, nem feltétlen barátságos, akár ijesztő is lehet kanca társaságban, és nem tudni pontosan, hogy herélés után milyen lesz.


egyébként kicsit drágább kategóriában (tehát nem 180.000-es lónál) bele szokták alkudni a herélés árát a lóba és olyat is hallottam már, hogy mindezt úgy, hogy a régi helyén kiherélték és miután meggyógyult, csak akkor vitte el a tulaj.


meg még egy idő, tán 1 hónap, mire kimegy belőle teljesen a "férfiasság".

2013. máj. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!