Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Komolyan gondolják, hogy...

Komolyan gondolják, hogy valaki ennyiért meg is veszi ezeket a lovakat?

Figyelt kérdés

Nézegettem lovasok.hu-n az eladó lovakat. Annyit írtam be kritériumként, hogy versenyez, tisztavérű, útlevéllel, rajtszámmal és származási lappal rendelkezik.

Kiad "normális" árú lovakat is (1-másfél millió), de vannak elképesztő árak is. Az komoly, hogy valaki 2-3 milliót képes kiadni egy magyar félvérért, mert B2-ben megy? (csak egy példa)

Szerintem némelyik ár komolytalan.

Mi értelme van olyan áron meghirdetni egy lovat, amennyiért biztos nem fog elkelni? Vagy elkel ennyiért?



2013. máj. 24. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

B2-ben versenyző magyar félvérért én biztosan nem adnék ennyit, de van, aki már nagyon el van keseredve anyagilag, és próbálja kedvenc lovát jó áron eladni, hogy legalább magát nyugtassa majd utólag, hogy megérte, ezt meg kellett tenni...

Én 2-3 milliót csak magas szinten versenyző lóért, és/vagy nagyon ritka, értékes fajtáért adnék, de igazából egyikért se mondjuk... Vettem egy sima elrontott kis lovacskát, aztán nekiálltam felépíteni belőle én mindent, jónapot.


Ha mindenképp ugrómúlttal (?) rendelkező lovat szeretnél, akkor érdemes olyat, amelyik már versenyzett mondjuk. (OFF: Szerintem a rajtszám felesleges mint kritérium, mert sokan nem adják meg, hiába van a lónak - illetve két éve, mikor nézelődtem, így volt).

2013. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem akarok lovat venni, csak nézegettem.

Ezeknek e lovaknak az ára például szerintem teljesen irreális:

[link]

[link]

[link]


Az egyikhez oda van írva, hogy nehéz lovaglású, a másik belovaglás alatt áll, mégis 3 milliót kérnek érte. Ezek nekem annyira komolytalan áraknak tűnnek. Vagy van, aki ad értük ennyit?

2013. máj. 27. 16:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szép lovak, bár talán a másodikért adnám a legtöbbet, az sem érné el a milliós nagyságrendet, az is biztos... A harmadik kicsit gyanús, ezeket a képeket, ezt a szöveget én már láttam/olvastam, de az nem ma volt, hanem bő fél éve (annyi alatt a ló be lett lovagolva), én nem tudom, mi van, de az se lepne meg, ha nem is lenne nála a ló ténylegesen.
2013. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!