Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi pénzbe kerül kb. egy...

Mennyi pénzbe kerül kb. egy ló tartása?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 22:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mekkora, milyen ló, hol tartása, mennyi időre?
2013. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
kb havonta 40.000 az alja, a határ a csillagos ég!
2013. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35 az alja, a határ tényleg amennyit kit tudsz gondolni, bár lehet, azt még felszorozhatod valamennyivel...
2013. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Persze, a bértartásnak tényleg 40.000 az alja, már amilyen helyen... Budapest közelében 50.000 az alja. De nem csak a bértartást kell állni, fél évente féregtelenítés (6-8000.-) 8 hetente patkolás (4 lábra van ahol 10-14000.-) fél évente kötelező oltás (6-8000.-) évente vérvétel (10.000.-) már ha egészségesnek akarod tudni a lovadat. Jobb lovardákban meg is követelik, nehogy megfertőzzön értékesebb lovakat...
2013. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

én a 40-et úgy írtam, hogy mindennel együtt. az alja.


nekem pl. bp-től 20 km-re van a lovam és 35 a bértartás, átlag havi 5000-ből pedig kijön a patkolás, féreghajtás oltás. azért írtam, hogy ez az alja.


de azért ne túlozzunk, hogy pest közelében nincs 50-nél olcsóbban bértartás. persze fedeles, meg csillivilli öltöző nincs 50 alatt, de a kérdés az volt, hogy mennyibe kerül egy ló tartása, 40, vagy ennél több. a 35 már szerintem is kevés, bár lehet, ha otthon tartja az ember, akkor patkolással/körmöléssel kijön ennyiből.

2013. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ja és az, hogy "Jobb lovardákban meg is követelik, nehogy megfertőzzön értékesebb lovakat..."

maradjunk annyiban, hogy jobb lovardákban ugyanolyan fontos és ugyanabban az elbánásban részesül minden bértartott ló, függetlenül az értékétől...

2013. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én a "szaros ügetőm" 35ből tartom, két havonta egyszer 3 ezer a körmölés, fél évente egyszer 5 ezer az oltás, és fél évente egyszer 2500-2800 a féreghajtó. Akárhogy számolom, még mindig nem 40-80 ezer ez.

És még sose fertőzött meg egy drága és csodálatos és csak távolról csodálható több milliós lovat, tudom, eleve bűn, hogy a közelükben tartom, mert hát akármi megeshet, hisz ez csak valami olcsó ló... Igen, tényleg nem ezt nézik, ha a milliós fertőzi meg az enyém, az igenis ugyanakkora gond, és jobb helyen erre is figyelnek!

2013. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de én úgy értettem h ha itthon tartanék egy lovat mennyibe fájna havonta a kajája meg ilyenek
2013. máj. 31. 00:37
 9/16 anonim ***** válasza:
egyébként kb 30 ilyen kérdés van már (ha nem több) keress rá! ugyanazt írnák le ide is, mint oda.
2013. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha otthon tartod, akkor kapásból 2 ló kell, egy legelő, ami minimum 1-2 hektáros, betontároló a trágyának, amit időnként el kell szállítani, a lovaknak boksz, hogy ha bajuk van, akkor lehessen boksznyugalmat elrendelni, egy böszme nagy tároló a széna, szalma és szemestakarmánynak, ami esőtől és rágcsálóktól védett, továbbá ezeket előre meg kell venni, mert télen a minőség a béka hátulja alatt, az ára meg ennek ellenére is 6× annyi, mint nyáron... Mellé a ló napi 40-70 liter vizet is megiszik, az se ingyenes (kajából átlagban 5 kg széna, 1 kg takarmányszalma (+ ezen túl van, ami szalma vagy fűrészpor alomként alá kerül), 0,5-1 kg abrak / 100 ttkg, napi 3-5 időpontban elosztva.

Plusz ha nincs helyed lovagolni, és a környező terep természetvédelmi övezet v magánterület, akkor engedélyeket is kell szerezned...

Évi 5-10 ezer az oltás, 6-8 hetente körmölni kell, ha indokolt, akkor patkolni is, ez 3-15 ezer közt mozog, attól függően, hogy csak körmölteted, vagy patkoltatod is, ha hátsókra is kell patkó, akkor ha újat kell felütni, ez drágább kovácsnál lehet több, főleg, ha egyedileg kell készíteni rá gyógypatkót vmiért...

Plusz állatorvosi díjak, ha baja van, és az edző, esetleg kiszállási díj ezeknek...

2013. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!