Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudnék sportlovat...

Honnan tudnék sportlovat bérelni kb.2hónapra és h mennyi pénzért?

Figyelt kérdés
b1 és b2 kategóriában szeretnék vele versenyezni

#ló #verseny lóbérlés
2013. máj. 28. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
piacter.lovasok.hu/feles-tartas itt keresgélhetsz, hátha van.
2013. máj. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Általában egy-egy lovarda is szokott adni lovat, ha fizeted a tartása árát (30-60 ezer/hó/ló átlag), és akkor csak Te lovagolhatod. Az megegyezés kérdése, mit csinálhatsz a lóval, illetve nyilván nem minden lovardának van kellően felkészült lova, de azért akad.

Másik opció a felestartás, ekkor a ló tartásának kb. felét fizeted, meg van adva, mikor és mire, hogyan használhatod a lovat, ha ugyan viheted versenyre, annak minden költségét Te fizeted, ha a szállítás alatt, vagy a versenyen lesérül, annak költségeit nyilván mindkét esetben Te fizeted.

2013. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van egy saját lovam ezért el szeretném hozni a saját lovardánkba csak azenyém most lesérült és amíg ő nem áll vissza a munkába addig gondolkodnék ilyen lehetőségben
2013. máj. 28. 22:16
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Jesszusom...


A ló nem egy kocsi amit csak úgy kibérelsz, elviszed, aztán majd visszaviszed ha kihasználtad és már nincs rá szükséged.

Lesérült a lovad (valószínűleg a te hibádból mert ugye a sajátod és mindennemű felelősség téged terhel!), és most hogy nem tudod lovagolni ennyire nem bírsz magaddal hogy lovat akarsz bérelni? Neked nem is a ló kell hanem a lovaglás, undorító az ilyen.

Abba sem ártana belegondolni hogy ki az a hülye aki odaadja csak úgy két hónapra versenyezni a lovát (ki tudja, lehet hogy az is lesérül...) aztán meg visszaviszed ha meggyógyult a sajátod.


Te teljesen komolyan gondoltad ezt a kérdést?

Szégyelld el magad és kezelgesd csak a saját lovadat, hozd rendbe és becsüld meg, nemhogy még mást keress helyette.

Ha nincs ló jó a szamár is mi...?

2013. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk az én lovam is volt, hogy szétrúgta a lábát a boksz oldalán, ezek szerint nyilván az én hibám, mert gondolom ott kellett volna állnom, inkább engem, mint a bokszfalát találja el, más tartási formára év közben nincs lehetőség, gumírozni lehetne a boksz falát, csak értelmetlen, ugyanúgy üt, ugyebár, max kisebbet, de ha rosszul találja el, ugyanúgy feldagad a lába...


Azzal meg nincs semmi baj, hogy addig is lovagolni akar, azért vette a lovat, hogy legyen, amin lovagolhat, nem azért, hogy legyen, amire kidobálhatja a pénzét... Ha csak nézegetni akarná, akkor shetland pónit vesz vagy falabellát, ami elvan a kertben magának...


Az már más dolog, hogy ha bérel egy lovat (feles tartás vagy egy lovardai lovat, esetleg ha talál vkit, aki XY ideig nincs a városban/országban, és addig keres vkit), hogy az illető engedné-e versenyezni is, de csak lovagolni, szinten tartani magát biztos lenne lehetőség. Kimenni a lovardába meg úgyis ki kell, egészségügyi séta a saját pacinak...

2013. máj. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4. választ felejtsd el, teljesen logikus amit szeretnél! Ismerek én is nem egy ilyen történetet, és működik. Feles tartóként, vagy bérlőként találsz egy lovat, és míg a sajátod meggyógyul, azt lovagolod.
2013. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és azt h kiálzatok mellettem au edzőmék szetint jó lenne ha nem esnék ki addig a lovaglásból és szerintem is az az elsődleges természetesen h az én lovam meggyógyuljon ezért hívtuk hozzá az ország legjobb orvosát sosem helyezném saját érdekeimet a lovamé elé .... Volt ismerősöm aki hasonló cipőben járt és ők is találtak egy lovat akivel tudott dolgozni azért metem feltenni a kérdést és ha valaki ez alapján megítél így kell neki ....

U.i: a lovam nem az én hibámból sántult le még az orvos szerint sem

2013. máj. 30. 09:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos hogy nem akarsz kiesni a versenyekből, a lovaglásból!Te felkészült vagy, történt egy olyan dolog ami miatt hiába dolgoztál ennyit, nem tudsz tovább lépni míg a pacid fel nem épül!Nyílván fáj a szíved a lovadért, és nehéz volt meghozni a döntést, de jól teszed!A lovad helyre fog jönni idővel, de addig azért nem érdemes feladni mindent!Kívánom hogy találj egy megfelelő lovat, és sikereket érj el vele is.
2013. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

adj fel hirdetést! néha lehet találni ilyet, pl. ha valaki gyereket vár, vagy neki van sérülése (pl térdműtét) és nem szeretné, ha a lova kiesne az edzésből.


az egyetlen nehezebb ügy, hogy elvinnéd a lovat. ha pl. én terhes lennék biztos, hogy keresnék feles tartót a lovamra, aki addig lovagolja, amíg én nem tudom, de azt nem hagynám, hogy elvigye máshova, főleg nem messzebbre, ahol még látogatni/ellenőrizni se tudom.

2013. jún. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!