Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi kell ahhoz, hogy versenyezh...

Mi kell ahhoz, hogy versenyezhessek? Díjugrató, díjlovas rajtengedély gyakorlati részén mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Gondolom ki kell váltani valami igazolványt nekem is, meg a lónak is... Meg le kell tenni a rajtengedélyt. De it kérnek a vizsgán? Nemrég kaptam csak a lovam, eddig 80 cm-nél magasabbat nem ugrottunk, de úgy tudom, díjugrón méteres pályán kell menni. Díjlovaglás is alakul, átmenetek, fokozások, hajlítások mennek, ugrásváltás nem mindig sikerül, a támaszkodás még nem folyamatos, úgyhogy most biztos nem állunk még készen, csak szeretném tudni, mire készüljek.
2013. máj. 31. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugrásváltást nem is fog tőled kérni senki. Díjlovas REV-en egy sima E8-as programot kell lelovagolnod, nyilván az alap, hogy nem tévesztesz pályát, és a feladatot teljesíted, de viszonylag jól, összeszedetten kell azért teljesíteni, nem kilométerekről feltűnő segítségekkel, és stabil üléssel. Inkább betű előtt kezd az új feladatot két méterrel, mint eggyel mögötte.

Ugrónál azt hiszem, 80-ra kiírt pályát kell teljesíteni, max 90, méteres akadály nincs, és elsősorban a stílust nézik. Előtte teljesíteni kell 4-6 fős csoportokban egy alap pályát, amiben tesztelik, engednek-e egyáltalán ugrani, ura vagy-e a lovadnak. Itt vezényelhetnek eloszlást vagy osztályt, és sok kengyel nélküli ügetés és vágta van benne, illetve átlóváltás pl., max egy 2-3 perces valamiről van szó, aztán irány a pálya.


Mindkettő előtt az elméletet kell megcsinálnod, ehhez venned kell tőlük egy könyvet, abból kérdeznek egy párat, nem nagy mise. Kell még egy tagság valamely lovasszövetkezetnél, illetve kell egy sportorvosi alkalmassági, ez kb. 2 ezer. A könyv és a sporttagsági könyv 7, a REV díja kb. 7-11, nem emlékszem már.

2013. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most nézem, remekül megfogalmaztam, felcserélve a két mondatot. Szóval ugrásváltást nyilván a díjlovi REV-en nem fognak kérni...


A pacit próbáld meg minden edzésen végigvezetni a kiképzési skálán amúgy, a támaszkodáshoz a farát kell aktivizálni elsősorban, ha ellazult ,feladja a hátát, és tolóerőt fejt ki, akkor következmény, hogy a zablához lép, és következmény a nyaktartás is (azt magában hiába is erőszakolják ki pl. veiroterrel...).

Díjlovi alatt lehet a lovon gumis kikötőszár, ha jól rémlik, bár a felkészüléshez semmi szükség rá, max ha futószárazol, akkor helyettesíti a lovas kezét, viszont a REV alatt van, aki azért ráteszi, mert lélektanilag neki szüksége van rá, utána meg ugyanúgy elhagyja...

Ugróban a martingál megengedett, bár nyilván jobb, ha nincs rá szükség...

2013. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Vannak úgynevezett rajtengedély vizsga felkészítő versenyek amiket rajtengedély vizsga nélkül is indulhatsz felkészülés gyaránt. Itt ha jól tudom max 90cm-ig lehet menni fölötte már kötelező a vizsga. Előttem pedig jól leírták, hogy mit kell csinálni a vizsgán.
2021. febr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!