Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Ha majd saját lovam lesz,hogyan tartsam??

Rideg tartásban,félrideg tartás? (ha valaki kifejtené hogy az pontosan mi,megköszönném.) bértartás, vagy nem tudom még mik a lehetőségek.:/ istállóban úgy hogy gondozzák és én csak lovagolom,ellátom de az ételt ők adják..nem tudom ezeket hogy nevezik! Bármilyen infót nagyon szívesen fogadok!



#Ló/Lovak/Tartása
2013. máj. 29. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Sehogy!majd ha már jóval többet tudsz róla talán.

Olyan nincs hogy mindent megcsinálnak neked te meg csak felülsz rá...

Bértartásnak hívják amikor lovardában,lovastanyán fizetsz legjobb esetben min. 35 000 ft-ot havonta amibe benne van a lovad szénája,abrakja.

Ha nem adod be bértartásba akkor otthon tartod ami nem könnyű és akkor kell neki egy társ is ami általában egy kis póni.

Milyen szintű a lovas tudásod,még csak elméletben láttál lovakat vagy ültél is már lovon??

Azon belül a rideg tartás amikor éjjel nappal,télen nyáron,legelőn vannak és van fedett beállójuk ahova akkor mennek amikor akarnak.

Félrideg amikor csak estére viszik be az istállóba azon kívül ugyan ugy reggeltől estig kint van a legelőn.

Istállóba is lehet beállóba és lehet boxban is.ez is pénztárcafüggő...

mindegyiknek van előnye,hátránya.

2013. máj. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

amiket írsz, azokban sok az átfedés.


a bértartás az az, hogy adott havi fix összegért etetik a lovadat, tartják. ebben többnyire az van benne, hogy van helye, kap szálast, abrakot, vizet és te használhatod a létesítményt, lovaglópályákat, nyergest, öltözőt.


Na most ezen belül lehet ridegtartás, félrideg, boxos, vagy angol boxos (állásosnak elvileg már nem kéne lennie, hiszen állatvédelmi törvény tiltja a lovak kikötését, de még így is látni néha ilyen hirdetést...)


Azt kérdezted, hogy szerintünk melyik lenne a legjobb.


Szerintem a rideg/félrideg.

Valójában a félridegre gondolok, de nagy a fogalomzavar, a rideg ugyanis elvileg az, amikor bazi nagy helyen vannak, és a lovak maguk keresnek táplálékot, tehát semmilyen kiegészítő etetés nincs. Ilyet itthon nem igen találsz, lovaglós lónak nem is javasolt, de sokan a félrideget is ridegnek hívják, aminek az a lényege, hogy a ló nagy területen van, de nincs istálló, csak beálló van, viszont etetik rendesen.


Ilyenből van olyan is, hogy egy 20x20-as pici karám, na azt nem ajánlom.


Én csak olyan helyen tartom a lovam, ahol nagy a hely, széna folyamatosan van előttük, többen vannak, de nem 20-an. (nálunk pl. beálló sincs, a lovak ne hiányolják, én azért örülnék, ha lenne egy-egy novemberi esőben, de a lovak nem betegek soha).


Az istálló rengeteg betegség kiváltó oka, pataproblémák származhatnak belőle (hiszen a saját hugyukban-szarukban állnak), légúti problémákat okoz az ammónia gőz, a lovak el vannak különítve egymástól, nem érintkezhetnek, ettől a szocializációjuk se lesz olyan, mint egy ridegben tartott lónak.


De ez csak SZERINTEM a legjobb, más szerint meg más a legjobb, van aki a lótartást nem tudja elképzelni istálló nélkül.

2013. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem is rideg tartásban van a lovam.tizen vannak a legelőn és van ehy jó nagy beállójuk amit szinte soha nem használnak.inkább az esőn állnak.
2013. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A bértartás azt jelenti, hogy valahová beadod a lovad, ahol egy bizonyos havi összegért a szerződésben foglalt ellátást kapja. Ennek lehet 3 formája, a rideg, a félrideg és a boxos tartás.

Hogy melyikbe érdemes adnod a lovad attól függ, hogy milyen fajtájú, milyen munkát végez (hobby,vagy kemény edzések), mire akarod használni ill. eddig milyen helyen volt. Egy eddig istállóban lakó ugrólovat nem szokás kirakni ridegtartásba (bár láttam már ilyenre példát, semmi baja nem lett a lónak). Persze az is fontos, hogy mennyi pénzed van rá.

A ridegtartás azt jelenti, ha egész nap, télen-nyáron kint van a ló, max. beállója van vagy valami kis erdős rész ahová behúzódhat. Az ilyen tartás szokott lenni a legolcsóbb.

A félridegtartás során a ló egész nap kint van, de estére behozzák. Ez olyan közepesen drága szokott lenni.

A boxos tartás, amikor istállóban van a lovad egész nap, karámokba engedik ki esetleg. Általában sportlovakat tartanak így, hiszen azokat kímélni kell, nehogy mondjuk összerúgjon egy másik lóval kint, ill. tudjon pihenni.


Az, hogy mit tartalmaz a bértartás ill. mennyibe kerül a lovarda felszereltségétől, és helyétől is függhet. Pesten drágábbak az árak, mint vidéken. Nyilván egy tanyán olcsón megúszod, egy nagyobb istállóban ahol van fedeles, jártatógép, nagy istálló, patamosó stb. ott akár a duplája is lehet. A környéken a félrideg 30.000 Ft körül van, egy nagy istállónál azt olyan 55.000 Ft. Pesten ez az ár a csillagos ég, simán lehet egy puccos lovardánál akár 60-70.000 Ft/hó.

A bértartásba általában az tartozik bele, hogy etetik, kitakarítják a lovad, felügyelet alatt van egész nap és használhatod a lovarda pályáját, nyergesét. A tápokat, egyéb kajákat te veszed meg, van ahol a patkolás is benne van az árban, van ahol nincs. Normális helyen ha valamilyen okból nem tudsz kimenni akkor lemozgatják, lecsutakolják a lovad.

Érdemes megnézni jó pár helyet, azután pedig aszerint dönteni, hogy a lovadnak melyik a legjobb ill. a pénztárcádnak és az igényeidnek melyik fele meg a legjobban.

2013. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1.kommentelő....Lovagoltam már! akkor nem kérnék lovat ha nem lovagolnék..Csak kérdeztem ezt hogy szokás nevezni!

tisztában vagyok minden tudnivalóval de ez az egy nem volt világos számomra mert mindenkitől akiket eddig kérdeztem mást mondtak!

De köszönöm a válaszaitokat! :)

2013. máj. 29. 13:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Általában ilyen dolgokkal mindenki tisztában van mi mit jelent ha lovakkal foglalkozik,lovagol.

Ezért kérdeztem csak.

2013. máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!