Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Na hogy csináljam? HELP

Na hogy csináljam? HELP

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek!


Itthon tartom a lovam, de nagyon sok vele a munka. Szeretném bértartásba adni, de anyuéknak nem merem mondani, mert karámot csináltunk stb..szóval sok pénz van benne.


Szeretnék nekik egy levelet irni, arról hogy bértartásba akarom adni meg ugy könnyebb lesz meg stb..


Segítsetek piszkozatot irni légyszíves.!!


2013. máj. 23. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyílt őszinteségnél nincs jobb.

Akárhogy is lesz, legyen a Te példád azok számára jó lecke, akik akár itt gyakorin is nap mint nap felteszik azt a kérdést tizenakárhány évesen, hogy ők már készek saját lovat tartani, mindennel tisztában vannak, pénz is van, csak hogy vegyék rá szüleiket. Egy lótartás nem csak játék és mese...

Remélem sikerül megoldani a problémád. Ezt a választ nem kekeckedésből szántam.

2013. máj. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok,

kb. 10 éve lovagolok, és most jött el az idő hogy legyen saját lovam, de lehet hülyeséget csináltam, azzal hogy a kertembe hoztam.

lehet a lovardába kellett volna vinnem, ahol 10-11 éve lovagolok.

2013. máj. 23. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerősnél ménesbe nem tudnád elhelyezni?Felétek nincs olyan ember akiben megbíztok és járna hozzátok lovat gondozni?Barátnőmék kimentek nyaralni 1 hónapra olaszba és nem volt ki gondozza a lovakat.Pár hónappal előtte apja megkérte a barátját hogy lakhat a kiskertjükben ingyen(mert a haverja lakást,házat keresett,bérelni)cserébe hogy 2 140cm-es "lovat" és egy pónit.Volt aki pénzért és azt is havi 20-30 ezerért elintézte a lovak mozgatását gondozását...egyedül csak a kaját vették a paciknak előre.
2013. máj. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az baj falun élek, és itt nincs ilyen :S
2013. máj. 23. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Lovat egyedül eleve nem tartunk, mert nagy társasági igényei vannak, hiszen csordaállat, ménesben él: egy lovardában sok lovat lát, jó esetben (ha nem mén) érintkezik is velük.

Ezen kívül kellene díjlovas (ha ugrasz, akkor ugró is) edzést is venni, mivel első lovat könnyű elrontani, de általában drágább az edzés, ha az edzőnek külön házhoz kell mennie.

Na meg ráadásul minden nap mozognia kell, ha nem elég nagy a karámja, vagy bokszban van... Napi 3-5 alkalommal kell etetni, elég gyakran kell almozni, az almot időnként el kell szállíttatni, egész évre előre meg kéne venni a takarmányt és az almot, amit valahol tartani kell, a ló megiszik e mellett napi szinten 40-70l vizet... Ha lovad van otthon, nincs olyan, hogy elutazol egy hétre, hogy ma szülinapod van, holnap Karácsony, vagy most épp 40 fokos lázad van...

Ráadásul amint bármi baja van, azt neked egyből látnod kell rajta(tuk), és fel kell ismerned, hogy mennyire súlyos, kell-e orvos, ha kell, azonnal hívni kell ugye...


Mindennek nehéz megfelelni, ha megbeszéled a szüleiddel tisztán, és egyenesen, lehet, hogy kezdetben haragudni fognak, de be kell majd látniuk, hogy ha egy ember látja gondjukat otthon, az bizony nem egy könnyű mise - főleg, hogy mi lesz, ha felvesznek egyetemre, stb...? (én hoztam magammal, de nyilván új város, kizárt, hogy itt a panelben tartsam).

2013. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a levél nagyon gáz, feltétlen őszintén, élő szóban kell velük megbeszélni! hidd el, hogy értékelni fogják!

(és ha lehet ne bőgj, hanem legyél határozott, "felnőtt", hiszen már 18 vagy!)

2013. máj. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!