Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan működnek a dolgok a...

Hogyan működnek a dolgok a lovardákban?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek lovagolni..tudok lovagolni de vágta az még nem megy...saját lovat még nem akarok mert úgy érzem még nem készültem fel rá..ezért egy lovardában mindent az elejétől szeretnék tanulni..lovardában még soha nem lovagoltam csak ismerősnél..és lovardába teljesen más..valaki leírná nekem hogy ott mit hogyan kell csinálni.??

2013. máj. 30. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bele fogsz jönni a dolgokba, ne aggódj! :) Más, mert sokan lovagolnak, nagy a nyerges, mindenhol emberek vannak. Kicsivel a lovasórád előtt menj oda, vagy már fel lesz nyergelve a ló, vagy segíthetsz, de fontos, hogy kérdezd meg az oktatót. Új hely, nyilván le fognak csekkolni, mennyit tudsz. Szólj az oktatónak mindenképp, hogy még nem jártál lovardában nagyon, segíteni fog, látatlanban azért is nehéz leírni, mert minden lovarda más. Alapvetően annyi a fontos, hogy ne menj be az istállóba, karámba idegen lovakhoz, ne etesd őket, csak azzal, és akkor foglalkozz, mikor megengedik, a pályán jobb kezek találkoznak, vagyis a szembejövő lovas bal oldalán menj el, ki és bemenetkor kiabálj be, hogy "helyet kérünk be/kifelé" eleinte hülyén fogod magad érezni, de ez fontos, mivel sok a lovas. Ha jó az oktató, mindent el fog mondani, amit tudnod kell, hogy hogyan is mennek ott a dolgok. :)
2013. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

kezdjük ott, hogy nem tudsz lovagolni.


keresel egy szimpatikusnak tűnő lovardát, oda telefonálsz, elmondod, hogy párszor már lovagoltál, de szeretnél rendesen megtanulni. Kérsz egy időpontot, odamész az időpontra és onnantól mindent el fognak mondani.


Először futószáron fogsz kezdeni, tehát első alkalommal fél óránál többet nem fogsz lovagolni.

2013. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! igen ezeket én is tudom,hogy szólni kell meg hogy bal oldalról kell a szembe jövő lovassal menni..stb

Ez nem is egy lovarda hanem egy múzeum szerű ahol állatok vannak és itt lehet lovagolni és ez szimpatikus,és a lovak is:) köszönöm a válaszaitokat!

2013. máj. 30. 16:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, igazából nem is feltétlenül lovardát, hanem jó edzőt kell keresni, ahol nem 6-9 ember zötyög egymás után, mert attól nem fogsz fejlődni, és először mindenképp futószáron kellene kezdeni.

Ha lekerültél futószárról, akkor jó, ha az edződ max 2 lovast oktat egyszerre, és nem csak csináltatja a feladatokat, de komoly háttértudást, elméletet is átad az egyes edzések alatt, nyilván felmérve, hogy mennyit tudtok egyszerre befogadni, és nem egyszerre mindent... :)

2013. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Annyit tennék hozzá, hogy a jobb kezek találkoznak, akkor a szemben jövő lovas jobb oldalán mész, nem a bal oldalon, mivel a JOBB kezetek találkozik.

És mindig a magasabb jármódban közlekedő megy a járáson.

De szerintem minden fontosat leírtak már előttem.

2013. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. Kedves utolsó válaszoló, a jobb kezek találkoznak, vagyis a bal oldalán mész el a szembejövőnek. Emeld fel a jobb kezed, és rájössz. :) Külföldön már elterjedt jobbratartás szabálya a lovasok körében is, de itthon megmaradtunk a hagyományosnál. A huszárok kardja a bal oldalukon volt, ezért is szállsz fel balról, és ezért találkoznak a jobb kezek. (A kardfogó kéz legyen a másik lovas felé, de ne akadjon be a hüvely a másik lóba.)
2013. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagyis úgy értem, neked balra. Az az ő jobb oldala. Szóval a jobb kezeitek találkoznak, és balról kerülöd a lovast, kivéve ha az magasabb jármódban megy, akkor mindig befelé tartasz.
2013. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A jobb-bal kéz szabályhoz: a hivatalos álláspont annyira nemrég született meg, a jobb kezek találkoznak, azonban egyes helyeken, lovardánként eltérő, előfordulhat, hogy bal, ezt előre meg kell kérdezni, ismeretlen helyen pedig előre szólsz, hogy kívül vagy belül mész, ha valaki szembejön, és láthatóan nem tudjátok, ki tér ki.

Főleg fogatos helyeken fordul elő a "bal kezek találkoznak" szabály amúgy.

2013. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!