Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyetem mellett tényleg...

Egyetem mellett tényleg lehetetlen saját lovat tartani/foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert szeptembertől én is egyetemista leszek és van saját lovam. Úgy tervezzük, hogy átkerül a ló abba a városba bértartásba, ahol tanulni fogok. (Eddig is bértartásba volt) Folyton olyan szomorú történeteket hallok/olvasok, illetve eladó ló hirdetéseket, hogy "továbbtanulás miatt eladó" vagy, hogy el kellett adni a lovat mert egyáltalán semmi idő nem maradt a diáknak a lovára. Mit gondoltok? Annyira félek, én a világ minden kincséért sem válnék el a lovamtól. :( Fogom bírni az egyetemet és a lovazást egyszerre?
2013. máj. 27. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem azt kell megfontolni, hogy melyik városban tartsd, mert ha ott van a ló, ahol az egyetem, de te minden hétvégén hazajársz, akkor pont akkor nem tudtok együtt lenni, amikor időd lenne.


kereshetsz rá feles bértartót, aki mondjuk ott lakik, ahol az egyetem van és pont a hétvége jó neki, neked meg a hétköznap.


ha igazán szereted és szeretsz vele lenni (és bértartásban van) heti 2-3x 2-3 órát tudsz rá szakítani. másnak is van hobbija, más is sportol egyetem mellett. lesznek jobb és rosszabb időszakok, de meg lehet csinálni!


(igen sok ember diplomázik le pl. munka mellett. ha neked dolgoznod nem kell, akkor gondolj csak bele, simán sikerülhet! vagy pl kisbaba mellett is bejárnak és tanulnak, egy bértartásban élő ló lássuk be kevesebb időt vesz el az életedből, mint egy gyerek.


ha az anyagiak adottak, akkor nem kell eladni! szerintem akik eladják azért teszik, mert nincs pénz a gyereknek lakást bérelni egy másik városban + még a bértartásra, vagy mert a lovat otthon tartották és ha a gyerek megy egyetemre, akkor mama/papa nem óhajtja gondozni helyette a lovát.

2013. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én mondjuk egyetemista vagyok, két hetente járok haza, és agyfaszt kapnék helyben, ha a ló otthon lenne, mondván, hogy 14-ből 1,5-t akkor érek rá jobban... De már a 7-ből 1,5 is röhejesnek hangzik.

Az órarended magasról tojni fog rá, hogy egyéb elfoglaltságod is lenne esetleg, és nyilván a ló nem olyan, mint a buli, hogy majd este. Ez tény. Az is tény, hogy én ha ki akarok menni a lovamhoz XY napon, akkor ki is megyek, és pont. E mellé befér, hogy mellékesen bejárjak órára, de ha esetleg amúgy se jársz elméleti órákra csak gyakra, akkor meg közel mindegy, van időd, max vizsgaidőszakban lesz gáz, de annak a közepén legkésőbb megéri hazavinni a lovat, nyárra legalábbis, télen nem mindig éri meg.

Nekem mondjuk oktatóm mozgatja a lovat, ha én nem érnék rá, pl. olyankor, ha beadandót kell írni, lebetegszem, vagy hazautazom, de messze így van több időm és lehetőségem a lóra, semmint otthon (péntek este ugye már nem lenne, szombat ráérek, vasárnap már csak úgy, hogy vissza tudjak menni egyetem miatt ugye másik városba, és mellékesen közben legyen otthon szüleimmel is, ha már hazamentem, meg esetlegesen barátokkal...).

A bértartás amúgyis jó, mert nem kell még azzal kalkulálnod, hogy napi 3-5× abrakosztás, lehetőleg mindig ugyanakkor, stb...

2013. máj. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Naponta foglalkoztam a lovammal és még dolgoztam is hétvégente, mégis kiváló diplomával végeztem.

Egy nagy hülyeség, hogy egyetem mellett nincs idő lóra. Mindenre van idő. Ha nincs, nem vagy egyetemre való. Az egyetem nem nehéz, néha kell tanulni, azt lehet éjjel is ha muszáj, de jó beosztással minden belefér a napba. Sose értettem ezt a "tanulás miatt nincs időm a lóra" dolgot. Van. Bőven van.

