Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Volt már dolgotok telivérezett...

Volt már dolgotok telivérezett lovakkal?

Figyelt kérdés
Nekem van egy egy 10éves telivérezett heréltem. Jó fej ló, szépen dolgozik,de van mikor gondol egyet és ok nélkül elkezd rohanni. Szerintetek mitől lehet,s mit tudok vele tenni? Nem vagyok egy profi lovas,de nem is vagyok teljesen kezdő,csikózablával van lovagolva.
2013. máj. 28. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy 7 éves heréltünk, de szerintem annak lehet hintaló volt valamelyik szülője... legalább is a tempóját tekintve. Pedig még pályán is ment.

A másik pedig ügető. Az a ló olyan, hogy lehetnyit hozzáérsz az oldalához, és kilő. Nagyon menős ló, de képzés kérdése. Megtanulta már, hogy le kell lassulni, nem kell rohanni, és tud szépen menni. Ő is ment pályán.

A csikószabla meg jó, ne válassz erősebbet semmiképpen sem, szerintem csak szétszednétek a száját. Tényleg képzés kérdése. Meg tudja tanulni, ha megérti, mit akarsz.

2013. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Idomítás kérdése csak, nekem fajtatiszta ügetőm van, mikor elhoztam, még rohangált, mint az őrült, amerre épp látott, hosszú egyenesnél még hozzáérni se kellett, hogy vonuljon, mint az eszelős. Mára szépen lenyugodott, van egy biztos munkatempója mindhárom jármódban, az alatt és felett is tud menni, ha kérem tőle.

Szóval igazából csak idomítás kérdése, megéri. A másik, a ló igényli a terepet is, heti 1-2× menj ki vele, amíg nem tudod teljesen uralni, addig lehetőleg párban, kezdetben lehet csak lépés-ügetés terep, aztán beemelni a vágtát is.


Nem lesz vele gond szerintem, fejlődnötök kell mindkettőtöknek, és meglásd, mintha kicserélnék. :) Nem a munkakedvét, menőkedvét kell "kiszedni" belőle, annál nincs rosszabb, hanem megtanítani, hogy akkor menjen, ha te kéred (és akkor se rohanjon, mint az elmebeteg, mert az rá nézve is balesetveszélyes). Ha kellemesen át van mozgatva mindig, akkor megfelelő tudásszintű ló hihetetlenül kiegyensúlyozott tud lenni. :)

2013. máj. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jobb agyféltekés lehet, vagyis "inkább a lábával gondolkozik, mint a fejével" ennek nézz utána. Sok feladatot kell neki adni, golyamatosan lekötni a figyelmét, hogy átbillenjen a bal agyféltekéjére. Ezekkel a lovakkal nehezebb dolga van az embernek, nincs rá "gyógymód", csak az, ha feladatot-feladatot adsz neki folyamatosan, gondolkozzon.
2013. máj. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!