Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem áll meg felszálláskor?

Nem áll meg felszálláskor?

Figyelt kérdés
Hogyan tanítsam meg neki vagy ti milyen módszert tudtok arra, hogy miközben felszállok szépen álljon?? Most nagy tempóba el kezd lépni.. és ez így nagyon nem jó.. egyedül nem is lehet rá felszállni mindig valakinek fogni kell..

2013. jún. 1. 18:55
 1/5 Valletta ***** válasza:
Fallal szembe, vagy lehetőség szerint sarokba beállítod, a zsebedbe igény szerint jutalomfalatot is bekészíthetsz, majd szép lassan hozzákészülsz a felszálláshoz (a szárak legyenek laza kapcsolatban) lépésről lépésre, majd ha elmozdul a ló, azonnal félbeszakítod, ha a lábad már a kengyelben volt, kiveszed, visszavezeted a lovat az adott helyre és mindezt addig ismétled, amíg meg nem áll. Nagyon sok türelem kell hozzá, több, mint ami a lónak van. A lényeg, hogy ha elkezdted, ne add fel, mert azzal csak arra tanítod a lovat, hogy lehet, hogy 20-szor megpróbálod, de utána feladod. Ha fel tudsz ülni megdicséred és azonnal le is szállsz, ez már önmagában jutalom a lónak, de nyugodtan dughatsz egy falatot is a szájába. Ezt addig ismétled, míg kedved tartja, de legalábbis minden lovaglás elején.
2013. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ellép, akkor megszakítod a felszállást, visszaállítod a pontra ahol állt és megint megpróbálod. Én 3 ellépés és erélyes rászólás után meglegyintem, illetve elkezdem hátraléptetni. Kezdjük elölről, ha megáll, akkor megdicsérem. Megyek vele pár kört, majd leszállok és felszállok. Ha nyugton megáll, akkor dicséret, ha nem akkor továbbra is feladatokat adok neki.

Amúgy ez is a tiszteletlenség jele, én addig is nem is csinálnék vele mást, míg meg nem áll nyugodtan mindaddig míg el nem rendezem magam és nem kérem tőle, hogy induljon el.

Nekem a wesco lovaglás felfogása tetszik ezen a téren: az állóhelyzet ne feladat legyen, hanem jutalom, addig örüljön, míg állhat különben munka van.


Ez saját vagy lovardai ló? Ha mindenki ráhagyja ezt a hülyeségét, akkor továbbra is csinálni fogja, ha saját, akkor a hatalmi viszonyokat rendezni kell.

2013. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most vettem egy pacit, ő ugyanezt játszotta el. Azt csináltam, hogy ahogy elindult, visszaléptem a földre, hátraléptettem, ahol állt. Újra megpróbáltam, megint elindult, megint leszálltam, kicsit megrángattam a száját, visszaléptettem, rászóltam. Megint megpróbáltam, megint elindult, leszálltam, pálcával a szügyére vertem, hogy visszalépjen, rákiabáltam, és megrántottam a szárat. Ennyi kellett, hogy levegye, hogy én vagyok a főnök, nem ám, hogy elindulni felszállás közben. Fontos, hogy ne csak megállítsd, léptesd vissza oda, ahol állt. Legyél határozott, ne engedd meg neki ezt a tiszteletlenséget, ha kell, üsd meg, mert ez veszélyes.
2013. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, fontos, hogy ezt többször játszd el, az enyém megjegyezte egy alkalom után, de van, akinek ilyekor megint le kell szállni, és megint fel, majd pár kör után még egyszer, következő lovaglásnál újra.
2013. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Saját lóról van szó.
2013. jún. 1. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!