Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Használt nyereg vásárlásánál...

Használt nyereg vásárlásánál mire kell odafigyelni? Mik lehetnek a buktatók?

Figyelt kérdés
Segitenétek, hogy mi az amit fokozottan kell megvizsgálni stb? Van aki vett használtan nyerget? Hogyan zajlott le az adásvétel?
2013. máj. 28. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Használt nyerget vettem, életem legjobb választása volt. Kényelmes, remek darab, jó márka, ez még 70 év múlva is bőven használható lesz.


Nézd meg a bőr/műbőr/akármi minőségét, állapotát. Tedd fel egy egyenes rúdra, nézd meg, egyenes-e a nyereg (ha tajferde, akkor mindig valamelyik irányba dob majd, nem tudsz egyenletesen terhelni). Ha van mód, próbáld a lóra (minden nélkül ráteszed, át kell látnod alatta, a mar és a markamra közé 2-3 ujjnak be kell férnie, a nyereg pedig az utolsó bordacsont előtt mindenképp véget ér). Ha lehet, ülj is fel, ha ferdén, rosszul van kiülve, felejtős.

Nézd meg a felrántószíjakat, milyen állapotban vannak - bár ezeket lehet cseréltetni, tehát nem döntő, de ha rossz minőség, gyenge állapot,akkor az csökkenti a vételárat.

Márkátlan nyerget újonnan se vegyél, nem, hogy használtan...

Újratömetett nyeregnél legyél óvatos, mert van, aki elég pocsékul végzi a dolgot, esetleg utána pár hét múlva szétszakad a varrás mentén az egész, és így tovább. Ettől még lehet egy megbontott nyereg elsőosztályú - de nézd meg, hol lett megbontva, stb.

Tapogasd meg a nyeregpárnákat, mennyire kemény, rugalmas. Lehetőleg tudakold meg, milyen váz van benne, a fa általában tartós, jó, műanyagból viszont az olcsóbb kategóriák 50 kg-is bírnak, max. 3-5 évet általában...


Összességében 50-90 ezer körül, használtan már elég jó nyergeket találsz (Stübben, Wintec, Kieffer, Prestige, Norton, Pessoa, Kentaur, Lemetex... Esetleg Pfiff, bár ennek az olcsóbb kategóriás nyergeire már ránézni se szabad, mert tragédia, amilyen minőséghez a nevüket adják).

Nekem konkrétan Stübben Scandica díjlovas nyergem van, 60 ezer volt.

2013. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a legfontosabbat az előző kihagyta, ezzel kell kezdeni a nyereg vizsgálatát, hogy a váz nem törött-e!


ezt úgy tudod megnézni, hogy a kezeiddel fogod a markamrát, a hátsó kápát a combodhoz szorítod és összeszorítod a nyerget. ha nem mozog, nem mozdul, érzed, hogy fix. akkor nincs eltörve. kicsit prosztóbb módszer, de gyengébb lányoknak inkább ezt ajánlom, hogy fogod a nyerged, egyik kezeddel a markamránál, másikkal a hátsó kápa alatt és bele térdelsz. nem szabad, hogy rugózzon, fixnek kell lennie.

2013. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Ha felül, hogy kipróbálja, egyből kiderül, ha törött, ezért nem írtam külön... :) Próba nélkül meg nem hozza el, mert ha nem jó a lóra, akkor nincs miről beszélni.
2013. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem aki egy ilyen kérdést kiír, azt se tudja, hogy a váz törését meg kell nézni, hogy tűnne már fel neki felülve, hogy törött a váz? én láttam olyat, aki halál lazán lovagolt a törött vázú nyergében, nem tűnt fel neki, én csak azt néztem, mikor nyergelte a lovat, hogy kb libeg a nyereg lendítésnél...
2013. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ki kell próbálni. Látatlanban ne vegyél nyerget, mert lehet, hogy nem is jó a lovadra. Én csak használtan vennék nyerget, mert a boltban nem mondhatom azt, hogy helló, hazaviszem kipróbálni, míg a használt nyerget árusítók többsége meg szokta engedni, hogy kipróbáld.

Hogy zajlik az adásvétel: találkoztok, megnézed a nyerget. Ha már ránézésre sem stimmel vele valami, megmondod, hogy köszi nem, és ki sem próbálod. Ha ránézésre jó, akkor otthagyod foglalónak a nyereg árát, és elviszed kipróbálni. Vagy ha megoldható, az eladóval együtt is kimehettek a lovardába, és akkor nem kell foglaló.

Érdemes le is papírozni, mert azért egy nyereg sem 30 ezer Ft...

2013. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Utolsó! Azt szeretném kérdezni, hogy az egész árat adjam oda? És akkor írjunk egy szerződést, hogy mondjuk x napig elállhatok a vásárlástól, tehát ha nem jó akkor vissza kell vennie? Vagy ezt hogyan szokták?:) mondta amúgy az eladó, hogy ha nem lesz baja a nyeregnek és nem jó akkor visszaveszi, dehát ugye mondani bármit lehet.. Azt meg nem szeretném, hogy nem passzol a nyereg, ő meg azzal fogad, hogy jaa boccs de meggondoltam magam! ...
2013. máj. 28. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ár felét hagyd ott foglalónak. Igen, papírozzátok le, hogy x napig ha nem jó a méret (és olyan állapotban van, ahogy megvetted) visszaviheted, és köteles visszaadni az árát. Persze ha meghempergett vele a ló, és széjjel tört-szakadt, akkor nem. Ehhez segítség az is, ha lefotózzátok a nyerget az átvétel előtt, így nem foghatja rá, hogy nem veszi vissza, mert az a karcolás nem volt ott, pedig de.
2013. máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!