Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire jó a nyeregemelő? Miért...

Mire jó a nyeregemelő? Miért adják el olyan sokan?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 15:40
 1/9 SR.A válasza:
29%

védje a lóhátát a töréstől

vagy ha már feltört a nyereg ne érjen hozzá

szerintem nagyon jó dolog

2013. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"nagyon jó dolog" azoknak, akiknek nem jó a nyerge a lóra...


azért adják el sokan szerintem, mert a nem jó nyereg mellé először vesznek egy emelőt, aztán belátják, hogy azzal se úgy fekszik fel a nyereg, ahogy egy jól passzoló nyeregnek kéne, ezért inkább lecserélik a nyerget és onnantól nincs szükség emelőre.

2013. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A nyeregemelő semmire se jó, átmeneti, tüneti megoldás, de hosszútávon a lóra nem jó nyereg ugyanúgy nem passzol, és hosszútávon ugyanúgy csökkenti a ló használati értékét, és korai nyugdíjazáshoz vezet.

Egyesek divatból is ráteszik, mert jól mutat (wtf), ugyanúgy, mint a fáslit, meg a fél lovasboltot, hogy mutassák, mi mindent meg nem engedhetnek ám maguknak... A másik meg azért teszi rá, mert rossz a nyereg a lóra, de őt ez nem izgatja, mert a ló legyen szívós, ha feltöri a nyereg, az se számít sokat, ha bakol, annyira fáj neki, max megveri... A lényeg, hogy új nyereg ne kelljen.

2013. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a pónin furcsán áll a nyereg, a hátulja eláll a hátától, viszont az ő méretére nincs nagy választék nyergekből, csináltatni meg drága, így hátsó nyeregemelővel használjuk, és azzal már szépen fekszik fel. Viszont nem adjuk el, mert használjuk :) Iskolalovon sokszor látni, (jobb helyeken zseléset is) hogy ne pattogják szét a hátát.
2013. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Nyeregemelő jó lehet pl díjugratóknak, akik csillapítani akarják a leérkezésüket, illetve lovasiskolákba, ahol még hupognak a kezdő lovasok.

Amúgy a nem jó méretű nyerget nem orvosolja, mert te alá tehetsz bármilyen vastag emelőt, az a nyereg ugyanúgy törni fog.

2013. máj. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"ha már feltört a nyereg ne érjen hozzá"


Ha te rányergelnél egy feltört hátú lóra, akkor inkább ne menj ló közelébe.

2013. máj. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem hülyeség. Nálunk szinte mindenki használja, pedig jó nyergek vannak, jók a lóra. Viszont engem megnyugtat, hogy van valami puha a nyereg és a ló háta között, nekem magától értetődő, hogy akár bármelyik lóra rátegyem. Ártani nem tudsz vele, és ha jót veszel, csillapítja az ütődéseket is. Szerintem nem hülyeség
2013. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pivekla ***** válasza:

Sokféle nyeregemelő van.

Nekem jelenleg a legegyszerűbb, szivacos, műszőrös, KLP-s áll a rendelkezésemre de nem használom túl sűrűn így tökéletesen megfelel.

Abból a célból vettem hogy a vékonyabb nyeregalátéteket is nyugodt szívvel a lovam hátára tehessem, hiába fekszik fel jól a nyereg, jobb látni hogy nem csak egy papírvékony anyag van alatta.


Aki azért használ nyeregemelőt mert máskülönben a nyereg feltöri a lovát az már rég rossz, az a nyereg sosem lesz jó a lóra, csak rövidtávon tünetmentesít.


Amiket még preferálni tudok azok a zselés marvédők, ütéscsillapító és súlyeloszlató hatásuk miatt, ám ezek sem létfontosságú kellékek.


Fontos megjegyezni, hogy minél vastagabban van alápárnázva a ló, a testsúly segítségeket annál kevésbé érzi, így ha fölöslegesen tömjük ki a hátát, magunknak teszünk rosszat.

2013. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó jól írja, szerintem pont ezért ami ütéscsillapítónak jó, az a totál sima zselé, ami eloszlatja a súlyt, védi valamelyest a mart, és van is valami a nyereg és a nyeregalátét között is. Amennyiben a nyereg jó a lóra, elvileg egy vékony nyeregalátét is elégséges, de mondjuk én jobban szeretem azokat, amik azért nem egy darab papírral érnek fel. Én mondjuk zselét használok, a nyergem tökéletes a lovamra mondjuk, ezt le kell szögezni, de elég fura a marja, ezért jobb a béke (amíg nem használtam zselét, addig se volt gond, de mióta van, szívesebben dolgozik).


Nyeregtörésre nem a nyeregemelő, hanem az új nyereg a megoldás, másképp ez olyan, mintha egy 2 számmal kisebb cipő helyett nem újat vennénk, hanem a sarkához vagy az elejére tennénk bárányszőrt, aztán napi 1-3 órát edzenénk, sportolnánk...

2013. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!