Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasoknak hogyan...

Kezdő lovasoknak hogyan tanítják meg a vadászvágtát?

Figyelt kérdés

Gondolom,azt csak szabadon lehet természetesen.

De ki garantálja,ha egy kezdő lovas jól vágtázik karámban,meg tud fogni egy lovat terepen?


Vagy ez hogy működik?

(tapasztalt lovasok válaszát várom,elsősorban)



2013. jún. 1. 14:22
 1/9 anonim válasza:
Egyszerű, kezdő lovast nem visznek még ki terepre.
2013. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert az oké,hogy valaki karámban kiválóan vágtázik egyedül már,de egy terepet mennyi idő után szoktak megkockáztatni?
2013. jún. 1. 14:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Karámban is meg lehet tanulni a kikönnyített vágtát, és az idomító ülést is vágta jármódban, én terepre senki olyan emberrel nem megyek ki, aki nem irányítja a lovát karámban mindhárom módban stabilan, ehhez még jó, ha értékelhető átmeneteket tud csinálni, az ülése stabil, a lovat önállóan be tudja melegíteni, stb.
2013. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Valletta ***** válasza:

Onnantól, hogy a lovas már biztosan tudja a három jármódot mind kiülve, mind kikönnyítve, a lovat egyszerű alakzatokon végig tudja vezetni, hajtani, felvenni, kivihető terepre és mégis kezdő lovasnak minősül.


A vadászvágtát is meg lehet tanulni karámban, sőt, a legtöbb kezdő lovas először kikönnyít és előredől, mert úgy jobban biztonságban érzi magát, mint egyenesen ülve, hiszen még nem ismeri a jármódot.

2013. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahová én jártam, ott a "mélyvíz módszer" működött. Első terepen sima vágta, következőkön már akár vadászvágta is. Tudom, hogy ezzel, hogy leírtam, nem vívok itt ki elismerést, de szinte senkit nem láttam leesni. Én potyogtam párszor, mivel én rendszeresen, több évig jártam oda, így nehezebben kezelhető lovat is kaptam egy-kétszer. A többi ló abszolut automata. Szóval jó vagy rossz, az egy dolog, de van ilyen.
2013. jún. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem mág, hogy akik megtapasztaltak egy kiadós vágtát terepen, sokan közülük azt mondták utána, ez felér egy orgazmussal...Van benne valami..
2013. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én könnyen megtnultam kezdőként! :)
2013. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én új vagyok a lovak terén...mi az a vadászvágta?
2013. júl. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Valletta ***** válasza:
Vadászvágta alatt a lovasnak azt a pozícióját értjük, amikor nem üli ki a vágtát, hanem kicsit előredőlve a nyeregből kissé felemelkedik, a ló mozgását a csípőjével csak úgy követi, hogy a feneke éppen hogy csak végigsimítja a nyerget, a súlyát kizárólag a lábai viselik, az egyensúly megtartását pedig a térdek segítik.
2013. júl. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!