2013. máj. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha abban a városban van a ló, ahol te, akkor simán össze tudod hangolni a kettőt. Persze ez akkor lesz könnyebb, ha meglesz az órarended, mert látod mikor érsz rá,és persze barátkozni sem árt, de arra is lesz időd.
2013. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Az baromság, hogy ha minden hétvégén hazajár, maradjon otthon a ló. Gyakorlatilag a vasárnap már bizonytalan, a péntek sokszor lehetetlen (ha úgy van az órája, plusz még a hazaút is idő), tehát stabilan heti 1 nap lenne, amikor biztosan ráér a lóra. Nincs az a bértartás, ami heti 1 alkalommal jobban megérné, mint a sima bérlovaglás, de még heti 2-vel is inkább a bérlovaglás, semmint a bértartás jön ki...

Nekem eddig akárhogy voltak az óráim, minden nap ki tudtam menni, első félévben volt egyedül olyan, hogy szünet nélkül reggel 8-tól este 8-ig órám volt, amikor már nem indultam el (még hazajövök, ebédelek, átöltözök, kérek, van 9 óra, télen ez kész, esélytelen, reggel ki lehetne menni, de akkor olyan korán kelek, hogy valsz nem bírok még reggelizni, nem alszom ki magam, utolsó órán már a cukorszintem a béka hátsója alatt, a koncentrációm meg már az első óra után rég széthullott...), de ha ezt nem számítom, akkor mindig elég barátságos megoldások voltak.

2013. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet tartani,sőt nekem egyetem alatt volt időm vele foglakozni(pedig vegyséznek jártam szóval nem büfészak),mert nem szakadt le az ég,ha egyszer-egyszer nem megy be egy előadásra az ember.Na,napi 8-10 óra munka mellett lesz már megoldhatatlan a dolog sajnos:(
2013. máj. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

attól is függ milyen egyetem. azért van ami mellett nincs napi 4-5 óra szabadidőd.

Én nehéz egyetemre jártam, de azért heti 2-3 napot így is tudtam lovagolni járni, hogy legalább 1,5-2 óra volt az utazás, csak az egyik irányban. Mondjuk nem a leghúzósabb féléveim alatt, akkor heti 1-nek is örültem. De nálunk szorgalmi időszakban is heti 3-8 ZH befigyelt.

2013. máj. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy látom minden megoldható, csak akarni kell :)

De tényleg furcsa, hogy annyian lemondanak a lovukról egyetem mellett... Mondjuk valóban lehet, hogy legtöbb esetben az anyagiak miatt kényszerülnek rá.

2013. máj. 28. 23:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Az anyagiak durva tényező. Egyrészt tartod a lovat, akit még szállítani is kell, ha nyárra hazaviszed, akkor évente 2×, a bértartás lehet drágább is az adott városban, mint otthon volt, mellette enned kell neked is, plusz albérleti díj és rezsi, ami sosem olcsó (a koli sincs ingyen), nagyon sokan a társadalmi életet is csak állandó bulik mellett tudják elképzelni, ahol fogyasztani is illik akkor már, ez megint csak plusz költség (nem azt mondom, hogy ki kell zárni úgy ahogy van, de nem egy embert ismerek, aki napi szinten jár kocsmába és/vagy discoba, vagy ahova épp sikerül, és minimum kétnaponta tökrészegen mászik haza... Ez azért nem épp olcsó tevékenység), ha van mellé bármi hobbid még, az nyilván szintén pénzigényes lehet... Én pl. otthon majdnem fele annyiért tartottam a lovam, mint most egyetem mellett, és még mellé nyilván laknom és ennem is kell, két szakot végzek párhuzamosan, tehát plusz a meló már nem fér bele, hogy megteremtsem a ló eltartásának árát, innentől viszont csak a szülők jófesjége és anyagi helyzete dönt.

Ha meg otthon hagyod a lovat, akkor az a gond, hogy a szülők nemigen szoktak kimenni lemozgatni a jószágot, a lovarda személyzete lehet, megteszi, de akkor meg tuti, hogy minden kezdő rajta fog futószáron zötyögni-pattogni, hogy ne a lovardai lovak menjenek szét...

2013. máj. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!