Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek melyiket válasszam...

Ágicaaaaa kérdése:

Szerintetek melyiket válasszam, díjugratás vagy díjlovaglás? Melyik illene jobban hozzám?

Figyelt kérdés
A könnyűügetést elsőre megtanultam könnyedén,a tanügetést már később.Imádok vágtázni és a könnyítettülés is megy.álltalában az a hibám hogy a jobb kezem mindig fentebb van és le szoktam nézni.

2013. máj. 28. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahogy erzed..de szerintem izgibb a ugratas..de veszelyesebb is:d
2013. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha versenyezni is szeretnél, Magyarországon a díjugratás a legnépszerűbb, minden második faluban is elindulhatsz kisebbeken, majd jöhetnek a nívósabbak. Sajnos a díjlovaglás (nem értem miért, én jobban szeretem) háttérbe van szorulva, az oktatás sem az igazi, persze külföldön bármikor ezt ajánlanám. De ez a te döntésed, amelyikben el tudod magad képzelni :))
2013. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ugratáshoz is kellenek a díjlovas alapok,nem rögtön ugrassz a lóval.a lótól is függ mire alkalmas.
2013. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

A díjugratáshoz is kell egy kis díjlovaglás. Mindenhez kell egy kis díjlovaglás, még a hobbihoz is. Ha a hasznosság alapján szeretnél dönteni, akkor inkább díjlovagolj.

Ahogy már írták, Magyarországon több a díjugrató, mint a díjlovas, de szerintem ez is inkább a díjlovaglás mellett szól. Kisebb akadályokat akárki át tud ugrani, ha felül egy jó lóra, de a díjlovagláshoz már több tudás kell. Válaszd a díjlovaglást!

2013. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Én is a díjlovaglást választanám a helyedben, viszont edzőből több az ugró, mint a díjlovas. Van az a mondás, hogy az 1m-t még a tehén is megugorja, így kb bármelyik lóval tudsz ugratni, viszont a díjlovi plusz idomítási tapasztalatot ad, ami akár egy belovaglásnál is hasznos lehet.
2013. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy jódarabig elfér még a kettő egymás mellett, felváltva járj díjlovas, és ugróedzésekre, és meglátod fél-egy év alatt, hogy melyiket élvezed jobban. A díjlovaglás mindennek az alapja, attól leszel igazán jó lovas, de a díjugratásnak is megvan a saját életérzése. Én kisebb militaryversenyeken szoktam indulni, ebből nincs itthon sok, de jó, mert minden benne van. Díjlovaglás, ugratás, és terep is.
2013. máj. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt válaszd amelyiknek az űzése örömet okoz!
2013. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A díjlovaglás egyszerre mindennek az alapja, és mindennek a teteje, szerintem ez csodálatos dolog benne. Ugrani nem lehet komoly díjlovas tapasztalat nélkül (aki úgy csinálja, az mondjuk látszik is sokszor, nem egy dolgon, majd idővel feltűnik), és később egy saját lónál is szükséged lesz rá, hogy időnként idomítsd, nem lehet vele csak ugrani.

A díjlovaglás komolyabb szinteken amúgy már nehezebb, mint a díjugratás, ezt tudni kell, de az látványos, nem kell a közönségnek semmilyen képzettség, hogy megértse, ezért önmagában véve népszerűbb MO-n. Németországban pl. kiművelt közönsége van a díjlovinak is (sőőőőt).


Ha mindkettő vonz, akkor elférnek alacsonyabb szinten ezek egymás mellett, komolyabb szinteken már (ha mindkettő jól is megy!), akkor ott a military, a lóval úgyis ki kell menni heti egy terepre, hogy a lelki békéje meglegyen. :)

2013. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!