Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van aki vett már innen?

Van aki vett már innen?

Figyelt kérdés

Valaki már vett pacit innen?:

[link]

Ha igen minden érdekelne.Értem én hogy hány éveset,milyet,mennyiért,újra át kellett e lovagolni...

Vélemények is jöhetnek...

Jövőbe szeretnék lovat és nagyon megtetszett ez az oldal és "állítólag" ősszel nagyon olcsók a pacik.

Mindent szeretnék tudni aki tud róluk bármit!(Ló vásárlással kapcsolatba.)


2013. máj. 23. 19:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én voltam náluk megnézni a lovakat ősszel. Két fiatal kancát próbáltam ki, jók voltak. A hely rendezett, a lovászok értenek a dolgukhoz, van jártatógép. A biztonságra ügyeltek, csak kobakban ülhettem fel, nem dohányoztak az istállóban. Párukat facebookon is bejelöltem, jó lovasok, zsokék, értik dolgukat, a lovak bíztak az emberben, telivérhez képest egész jól lovagolható volt a két hároméves kanca, akiken ültem. Végül azért nem vettem, mert nem éreztem magam késznek egy telivérre. (A nyugodt lovakat kedvelem jobban) A kancák mellett volt egy hétéves mén is, aki nagyon-nagyon tetszett, de sajnos ki sem próbáltam mén volta miatt, mert kancák mellé vinném, közös karámba. VISZONT: Mosta a napokban tették fel megint Invited hirdetését, immár heréltként. Amit tudni kell róla, lovasiskolában is dolgozott, tehát szelíd, de galoppon is ért el első helyet, úgyhogy telivér is meglátszik rajta. Csodaszép színű, szuper-barátságos paci, és eszméletlen olcsó, úgy tudom, végül 250ért talált gazdára, és azóta herélték, ami +50... Itt a hirdetés, érdemes megnézned, én azóta már vettem lovat, így Invited megint kiesett a kalapból, de örülnék, ha szerető gazdája lenne... [link] Írj mindenképp, ha elmész megnézni, és bocs, hogy így belelkesedtem, de nekem ősszel tényleg nagyon megtetszett Invited, a lovász is csupa jót mondott róla, (pedig nem mindről, volt, akit a sárga földig lehordott) remek lovacska szerintem, és atöbbi ló is a Telivér farmról, és tényleg nagyon jó árban vannak szezon végén.
2013. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha telivért vagy ügetőt akarsz venni, akkor elmész személyesen Alagra vagy a Kincsem Parkba ősszel, és személyesen végignézel több lovat.

Érdemes fiatalt nézni, mert a telivérek 3 évesen sokszor már csoda, hogy élnek állapotban kerülnek le, az ügetőt pedig nagyon sokáig futtatják.

Átlovaglás szinte mindig kell, sőt...

2013. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A Telivér farmon nincsenek ügetők, idomítani biztos, hogy kell még őket, pláne, ha fiatalt veszel. (Invited úgy tudom, már dolgozott rendes lovardában.) Viszont vigyáznak rájuk, télen jártatóban dolgoznak, és lépős-ügetős terepen... Én ajánlani tudom őket, szerintem az alagi helyek közül elég jó.
2013. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Még nem mostanában veszek lovat.

Kb. 2 év múlva mert még 100% -osra fel kell készülnöm anyagilag,és tapasztalatilag is.Tegnap találtam ezt az oldalt.Mindenképp telivért szeretnék mert nekem ideál pacifajta.Magas,pörgős,küllemre is az én "fajtám".2 év múlva felmegyek(igaz hogy vagy 2 órára van innen)mikor már lovat vásárolnék , végignézem a pacikat és ha találok ínyemre valót akkor bizti onnan fogok venni.El sem tudjátok hinni hogy csak tegnap este találtam az oldalra és már is kezdő oldalam lett.Minimum amúgy 3 éves,herélt/kanca paci érdekel,pörgős és minimum 165 cm-es. :)

2013. máj. 23. 20:49
 5/21 anonim ***** válasza:
Megintcsak 1. vagyok. Ha már felutazol, érdemes más alagiaknál is körbeérdeklődni, hogy mégis már próbálj ki minél többet, de a Telivér farm jó. :) Amúgy, mindenképp üdvözlendő, hogy vársz pár évet, míg felkészülsz, remélem megtalálod majd az igazi társadat :)
2013. máj. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem néztem, hogy ott konkrétan vannak-e ügetők, azt sem mondtam, hogy a tréningbe rokkannak bele a lovak - a pályáról kerülnek le sokszor láb- és/vagy fejsérüléssel :(


Nekem ügetőm van, igaz, nem én vagyok az első gazdája a pálya után, van köztünk egy emberke, de nekem kb 1 éves idomítómunkám van benne, hogy úgy menjen, ahogyan kell.

2013. máj. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló!

Köszönöm!Én is nagyon remélem! :)

2013. máj. 23. 21:10
 8/21 anonim ***** válasza:
Hát igen, telivéreknél erre számítani kell, nekünk is van egy ügetőnk, 2 éve van nálunk, de még mindig nem szedte össze magát, lötyög mindenfelé, de a vágtát már megtanulta, lesz még benne egy 3-4 év, mire ló lesz. Telivérekkel annyiban egyszerűbb, hogy ők tudnak vágtázni, a telivérfarmosok viszonylag jól be is vannak lovagolva, de nyilván nem egy jól képzett díjló lesz, pláne ennyiért. Hobbira mindenesetre tuti, következetességgel, jó munkával militaryra is kiváló, vagy kisebb díjugratásra.
2013. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ha 2 év múlva találok náluk egy telivért és megveszem akkor lehet nem díjugratok. :) Sok ídő lenne a pacit is megtanítani meg lehet hogy nem is szeretne :) Akkor csak hobbi paci lenne és hétvégenként terepen el vágtatgatnánk/galoppoznánk. :)
2013. máj. 23. 21:24
 10/21 anonim ***** válasza:

Én mondjuk egy év alatt "lovat" csináltam az ügetőből, a vágta még nem teljesen tökéletes, de egyébként meg rengeteg dolgot profin csinál már :)


A hobbi alapja is a díjlovaglás, kell hozzá idomítómunka, a telivér menőkedvével pedig nem illik visszaélni (terepen se), mert az ízületei bánhatják, illetőleg az a tempó, amit versenyen látsz, ténylegesen veszélyes is rá nézve.

Sok szép pillanatot vele előre is! =)

2013. máj. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!