Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Másodlagos lóútlevél?

FannaL kérdése:

Másodlagos lóútlevél?

Figyelt kérdés
Már ahonnan vettük ott sem jött vele sima útlevél.Több mint 2 éve kikértük a másodlagos lóútlevelet. És még mindig nem jött meg. A tenyésztési felügyelők is kint voltak(pénteken hívtuk fel őket hétfőn már itt voltak), már a papírt is fölküldtük Pestre. Augusztos elseje körül már szükségünk lenne rá. Ti mit ajánlotok, mit csináljunk még? Már 2 szer lett nekik írva tavaly, és azelőtt is. Esetleg kérjük ki sürgősségivel?(Mások úgy kérték ki és kiadták nekik 1 héten belül. Gyanítom mivel több pénzbe került.) De akivel beszéltem ők is 2 évig vártak a sima lóútlevél re.

2013. máj. 28. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Már több, mint éve kikérted, ennyit elvileg nem lenne szabad várni rá, menj be személyesen, vagy ha van jó ismerősöd az MLSZ-nél, sürgettesd meg a kérdést, mert azért 2 év alatt bőven szükség lehet rá, én egy forintot nem fizetnék rá, hogy "meggyorsítsák", jó, hogy nem már a ló "halotti bizonyítványával" akarják majd küldni...
2013. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok, emiatt nem mentem el személyesen. Apum írt nekik, de megmondta, hogy nem hajlandó felmenni csak ezért Pestre, meg már volt egyszer mivel személyesen vitte be a papírt. Meg úgy sem értik meg a szép szót. Így is fizetni kell majd, de persze nem lesz olyan drága. Igazság szerint már bánná a franc, hogy mennyit kérnek el érte, csak legyen már meg végre.

Amúgy ezt egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy a munkájukat sem tuják normálisan elvégezni. Már volt egy "pár" panasz rájuk.

2013. máj. 28. 20:02
 3/10 Sharkbait válasza:

Nekünk lóazonosítás után 1 hónap alatt kiadták a teljes származási lapos útlevelet, nem sürgősségivel.

Ez kb 1 hónapos story.

2013. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hívjátok fel őket, és kérdezzétek meg, hogy mi a franc van, mert ez már tarthatatlan... (nem lehet, hogy előre kellett volna fizetni?)
2013. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én tuti felhívnám őket, hogy mi a gubanc. Nem lehet, hogy volt már útlevele csak elveszett? Gondolom akkor le kell nyilatkozni a dolgot. Illetve ha 2 éve húzódik a dolog valószínű kell nekik majd egy friss vérvételi eredmény is, hogy kiállítsák a papírt. Sőt az is lehet, hogy elölről kell kezdeni az egészet. Pénzt utaltátok már?

Asszem úgy van, hogy beküldöd az igénylést a csikóbélyegzési lap másolatával és a véreredménnyel, majd küldik a csekket, aztán befizeted, és ők küldik a papírt.

2013. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen elveszett épp amiatt kell a MÁSODLAGOSlóútlevél. Semmi csekk nem jött. Most már tényleg írok nekik, telefont nem veszik fel. Újrakezdem az egészet. Debrecenből hívhatom megint a tenyésztési felügyelőt és a Veszprém körzetit is. + 2x 10.000. ugyan is szerintem fix. hogy eltüntették a papírjait. Apum már nem akar vele foglalkozni, mivel beleölt már egy csomó pénzt. És a vérvétel meg egyéb dolgok, áhh utálom. Már 1x végigcsináltuk az egészet.
2013. jún. 2. 10:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm!
2013. jún. 2. 10:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha egyszer már kifizetted, akkor mondjuk követeld ki, hogy ingyen és bérmentve, de egy-kettőre csinálják meg amiket meg kell, ők szarták el, nem te, kárpótoljanak de menten, az a minimum, hogy gyorsan behozzák a lemaradást...
2013. jún. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, ha ez ilyen egyszerű lenne. De e-mailra nem válaszolnak a telefont b*sszák felvenni.Hozzájuk meg nem tudunk elmenni.
2013. jún. 3. 16:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát azt hiszem, hogy megadott időpontban kell őket hívni, X és Y óra között, mert máskor nincsenek bent, szóval a telefonnál lehet, ez a hiba :)
2013. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!