Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovaglásnál miben hátrány...

Díjlovaglásnál miben hátrány ha alacsony vagyok és rövidek a lábaim? (lent tovább)

Figyelt kérdés
próbáltam az ugrót, rajtengedély szint oké, de annál több nem nagyon van bennem(B1-B2 még oké) mindig inkább a díjlovaglás vonzott, csak lemondtam róla, mert nem vagyok ilyen alkat, 159cm, rövid lábakkal :( szóval esztétikailag sem valami okés így lovon, de a díjlovas nyeregbe tudnék egyáltalán jól ülni ekkorka lábakkal viszonylag nagy lovon ? vagy esélytelen számomrsa ez a sport versenyszinten?(csak őszintén!!)sehol nem láttam még alacsony díjlovast!pl esetleg??
2013. máj. 30. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire komoly versenyekre gondolsz, de szerintem maximum az összehatásra fognak levonni pár pontot.

Mint pl póniklubbos verseny futószáron ment 6 éves kislány egy 175 cm magas lovon, és mindig megjegyzik, hogy nagy a ló, kicsi a gyerek, mégis mindig megnyeri.

2013. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát most adott a lehetőségem jó díjlovas edzőre és lovára, rajta fogok menni, ha minden úgy alakul (csak ő még nem látott és nem tudom mit fog szólni a méreteimhez:S)amúgy ameddig csak lehet, addig szeretnék előrejutni! természetesen minnél tovább!de majd útközben kiderül!köszönöm! és a nyereg nem okozna amúgy gondot a hosszú nyeregszárny miatt?:S
2013. máj. 30. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem gáz! Nem lesz sok problémád vele...
2013. máj. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem baj egyáltalán. Én a másik véglet vagyok, 180 cm, és nekem is nehéz. Én nagy lovat, nagy nyerget keresek, te keress kicsi lovat, kicsi nyerget :) A legjobb díjlovas ismerőseim 160 cm körül vannak, valóban vicces látvány a 180cms sportlovon, de amíg szépen lovagol, nincs gond. Díjlovas nyerget lehet kapni már gyerekeknek is, biztos van pont Neked való méretben is, komolyabb versenyeken pedig az összképre vonhatnak le pár pontot, de az nem sok. Én is haflingit lovagolok a magam 180 centijével, meg is szólnak, hogy mit csinálok a pónin, de aztán meg látják, hogy mit tudunk, és onnantól nem szólnak be. Ha S kategóriában gondolkozol, oda valóban érdemes lehet kisebb lovat választani, de amúgy nyugodtan, bármilyen lovon :)
2013. máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! hát az S-kategória még messze van, egyenlőre a rajtengedély szint van meg:DD sajnos lovat nem tudok választani 1ló ami adott, ő meg olyan 165cm körüli:) (és mit tegyek istenem, imádom a nagy lovakat:S ugrót pl egy 190cmes lovon csináltam xD)mindig az kell, ami nem lehet:DD nyerget meg majd szeretnék venni a méretemben, csak még nem tudom ez díjlovas nyergeknél hogy megy, de majd utánajárok! köszi a választ! pl-t vagy képet nem tudtok alacsony díjlovasról?tényleg soha nem láttam még olyat sehol(aki nem kisgyerek)
2013. máj. 30. 19:30
 6/11 anonim ***** válasza:

161 vagyok, semmi bajom nincs belőle, annyi, hogy nem 190 cm marmagasságú a lovam, de szerintem ugróhoz sem a legideálisabb, ha a ló nem illik a lovashoz magasságilag. Igazából az idomítás egyszerre mindennek az alapja és a teteje, ha az vonz, hát csináld azt, ha az ugrás, akkor pedig azt (is). Én így gondolom. :)

A díjlovas REV amúgy nem nagy mise, ha az ugró megvolt, akkor ez is meglesz, tekintve, hogy az ugrás alapja is a díjlovaglás, egy E8-as programot nem nehéz azért lezavarni. :)

2013. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen E-8-t már sokszor lovagoltam itt ott (lovas szakmai versenyen is azt adtak pl) amúgy a te lovad hány cm?
2013. máj. 30. 19:46
 8/11 A kérdező kommentje:
és igen, nem is volt könnyű dolgom azzal a nagy lóval ugróban, meg a legkényelmesebb sem volt a maga mamut lépteivel, de rutinos "kis" lovacska volt, azért mentem vele
2013. máj. 30. 19:47
 9/11 A kérdező kommentje:
amúgy elnézést, hogy megint kérdezek, de ha jól emlékszem ha megvan az ugró REV, akkor csak licenszt kell váltani díjlovasba nem? nem kell megint vizsgát tenni?
2013. máj. 30. 19:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Díjugrató-lovastusa rajtengedély : licenc váltható :díjugrató, lovastusa, díjlovas, távlovas, western, lovastorna szakágakban

A sikeres rajtengedély-vizsgát tett sportoló a felsoroltak szerinti szakágban válthat ki licencet.

[link]

2013. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!