Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lépésből vagy ügetésből jobb...

Lépésből vagy ügetésből jobb vágtába beugratni a lovat?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Lépésből miért akarod beugratni a lovat?Ügetéssel kell és az is meg van hogy hogy mert különben rosszul vágtat és lába is egy idő után "tönkre megy".
2013. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pivekla ***** válasza:
68%

Az első válaszolót fölösleges figyelembe venned, ugyanis hülyeséget írt.


Teljesen mindegy hogy melyik jármódból ugratod be, a lényeg hogy fel legyen készítve az elkövetkezendő feladatra a ló és ne belehajszolás legyen hanem finom beemelés.

Lehet váltogatni is, egyszer lépésből, egyszer ügetésből.

2013. máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Mi mindig lépésből ugratjuk be, nekem így könnyebb, összeszedettebb.
2013. máj. 24. 17:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Az viszont hibás, ha mindig lépésből ugrik. Jól elő kell tudni minden jármódból! Ügetésből is fontos, mert meg kell tanulni, hogyan tudod beemelni úgy, hogy előtte nem ügetésfokozással reagál, nem rohan el, hanem pöccre, amint jelet kap, ugrik vágtába.


A jól idomított ló megfelelő előkészülettel és bemelegítéssel (különben letapadnak az izmai) hátralépésből, álljból, lépésből, ügetésből gond nélkül ugrik be. Ez így logikus - ha menekülni kell egy ragadozó elől, nem szól neki, hogy várj, előbb bemutatom az összes létező jármódomat.


A másik, lehet rosz kézre is ugratni a lovat, tudatosan (!), ellenvágtának hívják, és van ún. ugrásváltás, amellyel a lovas megcserélteti a lóval az épp használt lábsorrendet. Létezik ún. sorozat ugrásváltás is, ez lehet minden 3.-ra, minden 2.-ra, de akár minden 1.-re is, az ugrólovak meg akár akadály felett is váltják a lábsorrendet, ha kell.

2013. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Válaszoló vagyok:

Úgy értettem ,hogy mindig lépésből akarod beugratni a lovat?Ügetéssel is kell és az is megvan hogy ,hogy mert különben rosszul vágtathat és a lába is "tönkre" mehet.

Nekem edzőm mondta hogy ne mindig lépésből ugrassam be mert símán vágtathat rosszul,azt ne kérdezzétek hogy mert az én sem tudom,kérdeztem tőle ,elmagyarázta de nem értettem. Meg azt is megmondta/meg mutatta hogy hogy kell "szabályosan" beugratni.

2013. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lépésből könnyebb beugratni, viszont ügetésből és álló helyből is tudni kell.
2013. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!